Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červen 2017

Štěchovy bláboly

17. června 2017 v 23:59 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Hladinu veřejného mínění i politickou scénu před několika dny rozvířil předseda Senátu
a člen ČSSD Milan Štěch. Jeho prohlášení o zvýšení odvodů pro živnostníky se dá čtyři měsíce před volbami přirovnat k bombě, která ještě více potopí již tak chatrnou kocábku klesajících volebních preferencí ČSSD. Potenciálně to může znamenat ztrátu téměř milionu hlasů lidí pracujících jako OSVČ.
Konkurenční politické strany prakticky nemohlo v této době potkat nic lepšího, než taková střelba do vlastních řad od sociálního demokrata. Proto se konkurenční politické strany rozhodly, že na vlastní náklady natočí film jako poděkování panu Štěchovi za to, že jim tak usnadnil předvolební kampaň. Film bude volným pokračováním kdysi velmi populární komedie z poloviny devadesátých let.Katar dostal katar aneb világoš mezi ručníkáři

6. června 2017 v 22:46 | Malkiel |  Témata týdne
Tímto článkem jsem se opět rozhodl trochu oprudit čtenáře tématem z oblasti, o které většinou nemají ani potuchy. A ani je to vlastně moc nezajímá. Co se týče určení geolokace této problematiky, tak většina našinců mávne rukou kamsi hóóódně daleko. Přičemž statisticky řečeno, vzhledem ke čtyřem světovým stranám a čtyřem polostranám, asi tak jedna osmina našinců mávne tím správným směrem, tedy na jihovýchod. A ti tedy mávnou správně, neboli na Střední Východ.

Co se tedy stalo nového tam na tom Středním Východě? Řeknu to stručně: Ručníkáři si vjeli do vlasů. Vlastně do ručníků. Kdybych byl politicky korektním občanem, tak bych měl správně napsat, že se diplomaticky nedohodli představitelé dvou států, kteří se vyznačují mimo jiné tím, že na hlavách nosí tradiční středověkou arabskou a musulmanskou pokrývku hlavy. Ostatně, zmiňovaní ručníkáři jsou vskutku středověkými absolutistickými vládci svých zemí, tak proč by nemohli nosit na hlavách středověké pokrývky hlavy? Nakonec, kdyby jejich země shodou okolností neležely na ohromných zásobách ropy a plynu, tak by v jejich zemích byl dosud skutečný středověk. Takový, jaký tam byl až do vynálezu spalovacích motorů a objevení tamních ložisek ropy.
Pro mne to jsou to tedy "ručníkáři". A jelikož jsem už dávno vlastníkem nálepek jako xenofob, rasista či islamofob, tak už mi v tomto směru nikdo nemůže dát žádnou novou nálepku, která by mne mohla urazit. Navíc jsem ještě majitelem nálepek končících na -bil, -tén, -vado nebo -rák. Tím -rákem nemám na mysli, že bych byl Irák. V Iráku se totiž taky hodně nosí ručníky na hlavě a taky je tam spousta -ráků. V tomto směru jsem křesťansky orientovaný Keltogermanožidoslovan jako poleno, s pravděpodobnou příměsí avarské krve. Oni totiž ti avarští bojovníci při svých nájezdech do Evropy poměrně dost kopulovali s místními slovanskými otrokyněmi. Což celkem nepochybně vedlo k částečnému poavarštění genofondu obyvatel Moravy i české kotliny.
Ostatně, třeba první Přemyslovci byli podle všech náznaků dost přičmoudlí, než se dynasticky náležitě vybělili genetickým pářením zejména s germánskými princeznami. Pravděpodobně tedy mohli být přičmoudlí i jejich poddaní. Jenže o nich se to jako o nevýznamných osobách nikde nepsalo. Takže v sobě asi všichni máme kus svého Avara. To já když jsem byl třeba mladej, tak jsem avařil hodně a poměrně často. Teď už ale moc neavařím. Spíš si jenom vařím.
Jinak tedy nevím, jak to měli Avaři s ručníkama, nebo co vlastně nosili na hlavě. Ale já mám ručník na hlavě, jen když si po koupání utírám vodu ze zbytků mého vlasového lebečního porostu. Zde bych jen tak na okraj poznamenal, že ten ručník je rok od roku potřeba menší a menší. Z čehož neomylně vyplývá, že časem budu už úplně "bezručníkář", neboť těch pár kapek vody z hladkého povrchu celkem snadno steče bez utírání.

Vraťme se však k ručníkářům. Tedy ke konkrétním ručníkářům a k jejich sporu. Prostě saudský vrchní ručníkář a katarský vrchní ručníkář se nedávno dost pohádali. Na tom by ani nebylo nic tak divného, protože ručníkáři jsou všeobecně dost hádaví. Hlavní příčinou sporu je tady ovšem podpora teroristů. Přesněji řečeno, muslimských teroristů neboli džihádistů.
Což by zase nebylo nic moc zvláštního, protože oba ti ručníkáři svorně podporujou džihádisty již delší dobu. Jenže se teď najednou nemůžou dohodnout, kteří teroristi jsou ti správní a kteří ti špatní. A který podporovat a který ne. Každej z nich má prostě svý oblíbený džihádisty, kterým sype prachy i zbraně a dost mu vadí, když ten druhej ručníkář sype to samé jiným džihádistům, které tím pádem pak on nemá pod kontrolou. V důsledku čehož se můžou ti džihádisti chovat poněkud nepředpokládatelně. Tedy mimo mocenské zájmy toho kterého nepodporovatele. Dokonce se ti džihádisti někdy pustí i sami do sebe. Což bych osobně viděl tak, že to je hodně správně, když se džihádisti pustí sami do sebe. Aspoň jich potom bude míň.

Jenže tam v celé té zápletce jsou mnohá další velká ALE. Například to, že oba ti ručníkáři jsou velcí kámoši Velkého Satana, neboli USA. To označení Velký Satan není z mé hlavy, nýbrž z hlav ručníkářů, kteří USA takto běžně označují. Což jim však nijak nebrání v tom, aby s Velkým Satanem čile kšeftovali a kámošili. On je to vlastně jen takový místní slang. Asi jako když kámošovi řeknete: "Hele vole, zvu tě do hospody na oběd". Tak taky nepředpokládáte, že si tam sebou budete muset vzít kosu, vidle a trakař, abyste ho tam nakrmili příslušnou býložraveckou pící.
A aby toho nebylo málo, tak Velký Satan má, kromě velkého kámošení a kšeftování s oběma ručníkáři, na jejich území i vojenské základny. V mrňavém Kataru jednu velikánskou a v Saudské Arábii hned několik. A teď babo raď! Jak se má Velký Satan zachovat v této patové situaci? To je jako kdybyste přišli na fotbalovej stadion a museli se najednou rozhodnout, kterému mančaftu budete fandit. Nemůžete přece fandit oběma mančaftům. Jednomu prostě fandit musíte. A teď kterému?
Nezainteresovaní diváci potom většinou fandí tomu slabšímu. Což je v tomto případě Katar, protože je menší. Jenže co když se potom velkej saudskej ručníkář naštve a nekoupí od Velkého Satana zbraně za 100 miliard dolarů, jak si na to zrovna nedávno plácli?
Kdo by potom ty zbraně koupil? Mrňavej Katar takovou hromadu zbraní ani nepotřebuje a možná by se mu tam ani všechny nevešly. Navíc Katar zrovna nedávno modernizoval svojí armádu nákupem fungl novejch sofistikovanejch zbraní od Malýho Satana z Evropy.
Přece nemůže Velkej Satan, jinak též velkej podporovatel džihádistů různého ražení, dát ty zbraně džihádistům jen tak přímo a zdarma. Na to potřebuje jako zprostředkovatele nějakýho toho bohatýho ropnýho šejka, kterej to navíc taky pěkně zacáluje. Jinak by majitelé velkosatanských zbrojovek utřeli nudli a bídně by pomřeli hlady.
Ale aby to bylo ještě složitější, tak Trumpův zeťák Jared Kushner je Žid, neboli jarmulkář, abychom zůstali u těch pokrývek hlavy. A jako takovej celkem logicky kámoší s Izraelem. Jenže všichni ručníkáři svorně nenávidí Izrael. Ale někteří jen tak na oko. Protože právě saudskej ručníkář potajmu kámoší s jarmulkářema, protože mají společnýho nepřítele Bašára Assada, kterej není ani proručníkář, ani projarmulkář. Což těm Saudům a Izraeli dost vadí.
A navíc Assad kámoší s Íránem, což těm dvěma vadí tuplem. Takže tady bude taky hodně záležet na tom, jak se k tomu ručníkářskýmu sporu postaví Trumpův zeťák Kushner a hlavně dcera Ivanka.

Takže jak vidíte, je to tam všechno děsně složitý. Ručníkáři, jarmulkáři, džihádisti, Velkej Satan, kašpárkující přicmrndávač Malej Satan z Evropy, Bašár Assad, do toho taky trochu Rus a trochu Írán. Člověk už pomalu nepozná, kdo je kdo a s kým je proti komu. Takovej trochu středovýchodní "eintopf". Nebo "Ein Kessel Buntes".
A teď co s tím? Komu fandit? Teda tohle rozhodování tomu Velkýmu Satanovi fakt nezávidím. Ani já sám bych nevěděl, komu v tomto sporu fandit. Zvlášť za situace, kdy oba sokové sedí na obrovských zásobách ropy. Neboť jak známo, tak každé, i sebemenší uprdnutí poblíž ropy může znamenat nepříjemné překvapení při nejbližším tankování u benzínové pumpy, v podobě raketového vzestupu ceny pohonných hmot.
Na druhou stranu si ale říkám, že je to tak možná správně. Aspoň tedy podle známého rčení o tom, že "když se dva perou, třetí se směje". Je jen otázkou, kdo je tady právě ten třetí. Určitě se nebudou moc smát USA, kterým tato situace nepochybně zamotala šišku. Zejména nové americké administrativě, která se teprve učí vládnout a občas se chová jako slon v porcelánu. Nebo jako korouhvička na střeše. Ona to ta nová administrativa někdy jako myslí i dobře. Jenže asi dosud úplně nepochopila, že v USA již mnohá léta prakticky vládne někdo jinej, než prezident a vláda. Americká vláda vlastně nemá v rukou ani vlastní měnu, protože tu má v rukou soukromá společnost FED, ve které má vláda pouze své formální dohlížitele.
Tudíž potom může člověk vidět takové lapsusy, jako že je třeba Bašár Assad docela přijatelnej a za čtrnáct dnů je z něho najednou bestie, která musí padnout. Novému prezidentovi asi holt ještě nikdo nevysvětlil, že než vypustí do éteru nějaké prohlášení, tak se nejdříve musí zeptat, jestli s tím souhlasí senátor John "Jihadi" McCain, Rotschildové, Soroš a další zákulisní kreatury. Jako jestli jim to štymuje do karet.
No, fakt to ten Trump nemá lehký. A to by se dalo říci, že do politiky přišel z byznysu, kde je poměrně dost hnoje, tudíž by měl být již dost otrkanej. Ale na politickej hnůj holt asi není nikdo z obyčejných smrtelníků dost otrkanej. A proto může být těmi politiky snadno "otrdkanej".

Jedno je však zcela jisté. Určitě se bude smát výše zmiňovaný syrský prezident Bašar Assad. Protože to je právě Katar, se svojí hlásnou troubou Al-Džazíra, který již sedm let pilně jako včelička vyzbrojuje a podporuje džihádisty, kteří z kdysi vyspělé sekulární, tolerantní a mnohonáboženské Sýrie udělali doslova krvavou džihádistickou lázeň pro její obyvatele.

Otázkou též je, jestli tuhle hádku ručníkářů Katar přežije ve zdraví. Na straně saudského vrchního ručníkáře jsou totiž i další země Perského zálivu. Nehledejme v tom však žádné ušlechtilé pohnutky. V podstatě se tam jedná jen o to, že kdo dochčije výš, ten bere bank.
A jestli ona nakonec ta ohromná Saudská Arábie vojensky nepřeválcuje ten katarský poloostrůvek? Současná blokáda dopravních tras a embargo na dovoz všeho, včetně potravin, rozhodně pro Katar nevěští nic moc dobrého. Něco mi říká, že tohle nebude jen tak obyčejný katar, neboli zánět nosní či střevní sliznice. Tenhle katar vypadá pro Katar spíš na pořádnou rýmu i sračku zároveň.
Třeba se někdo někde rozhodl, že v něčím zájmu musí Katar zaniknout. A jelikož má Katar díky ropě a plynu nejvyšší HDP na světě, tak by to pro nového nabyvatele těchto katarských komodit bylo fakt hodně velký terno. Ostatně, těch sto miliard doláčů za zbraně přece musí Saudové Velkýmu Satanovi z něčeho zaplatit. Tak proč ne z toho, co čmajznou u svého souseda. I se sousedem. Sto miliard je totiž docela slušnej ranec, pro marnotratnou saudskou královskou rodinu. A když se o zisk šábnou s Velkým Satanem, tak to budou mít i celosvětově morálně pokrytý. Reuters, CNN, AFP a BBC to náležitě mediálně vysvětlí a bude to v cajku. Možná má ten katarskej ručníkář dokonce někde ukrytý nějaký chemický zbraně, kterýma se chystá likvidovat svoje vlastní lidi. Řezník jeden.
No, jak se zdá, tak teď Katar dostal na oplátku ochutnat kapku své vlastní medicíny. A to je určitě správně. I když mu tu medicínu podává prakticky stejnej lump, jako je on. V praxi se tomu říká "vzájemná eliminace lumpů", proti které nemůže rozumnej člověk vůbec nic namítat.

Vlastně bych si to i docela přál, aby ten saudskej ručníkář převálcoval toho katarskýho ručníkáře a připojil Katarský poloostrov k Saudské Arábii. Bylo by potom pro mne zajímavé sledovat reakce "světové pokrokové liberální veřejnosti", jak by se zachovala v případě připojení tohoto poloostrova. Kvůli připojování poloostrovů totiž bývá zvykem se rozhořčovat a vyhlašovat embarga. Troufl by si potom třeba někdo vyhlašovat embargo na velkýho kámoše Velkýho Satana. Nebo že by snad přímo Velkej Satan vyhlásil embargo na svýho velkýho kámoše? To asi ne, že?