Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Můj malý svět modelů

Můj malý svět

1. listopadu 2011 v 23:28 | Malkiel
Dušičková nálada a trvale mizející Téma týdne mně svádí k jiné činnosti než k psaní článků.
Někdy jsou takové zábrany docela užitečné, neboť mi umožní věnovat se i jinému koníčku.
Z minulých článků se mohli čtenáři dozvědět, že tím koníčkem je modelářství. A tak se mi dnes podařilo dokončit model vozu Wartburg 353.400 "Jagdwagen" (v překl. Lovecký vůz).

Syrena R 3

22. října 2011 v 2:36 | Malkiel
Když vedení blogu.cz člověka tři neděle prudí neustálým spamováním v rubrice Téma týdne a nakonec to vyřeší tak, že rubriku zamázne úplně, nastal ten správný čas pro jiné koníčky. Ostatně dva články k tématu tohoto týdne mám napsané do foroty, tudíž jen mohu sáhnout do šuplíku a zveřejnit je. Pokud by se ovšem vedení milostivě uráčilo rubriku TT obnovit a pokud možno bez těch kravských spamových článků. Což zřejmě nehrozí, neboť je pátek večer a o víkendu se jak známo nemaká. Tudíž je téma tohoto týdne zřejmě nenávratně v prd*li. Slib nejmenované osoby, že bude problém tento týden vyřešen, se jaksi rozplynul do ztracena.

Kdo si hraje, ten nezlobí

16. ledna 2011 v 1:33 | Malkiel
O mužích se povídá, že mnozí zůstávají malými chlapci až do konce života. Muži si rádi hrají s autíčky, vláčky nebo letadýlky. Možná je to nějaké zamrzlé dětství nebo si tím plní nesplněné dětské sny, možná si tím prodlužují dětství až do pokročilejšího věku. Jedno známé rčení říká, že kdo si hraje, ten nezlobí. Zřejmě na tom bude něco pravdy. Není pravděpodobné, že například člověk, který si lepí modely letadýlek, by propadnul drogám, že by se stal gamblerem nebo alkoholikem. Většinu těchto nekalostí totiž lidé začnou páchat z nudy a z nedostatku jiné činnosti. Ostatně, takový modelář se "nafetuje" výparů z barev až dost, další fetování už nepotřebuje. Lidé, kteří mají nějaké koníčky, na lumpárny většinou ani nemají čas.
 
 

Reklama