Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Kyselej ksicht

Novinářský hnůj

4. července 2015 v 21:35 | Malkiel
Dlouhou dobu jsem zanedbával svoji rubriku Kyselej ksicht, ve které uděluji tento titul za velmi nectihodné skutky našich bližních. Ne že by nebylo komu tento titul udělovat. Zaprvé bych se asi brzo překyselil udělování Kyselých ksichtů a zadruhé jsem na tuto rubriku poněkud pozapomněl.

Tentokrát uděluji titul Kyselej ksicht informačnímu webu TN.CZ za titulek: Annu K. zabili v Albánii.
Nejedná se však o populární zpěvačku Lucianu Krecarovou, vystupující pod uměleckým jménem Anna K., nýbrž o jakousi českou turistku se stejnými iniciálami.
Takže se milí novináři z TN.CZ jen mrchožroutsky svezli na popularitě zpěvačky, aby upoutali pozornost na svůj článek. V souvislosti s vážným onemocněním, které v uplynulých letech právě tato zpěvačka prodělala, je takové zneužití jejího uměleckého jména obzvláště zavrženíhodným skutkem. Slušný novinář by pro rozlišení do titulku napsal třeba Plzeňskou turistku Annu K. zabili v Albánii. A bylo by hned jasno, že se nejedná o zpěvačku Annu K. Kde ovšem takového slušného novináře najít?

P.S. Vysvětlení titulku článku: Pan prezident Zeman se kdysi o některých novinářích vyjádřil jako o "novinářském hnoji". A jelikož je pan Zeman hlavou našeho státu, beru si z něho příklad. Tudíž ani já toto označení nepovažuji za urážku, nýbrž za standardní a oficiální označení jisté části novinářského stavu.

Kyselej ksicht solidaritě

18. srpna 2012 v 21:34 | Malkiel
Čas od času můžeme v médiích zaregistrovat vlnu solidarity s lidmi, kteří se ne vlastním přičiněním dostali do tíživé situace. Tam vyhořel rodině dům, tomu ukradli auto, které potřebuje pro invalidní manželku, ti potřebují vozík pro invalidní dítě. Vždy se najdou lidé, kteří těm postiženým pomůžou. V takových chvílích nabývám pocitu, že to s morální kvalitou lidí u nás není zase tak špatné.

Málem jsem si ukroutil hlavu

16. června 2012 v 14:25 | Malkiel
Včera při sledování zpravodajství na ČT 24 jsem se vystavil riziku, že si ukroutím hlavu. Opravdu. Tak jsem kroutil hlavou, že jsem si ji málem ukroutil. Ještě chvíli a hlava by se mi válela pod stolem.
Kroucení mé hlavy způsobila informace o tom, že se letos nebude konat golfový turnaj kdesi v Čeladné v Moravskoslezském kraji. Taková tragédie. A to všechno jen kvůli lakomosti vedení kraje, které odmítlo dát na turnaj dotaci. A přitom šlo doslova o pakatel. Pouhých sto milionů. Za těch směšných sto milionů se mohlo několik desítek golfistů tři dny procházet po zeleném pažitu a pinkat do golfových míčků.

Udělení titulu "Kyselej ksicht"

2. prosince 2011 v 12:22 | Malkiel
Dlouhou dobu jsem zanedbával rubriku "Kyselej ksicht", protože udělovat stále tento titul našim politikům a zejména Kalouskovi, by bylo dosti jednotvárné. Včera se však ve zpravodajství vyskytl nový horký kandidát na udělení tohoto titulu.
Titul Kyselej ksicht tentokrát dostává nizozemský vědec Ron Fouchier za stvoření nového viru, který je modifikací viru ptačí chřipky. Původní virus ptačí chřipky se dosud přenášel pouze krví z ptáka na člověka. Ron Fouchier však tento virus zdokonalil natolik, že se může neomezeně přenášet vzduchem, čímž je mnohonásobně nebezpečnější než všechny dosud známé chřipkové viry.

Další udílení titulu "Kyselej ksicht"

12. října 2011 v 0:02 | Malkiel
Při mém rozhodování o tom, komu tentokrát udělit titul "Kyselej ksicht", jsem to měl velmi jednoduché. Dva horcí kandidáti se totiž sami přímo nabízeli.

Titul "Kyselej ksicht" tentokrát obdrželi tito kandidáti:

Zmrd, který už nejméně čtrnáct dnů zaplavuje blog.cz a zejména rubriku Témata týdne nesmyslnými spamy. Kdyby to byly aspoň reklamy, tak by to člověk mohl snad pochopit. Ty spamy však nemají žádný význam pro jejich autora a nás blogery jen nasírají.

Další titul "Kyselej ksicht" dostávají nejmenované osoby z administrace nejmenovaného blogového serveru za tvrzení, že se z tím nedá nic dělat. "Praktické" rady, že máme tyto spamové blogy reportovat, lze považovat za naprostý blábol, protože než člověk nahlásí jeden generátorem založený blog, tak jich vznikne dalších padesát. Nevím jak kdo, ale já nemám čas sedět celý den u počítače a reportovat nějaké podělané spamové blogy, jejichž vzniku by mohl provozovatel serveru zabránit jednoduchou úpravou softwaru. Že je to jednoduché, prozrazuje Autorský klub, Krásná. cz a Doma. cz, na kterých se tyto spamy neobjevují. Za tyto lži a blbé kecy nejmenované osoby dostávají titul "Tuplovanej kyselej ksicht".

Kyselej ksicht Kalouskovi

24. září 2011 v 17:46 | Malkiel
Před týdnem jsem zavedl novou rubriku s názvem "Kyselej ksicht". Původně jsem měl v úmyslu, že čas od času někomu tento titul udělím. To jsem ovšem ještě netušil, že se kandidáti tohoto titulu budou jen hrnout.
Tentokrát titul "Kyselej ksicht" získávají tito kandidáti:

Politik a šejdíř Miroslav Kalousek za zfackování mladíka na ulici, údajně za vulgární slova na jeho adresu. Za prvé, čeština neobsahuje ani dost vulgárních slov, kterými by šlo pana Kalouska dostatečně ohodnotit a za druhé by měl politik své nervy udržet na uzdě. Pokud neudrží nervy na uzdě, když mu někdo něco řekne, tak se dá pochybovat o jeho schopnostech řídit jakýkoliv resort státní správy. Nevím co mu ten mladík řekl, ale v každém případě s ním souhlasím. Nejslušnější slovo, které bych já panu Kalouskovi mohl říci, začíná na č. A čtverák to není.

Herec Karel Roden za boxerský útok na fotografa, který neudělal nic horšího než to, že herce fotografoval na veřejném místě při příchodu na premiéru seriálu, v kterém herec hraje. Pan Roden se zřejmě natolik vžil do rolí darebáků, které tak často hraje, že to začal přenášet i do svého civilního života.

Jak se zdá, tak se mezi našimi celebritami rozmáhá poněkud nestandardní řešení problémů. Jen doufám, že se tento způsob nepřenese i do zbytku společnosti, abychom v budoucnu nemuseli po ulicích chodit s boxerskými přilbami na hlavách nebo rovnou s brankářskými maskami.

Soutěž o titul "Kyselej ksicht"

15. září 2011 v 13:19 | Malkiel
V souvislosti s neutěšenou situací v naší zemi jsem se rozhodl založit novou rubriku s názvem Kyselej ksicht, v které budu tento titul udělovat lidem za hloupé skutky i prohlášení. A hned zde mám několik čerstvých držitelů tohoto titulu.

Titul Kyselej ksicht dostávají tito kandidáti:
 
 

Reklama