Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Katar dostal katar aneb világoš mezi ručníkáři

6. června 2017 v 22:46 | Malkiel |  Témata týdne
Tímto článkem jsem se opět rozhodl trochu oprudit čtenáře tématem z oblasti, o které většinou nemají ani potuchy. A ani je to vlastně moc nezajímá. Co se týče určení geolokace této problematiky, tak většina našinců mávne rukou kamsi hóóódně daleko. Přičemž statisticky řečeno, vzhledem ke čtyřem světovým stranám a čtyřem polostranám, asi tak jedna osmina našinců mávne tím správným směrem, tedy na jihovýchod. A ti tedy mávnou správně, neboli na Střední Východ.


Co se tedy stalo nového tam na tom Středním Východě? Řeknu to stručně: Ručníkáři si vjeli do vlasů. Vlastně do ručníků. Kdybych byl politicky korektním občanem, tak bych měl správně napsat, že se diplomaticky nedohodli představitelé dvou států, kteří se vyznačují mimo jiné tím, že na hlavách nosí tradiční středověkou arabskou a musulmanskou pokrývku hlavy. Ostatně, zmiňovaní ručníkáři jsou vskutku středověkými absolutistickými vládci svých zemí, tak proč by nemohli nosit na hlavách středověké pokrývky hlavy? Nakonec, kdyby jejich země shodou okolností neležely na ohromných zásobách ropy a plynu, tak by v jejich zemích byl dosud skutečný středověk. Takový, jaký tam byl až do vynálezu spalovacích motorů a objevení tamních ložisek ropy.
Pro mne to jsou to tedy "ručníkáři". A jelikož jsem už dávno vlastníkem nálepek jako xenofob, rasista či islamofob, tak už mi v tomto směru nikdo nemůže dát žádnou novou nálepku, která by mne mohla urazit. Navíc jsem ještě majitelem nálepek končících na -bil, -tén, -vado nebo -rák. Tím -rákem nemám na mysli, že bych byl Irák. V Iráku se totiž taky hodně nosí ručníky na hlavě a taky je tam spousta -ráků. V tomto směru jsem křesťansky orientovaný Keltogermanožidoslovan jako poleno, s pravděpodobnou příměsí avarské krve. Oni totiž ti avarští bojovníci při svých nájezdech do Evropy poměrně dost kopulovali s místními slovanskými otrokyněmi. Což celkem nepochybně vedlo k částečnému poavarštění genofondu obyvatel Moravy i české kotliny.
Ostatně, třeba první Přemyslovci byli podle všech náznaků dost přičmoudlí, než se dynasticky náležitě vybělili genetickým pářením zejména s germánskými princeznami. Pravděpodobně tedy mohli být přičmoudlí i jejich poddaní. Jenže o nich se to jako o nevýznamných osobách nikde nepsalo. Takže v sobě asi všichni máme kus svého Avara. To já když jsem byl třeba mladej, tak jsem avařil hodně a poměrně často. Teď už ale moc neavařím. Spíš si jenom vařím.
Jinak tedy nevím, jak to měli Avaři s ručníkama, nebo co vlastně nosili na hlavě. Ale já mám ručník na hlavě, jen když si po koupání utírám vodu ze zbytků mého vlasového lebečního porostu. Zde bych jen tak na okraj poznamenal, že ten ručník je rok od roku potřeba menší a menší. Z čehož neomylně vyplývá, že časem budu už úplně "bezručníkář", neboť těch pár kapek vody z hladkého povrchu celkem snadno steče bez utírání.

Vraťme se však k ručníkářům. Tedy ke konkrétním ručníkářům a k jejich sporu. Prostě saudský vrchní ručníkář a katarský vrchní ručníkář se nedávno dost pohádali. Na tom by ani nebylo nic tak divného, protože ručníkáři jsou všeobecně dost hádaví. Hlavní příčinou sporu je tady ovšem podpora teroristů. Přesněji řečeno, muslimských teroristů neboli džihádistů.
Což by zase nebylo nic moc zvláštního, protože oba ti ručníkáři svorně podporujou džihádisty již delší dobu. Jenže se teď najednou nemůžou dohodnout, kteří teroristi jsou ti správní a kteří ti špatní. A který podporovat a který ne. Každej z nich má prostě svý oblíbený džihádisty, kterým sype prachy i zbraně a dost mu vadí, když ten druhej ručníkář sype to samé jiným džihádistům, které tím pádem pak on nemá pod kontrolou. V důsledku čehož se můžou ti džihádisti chovat poněkud nepředpokládatelně. Tedy mimo mocenské zájmy toho kterého nepodporovatele. Dokonce se ti džihádisti někdy pustí i sami do sebe. Což bych osobně viděl tak, že to je hodně správně, když se džihádisti pustí sami do sebe. Aspoň jich potom bude míň.

Jenže tam v celé té zápletce jsou mnohá další velká ALE. Například to, že oba ti ručníkáři jsou velcí kámoši Velkého Satana, neboli USA. To označení Velký Satan není z mé hlavy, nýbrž z hlav ručníkářů, kteří USA takto běžně označují. Což jim však nijak nebrání v tom, aby s Velkým Satanem čile kšeftovali a kámošili. On je to vlastně jen takový místní slang. Asi jako když kámošovi řeknete: "Hele vole, zvu tě do hospody na oběd". Tak taky nepředpokládáte, že si tam sebou budete muset vzít kosu, vidle a trakař, abyste ho tam nakrmili příslušnou býložraveckou pící.
A aby toho nebylo málo, tak Velký Satan má, kromě velkého kámošení a kšeftování s oběma ručníkáři, na jejich území i vojenské základny. V mrňavém Kataru jednu velikánskou a v Saudské Arábii hned několik. A teď babo raď! Jak se má Velký Satan zachovat v této patové situaci? To je jako kdybyste přišli na fotbalovej stadion a museli se najednou rozhodnout, kterému mančaftu budete fandit. Nemůžete přece fandit oběma mančaftům. Jednomu prostě fandit musíte. A teď kterému?
Nezainteresovaní diváci potom většinou fandí tomu slabšímu. Což je v tomto případě Katar, protože je menší. Jenže co když se potom velkej saudskej ručníkář naštve a nekoupí od Velkého Satana zbraně za 100 miliard dolarů, jak si na to zrovna nedávno plácli?
Kdo by potom ty zbraně koupil? Mrňavej Katar takovou hromadu zbraní ani nepotřebuje a možná by se mu tam ani všechny nevešly. Navíc Katar zrovna nedávno modernizoval svojí armádu nákupem fungl novejch sofistikovanejch zbraní od Malýho Satana z Evropy.
Přece nemůže Velkej Satan, jinak též velkej podporovatel džihádistů různého ražení, dát ty zbraně džihádistům jen tak přímo a zdarma. Na to potřebuje jako zprostředkovatele nějakýho toho bohatýho ropnýho šejka, kterej to navíc taky pěkně zacáluje. Jinak by majitelé velkosatanských zbrojovek utřeli nudli a bídně by pomřeli hlady.
Ale aby to bylo ještě složitější, tak Trumpův zeťák Jared Kushner je Žid, neboli jarmulkář, abychom zůstali u těch pokrývek hlavy. A jako takovej celkem logicky kámoší s Izraelem. Jenže všichni ručníkáři svorně nenávidí Izrael. Ale někteří jen tak na oko. Protože právě saudskej ručníkář potajmu kámoší s jarmulkářema, protože mají společnýho nepřítele Bašára Assada, kterej není ani proručníkář, ani projarmulkář. Což těm Saudům a Izraeli dost vadí.
A navíc Assad kámoší s Íránem, což těm dvěma vadí tuplem. Takže tady bude taky hodně záležet na tom, jak se k tomu ručníkářskýmu sporu postaví Trumpův zeťák Kushner a hlavně dcera Ivanka.

Takže jak vidíte, je to tam všechno děsně složitý. Ručníkáři, jarmulkáři, džihádisti, Velkej Satan, kašpárkující přicmrndávač Malej Satan z Evropy, Bašár Assad, do toho taky trochu Rus a trochu Írán. Člověk už pomalu nepozná, kdo je kdo a s kým je proti komu. Takovej trochu středovýchodní "eintopf". Nebo "Ein Kessel Buntes".
A teď co s tím? Komu fandit? Teda tohle rozhodování tomu Velkýmu Satanovi fakt nezávidím. Ani já sám bych nevěděl, komu v tomto sporu fandit. Zvlášť za situace, kdy oba sokové sedí na obrovských zásobách ropy. Neboť jak známo, tak každé, i sebemenší uprdnutí poblíž ropy může znamenat nepříjemné překvapení při nejbližším tankování u benzínové pumpy, v podobě raketového vzestupu ceny pohonných hmot.
Na druhou stranu si ale říkám, že je to tak možná správně. Aspoň tedy podle známého rčení o tom, že "když se dva perou, třetí se směje". Je jen otázkou, kdo je tady právě ten třetí. Určitě se nebudou moc smát USA, kterým tato situace nepochybně zamotala šišku. Zejména nové americké administrativě, která se teprve učí vládnout a občas se chová jako slon v porcelánu. Nebo jako korouhvička na střeše. Ona to ta nová administrativa někdy jako myslí i dobře. Jenže asi dosud úplně nepochopila, že v USA již mnohá léta prakticky vládne někdo jinej, než prezident a vláda. Americká vláda vlastně nemá v rukou ani vlastní měnu, protože tu má v rukou soukromá společnost FED, ve které má vláda pouze své formální dohlížitele.
Tudíž potom může člověk vidět takové lapsusy, jako že je třeba Bašár Assad docela přijatelnej a za čtrnáct dnů je z něho najednou bestie, která musí padnout. Novému prezidentovi asi holt ještě nikdo nevysvětlil, že než vypustí do éteru nějaké prohlášení, tak se nejdříve musí zeptat, jestli s tím souhlasí senátor John "Jihadi" McCain, Rotschildové, Soroš a další zákulisní kreatury. Jako jestli jim to štymuje do karet.
No, fakt to ten Trump nemá lehký. A to by se dalo říci, že do politiky přišel z byznysu, kde je poměrně dost hnoje, tudíž by měl být již dost otrkanej. Ale na politickej hnůj holt asi není nikdo z obyčejných smrtelníků dost otrkanej. A proto může být těmi politiky snadno "otrdkanej".

Jedno je však zcela jisté. Určitě se bude smát výše zmiňovaný syrský prezident Bašar Assad. Protože to je právě Katar, se svojí hlásnou troubou Al-Džazíra, který již sedm let pilně jako včelička vyzbrojuje a podporuje džihádisty, kteří z kdysi vyspělé sekulární, tolerantní a mnohonáboženské Sýrie udělali doslova krvavou džihádistickou lázeň pro její obyvatele.

Otázkou též je, jestli tuhle hádku ručníkářů Katar přežije ve zdraví. Na straně saudského vrchního ručníkáře jsou totiž i další země Perského zálivu. Nehledejme v tom však žádné ušlechtilé pohnutky. V podstatě se tam jedná jen o to, že kdo dochčije výš, ten bere bank.
A jestli ona nakonec ta ohromná Saudská Arábie vojensky nepřeválcuje ten katarský poloostrůvek? Současná blokáda dopravních tras a embargo na dovoz všeho, včetně potravin, rozhodně pro Katar nevěští nic moc dobrého. Něco mi říká, že tohle nebude jen tak obyčejný katar, neboli zánět nosní či střevní sliznice. Tenhle katar vypadá pro Katar spíš na pořádnou rýmu i sračku zároveň.
Třeba se někdo někde rozhodl, že v něčím zájmu musí Katar zaniknout. A jelikož má Katar díky ropě a plynu nejvyšší HDP na světě, tak by to pro nového nabyvatele těchto katarských komodit bylo fakt hodně velký terno. Ostatně, těch sto miliard doláčů za zbraně přece musí Saudové Velkýmu Satanovi z něčeho zaplatit. Tak proč ne z toho, co čmajznou u svého souseda. I se sousedem. Sto miliard je totiž docela slušnej ranec, pro marnotratnou saudskou královskou rodinu. A když se o zisk šábnou s Velkým Satanem, tak to budou mít i celosvětově morálně pokrytý. Reuters, CNN, AFP a BBC to náležitě mediálně vysvětlí a bude to v cajku. Možná má ten katarskej ručníkář dokonce někde ukrytý nějaký chemický zbraně, kterýma se chystá likvidovat svoje vlastní lidi. Řezník jeden.
No, jak se zdá, tak teď Katar dostal na oplátku ochutnat kapku své vlastní medicíny. A to je určitě správně. I když mu tu medicínu podává prakticky stejnej lump, jako je on. V praxi se tomu říká "vzájemná eliminace lumpů", proti které nemůže rozumnej člověk vůbec nic namítat.

Vlastně bych si to i docela přál, aby ten saudskej ručníkář převálcoval toho katarskýho ručníkáře a připojil Katarský poloostrov k Saudské Arábii. Bylo by potom pro mne zajímavé sledovat reakce "světové pokrokové liberální veřejnosti", jak by se zachovala v případě připojení tohoto poloostrova. Kvůli připojování poloostrovů totiž bývá zvykem se rozhořčovat a vyhlašovat embarga. Troufl by si potom třeba někdo vyhlašovat embargo na velkýho kámoše Velkýho Satana. Nebo že by snad přímo Velkej Satan vyhlásil embargo na svýho velkýho kámoše? To asi ne, že?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 6. června 2017 v 23:26

Ono to bude ještě zajímavý :-)

2 signoraa signoraa | Web | 6. června 2017 v 23:34

Každopádně někoho asi ten katar (a já míním ten střevní) postihne. Možmá Katar, který díky embargu bude nucen konzumovat písek a zapíjet ho ropou.

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. června 2017 v 0:21

Nemám moc rád svévolné připojování jakýchkoli poloostrovů, a proto bych v tom případě bezodkladně vyhlásil úplné embargo na dodávky mnou pořízených  fotografií do S.Arábie. Anebo pro jistotu jen "embargovou pohotovost", protože nikdy nevíme, co se může stát a které pouštní srdéčko zahoří touhou pověsit si moje dílko na svou klimatizovanou stěnu, že? :-)

4 Malkiel Malkiel | 7. června 2017 v 0:32

[1]: Mě to hlavně zajímá v tom smyslu, jaká bude cena benzínu na stojanech u nás. Jinak se můžou ti zatracení ručníkáři dočista navzájem vymlátit. ;-)

[2]: Ono je to tam celý sračkovatý už dlouho. Páč je tam ropa i plyn o ty jde především. Kdyby tam nebyly, tak by po těchle ručníkářích neštěkl ani pes. Na celým arabským poloostrově by bylo jen pár nuzných rybářských osad, tak jako tomu bylo dříve. A většina světa by vůbec netušila, že nějakej Katar, Bahrajn či Saudská Arábie vůbec existujou. ;-)
Jinak o skutečné hladovění Katařanů opravdu nemám strach. Jako nejbohatší stát světa si určitě pomůžou, aby nějak nasytili pouhé dva miliony lidí. Třeba si místo sjezdovek v poušti můžou postavit tunel někam mimo zónu embarga, odkud si budou vozit jidlo. A ještě ušetří za chladicí vozy, protože pod zemí pěkně v chládku se jim to jídlo nebude při transportu kazit. ;-)  :-D
Apropó, vlastně Katar může za celou tu syrskou válku. Protože jako tamní největší vývozce plynu si chtěl postavit plynovod přes Sýrii do Turecka a potom do Evropy, aby z evropského trhu vytlačil Rusko a Írán. Což Assad jako spojenec Ruska a Íránu pochopitelně nepovolil. Tak nastal plán B, tedy zničit Sýrii a potom si v rozvrácené zemi ovládané jimi placenými džihádisty ten plynovod konečně postavit.
Teď ale začali Katařané obracet, protože plán B, tedy rozvrácení Sýrie, nevyšel. Tak se začali potajmu paktovat s Íránem, aby se mohli napojit na jejich plánovaný plynovod přes Irák a Sýrii. Čímž de facto z této hry vyšachovali Saudy, protože ti z vrozené nenávisti k šítskému Íránu by s nim do holportu nikdy nešli. Jenže se to prolátlo a proto teď Saudové tak zuří, jelikož ten plynovod měl být společným katarsko-saudským projektem. Protože jinak se ten plyn musí zkapalňovat a vozit za draho loděmi.
Takže pro mne za mne, ti šmejdi Katarští můžou za ta zvěrstva spáchaná v Sýrii klidně do jednoho vychcípat.

5 Malkiel Malkiel | 7. června 2017 v 0:39

[3]: Termín "embargová pohotovost" je názorným příkladem tradičního českého přístupu. Budu sice nekompromisní, ale pro jistu si nechám otevřená zadní vrátka, protože co kdyby? :-D  :-D

6 Lucifer Lucifer | E-mail | Web | 7. června 2017 v 8:32

Ano, smysl má jenom změnit existenční situaci lidí

Ano, vše je jako hra Tetris. Tato hra je stará už 33 let a pořád je oblíbená a stala se tak herní klasikou. Proč je tato hra tak dlouho oblíbená, v čem je to skryté kouzlo? To kouzlo je v jednoduchosti, lidi milují to co je jednoduché, všechny úspěšně počítačové hry jsou jednoduché! Podívejme se na úspěšné ideologie, a zjistíme, že jejich úspěch byl v jednoduchosti, pokud je současná konzumní kapitalistická ideologie neúspěšná, je logicky příčinou složitost, a pokud někdo přijde s jednoduchou konzumní ideologií, tak on uspěje, a tato jednoduchá ideologie, zde bude velmi dlouho.

Kapitalismus je složitý, protože je spojen s extremismem, proč je kapitalismus vždy spojen s extremismem? Příčinou je to, že zaměstnanec kapitalisty, je v kapitalismu brán jako robot na dobíjecí baterie, který musí makat jako robot za trochu peněz, a když díky nemoci nebo stáří, pracuje pomalu nebo chybuje, tak je nahrazen jiným modernějším robotem co má vysoké vzdělání. Potřebujeme takový ekonomický systém, ve kterém nebude už zaměstnanec brán jako levný robot, lidi nejsou roboti na dobíjecí baterie! Dosud všechny změny byli jenom povrchní ale to nestačí, musíme jít do hloubky a restartovat celý konzumní systém globálně.

Můj GVKB systém je založen na digitalizaci, lidi vyplní na internetu GVKB dotazníky a po úspěšné digitalizaci se jejich genetická těla eliminují v krematoriu. Lidi budou existovat jenom v GVKB holografické virtuální realitě, kde si muž nakreslí; manželku, psa, děti, auto, dům, kosmickou loď, atd. představivosti se nebudou klást žádné meze ani limity, nebude se vám líbit manželka, tak jí vygumujete a nakreslíte si novou manželku, budete se i moci vrátit do minulosti a zkusit to znovu třeba desetkrát, až to budete umět dokonale.

Svým způsobem budete jako dítě v těle matky, které zatím nezná realitu, ve které matka fyzicky existuje. Realitu plnou složitých problémů, přenecháme; strojům, počítačům, robotům, atd. bude to cesta z očistce do ráje, už nebudeme myslet na to jak hromadit to co milujeme a potřebujeme, v novém GVKB ráji si můžeme vše nakreslit, anebo to vygumovat když se nám to nebude líbit. Jsme tím, v jaké existujeme situaci, nemá smysl měnit lidi pomocí genetiky a výchovy, smysl má jenom změnit existenční situaci lidí, tak že bude každý jenom GVKB inteligentním programem, který nemusí platit; poplatky, pokuty, daně, clo, atd. a chodit jako robot do školy a zaměstnání.

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. června 2017 v 19:53

Ať to vezmu z té či oné strany, vyjádřím to lidově: Jeden je za osmnáct druhý bez dvou za dvacet. Někdy zase, když se dva perou třetí se směje-  vrána vráně oči nevyklove... asi to zde  nevyřešíme. ;-)  :-)

8 fidorka fidorka | 9. června 2017 v 0:36

Skvelá analýza, aj v odpovediach na komentáre :-)
Trebalo by im tam vyviezť nejakú pomarančovú revolúciu 8-)

9 Malkiel Malkiel | 11. června 2017 v 20:37

[7]: Někteří jsou dokonce i za třicet bez dvanácti. :-D

10 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 11. června 2017 v 20:39

[9]: Taky dobré... :-D  :-D

11 Malkiel Malkiel | 11. června 2017 v 20:39

[8]: To, co se tam teď děje, je bohužel právě výsledkem dovozu jedné z takových revolucí. :-(

12 Vendy Vendy | Web | 16. července 2017 v 15:03

Je to naprosto šílený.
Ale dobrej rozbor.

13 GeorgePeamy GeorgePeamy | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 5:55

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>бизнес офлайн в млм структуре, продавать электронику по сетевому маркетингу</a>

14 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 14. září 2017 v 12:10

http://www.argentinabakery.com/component/k2/itemlist/user/69247  В хорошем качестве с субтитрами русскими   смотреть турецкие фильмы  http://espacio-eme.com/component/k2/itemlist/user/35153

15 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 29. září 2017 v 11:33

http://studiomartiniroberta.it/component/k2/itemlist/user/7362  последний охотник 2015 смотреть фильм онлайн   скачать ost фильм бесплатно альбом  http://salonkiklo.com/component/k2/itemlist/user/464820

16 AlysonVir AlysonVir | E-mail | Web | 11. října 2017 v 4:17
17 CanadianGoato CanadianGoato | E-mail | Web | 15. března 2018 v 19:46

Please let me know if you're looking for a article author for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested. Many thanks!
top rated online canadian pharmacies
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>online pharmacies canada</a>
no prescription online pharmacy <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">northwest pharmacy canada</a>

18 CanadaMed CanadaMed | E-mail | Web | 15. března 2018 v 20:19

Unquestionably believe that which you stated. Your favourite justification seemed to be on the net the easiest factor to have in mind of. I say to you, I definitely get annoyed even as other people consider worries that they just do not understand about. You controlled to hit the nail upon the top and also defined out the entire thing with no need side effect , people can take a signal. Will probably be again to get more. Thank you

drug price
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>best canadian pharmacies</a>
cialis canadian pharmacy
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canadadrugs</a>

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama