Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Zatracení kartografové

21. května 2017 v 20:54 | Malkiel |  Témata týdne
Po dlouhém blogerském pauzírování jsem se konečně rozhodl zase napsat článek. V poslední době se totiž ve světě děje spousta záhadných věcí, které jaksi není můj mozek schopen pobrat. Proto se chci s čtenáři podělit o toto mé vnitřní trápení.

Nevím, jestli to už taky někdo zaregistroval, ale já jsem si všiml, že se v poslední době zcela svévolně a jen tak od sebe mění hranice států. A nejen to. Dokonce to vypadá, že se přesouvají celé kontinenty. Dnes jsem se například z médií dozvěděl, že ozbrojené jednotky norské armády překročily hranice do Sýrie. No chápete to? Norsko leží na severu Evropy, zatímco Sýrie leží v jihozápadní Asii, vzdušnou čarou tři a půl tisíce kilometrů od Norska.


Představte si, jaký to musel být šok pro ty norské vojáky. Oni se jen tak procházejí kolem svých zamrzlých fjordů a najednou prásk! Jsou o tisíce kilometrů dál v rozžhavené asijské poušti. V rukavicích, ušankách, termokalhotách a s horkým čajem ve feldflaškách. V takovém vedru, tss! Oni jsou sice tihle potomci Vikingů dost odolní. Ale co je moc, to je moc.
A za to všechno můžou norští kartografové, protože zapomněli těm svým vojákům sdělit, že podle nových map teď Norsko sousedí se Sýrií. A ti norští vojáci šli holt furt podle starého zvyku, jelikož se domnívali, že z Norska můžou zabloudit nanejvýš do Finska, Švédska nebo Ruska. A nebo spadnout do ledového moře. Což by jim jako otužilým Vikingům samozřejmě asi moc nevadilo. No, a najednou jsou místo v ledové vodě v poušti. Takhle to holt dopadá, když se nikdo nedívá do mapy.

Další nepochopitelná záhada se vyskytla prakticky na stejném místě, tedy v Sýrii. Minulý týden jsem se zase dočetl, že americká letadla bombardovala syrský vojenský konvoj, který se pohyboval po syrském území, po silnici vedoucí k syrským hranicím. Teda tak si to aspoň mysleli ti syrští vojáci, že jsou v Sýrii. Jenže ono ne. Tady za ten šlendrián mohou pro změnu syrští kartografové, protože zapomněli do map zapsat, že to území už nepatří Sýrii. Tudíž, že tam žádní syrští vojáci nemaj co dělat.
Ale abychom byli objektivní, tak v tomto případě trochu zafalírovali i Američani. Ti totiž svůj útok na syrskou kolonu vysvětlili tím, že se po oné silnici z Íránu přesouvá vojenská pomoc syrské armádě. No, ale tady američtí kartografové teda fakt hodně zachrápali, protože Sýrie vůbec nesousedí s Íránem. Amíkům prostě z map vypadl Irák, který leží mezi Sýrií a Íránem. A teď si to představte, že ti naivní Íránci posílají syrské vládě nějakou pomoc, ale ono se to do Sýrie vůbec nedostane, poněvadž Irák přestal úplně existovat. Tudíž tam ta pomoc jen padá do nějaké díry na zemském povrchu, která je tam teď místo Iráku.
Navíc ta zmiňovaná silnice je již šest let v držení nejdříve Islámského státu, později Al-Nusry a dalších těch umírněných teroristů. To mi tedy fakt hlava nebere, jak mohou Íránci posílat pomoc syrské armádě přes celý jeden stát, který navíc záhadně zmizel a ještě přes území, které je v držení ozbrojených jednotek, jež nejsou Íránu zrovna moc nakloněny.
To je doslova logistický majstrštyk, když se něco takového někomu povede. Principiálně je to například mnohem těžší, než chytit prd do dlaně a odnést jej na druhý konec města.

Poslední záhadu jsem si nechal nakonec. A tady už je to hodně na hraně s nějakou černou magií, zaříkáváním, či apoň s hypnotizováním. Dnes jsem se totiž dočetl, že prezident Trump na setkání státníků v Saudské Arábii prohlásil, že za všechno zlo a násilí v regionu může Írán.
No budiž, nevidím íránskému vedení moc do jejich hlav. Ony jsou totiž ty jejich turbany dost neprůhledné. Ale tady mi fakt vrtá hlavou jedna děsná záhada. Většina lidí asi moc dobře ví, že sunnitští a šíitští muslimové jsou mezi sebou dost na kordy. Tedy spíš na šavle, vzhledem k tamním zbrojním zvyklostem. A v tom je právě ten kámen úrazu. Jak známo, tak 99,99999 procent všech muslimských teroristických útoků mají na svědomí sunnitští muslimové. Však ono je taky těch sunnitů asi devětkrát víc, než šíitů. Tak je mi fakt velkou záhadou, jakým způsobem ti menšinoví šíitští Íránci přesvědčili své většinové sunnitské odpůrce v jiných zemích, aby páchali všechny ty teroristické útoky. To fakt musí být nějaká černá magie, okultismus, nějaký drogy, nebo čertví jaký svinstvo, aby tohle dokázali.
Tady už to teda nemůžeme házet na kartografy. Zde už nepomůže ani nějaký pečlivý čumění do mapy. I když na druhou stranu, kdybychom se pořádně podívali do map, kudy mají vést plánované ropovody i plynovody, a od koho kam, tak bychom měli v těchto všech záhadách možná trochu jasněji. No jo, ale když on se do těch map nikdo moc nedívá. Možná třeba proto, aby náhodou neviděl něco, co nechce vlastně ani vidět.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 21. května 2017 v 21:07

Zajímavě jsi se blogově nadechl. Sice mám v těchto zprávách pořádný gulage, ale tobě věřím, že víš o čem píšeš. Budu raději sledovat tvoje "vysílání" než znervózňující a každou chvíli jinak laděné vysílání médií. Vítej tedy, Malkieli a přeju ti pěkné jaro ;-)

2 Malkiel Malkiel | 21. května 2017 v 21:30

[1]: Ahoj Kitty, děkuji za přání pěkného jara. I já tobě přeji totéž.;-)
Moje jaro je poněkud dědkovské, neboť před dvěma dny jsem se poprvé stal regulérním dědkem. ;-) Pachatelkou mého dědkovství je holčička o váze 3090 gramů a o velikosti 50 cm. Takže pěkná čára.;-)
Už se moc těším, až bude větší a já ji budu moci plnou měrou svého nezodpovědného dědkovství rozmazlovat. ;-) Ostatně, je to nejméně po 200 letech, kdy se do našeho rodu z otcovy strany narodila ženská. Tak si nějaké to rozmazlování od dědka jistě zaslouží.;-) O výchovu ať se starají rodiče, prarodiče jsou tu přece na rozmazlování vnoučat, ne? ;-) :-D

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 21. května 2017 v 22:09

Přál bych si, aby měla naše země hranici s Japonskem. Myslíš, že by to kartografové byli schopni taky zařídit?

4 Malkiel Malkiel | 21. května 2017 v 22:28

[3]: Sorry, ale naše země, ani Japonsko, nevlastníme ani ropu, ani plyn, či jiné strategické suroviny, tak to asi zařídit nepůjde. Prostě blbá volba místa narození.;-)  :D

5 František František | Web | 21. května 2017 v 22:38

No už jsem měl obavy jestli tě nevyřadili ty ruský hekři.Tvoje polopatické komentáře mi vnáší lepší orientaci v mezinárodní situaci než tncz.Bral bych tě Malkieli i místo Zemana.Třeba takový hovory z lán (velké širé,rodné) bys uvedl slovy: Vážení spoluobčané,dočkali jste se toho,že dnešního dne přestává všechna legrace a začíná sranda :-) Ták do toho!

6 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 0:43

[5]: Já se teda jako oběť ruskejch hekrů zrovna moc necítím. Ani jim nestálo za to, můj prehistorickej mobil přepisovat na azbuku.:-D Zřejmě jim bylo hned jasný, že z takovýho elektronickýho negramota, jakým jsem já, toho asi moc nevyhekrujou. :-D
Ale jinak to prezidentování bych v žádném případě nebral. V téhle rozhádané zemi je takové prezidentování spíš za trest. ;-) Tady si holt každej myslí, že má pravdu. Ale nikdo vůbec netuší, že jedinej, kdo tady má pravdu, jsem já. :-D  :-D

7 King Rukola King Rukola | Web | 22. května 2017 v 7:51

tak teraz dennik dedouska! mysli na to, neskör bude neskoro! congratulation, aj k textu...

8 Kateřina Kateřina | Web | 22. května 2017 v 8:12

Já jsem se pobavila. Konečně mám v tom arabsko - muslimském světě jasněji. No, pro pány kartografy je to tedy práce, aby vše stačili ti chudáci kreslit, ten svět se ale mění. Ještě že zatím nejde třeba o chmel, bůhví ke komu bychom nás zakreslili.

9 VendyW VendyW | E-mail | Web | 22. května 2017 v 8:36

Nějak už jsem si říkala, že jsi se až tak naštval na všechny ty blogové zatracenosti, které blogerům zvedají tlak do závratných výšek při vkládání fotek či psaní (a jejich následné zmizení) článků že jsi s tím prostě seknul. Ba hůř, že tě dohnal nějaký moribundus. To, co tě na nějaký čas odvedlo od blogu mne čeká v červenci, takže asi taky bude rozmazlování a ňůňání, byť si tyhle infantilní projevy zatím stále zakazuji. U nás to bude taky holka, byť dcera i já by jsme raději kluka. Aspoň bych měla koho učit lézt na stromy a pískat na prsty, chodit na ryby a jiné, co jsem tak ráda jako dítě dělala. Holka se to dá učit taky, jenže ty dnešní jsou takové nějaké jiné. Řešej módu, nehtíky a mejkapy, choděj v načinčanejch šatičkách .... 8-O

10 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 11:32

[7]: Děkuji za gratulaci k obému. ;-)

11 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 11:38

[8]: Je pravdou, že o "české zlato" není nějak velký zájem, protože se výrobci piva naučili pivo vyrábět i z nechmele. Podobně jako se výrobci uzenin naučili vyrábět masné výrobky bez masa. ;-) Takže kvůli našemu chmelu se hranice určitě měnit nebudou. ;-) Navíc už naše země stejně žádné hranice nemá. ;-)

12 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 11:51

[9]: Pokud mne dohnal nějaký moribundus, tak jedině "moribundus blogerus", neboli "blogerské vyhoření".;-) Což po více než sedmi letech intenzívního blogování není divu. Všechno se jednou opotřebí, atrofuje a zanikne. ;-)
Před třemi dny narozená vnučka tedy rozhodně nijak neovlivnila moje již téměř roční blogerské pauzírování.
Když teď vidím, jak holky hrají hokej, fotbal, či dokonce boxují, tak si myslím, že ne pro všechny holky je činčání smyslem jejich života. ;-)
Proto jsem rozhodnut, že budu holku učit lézt na stromy, či jiné podobné klukoviny, neboť se jí to v budoucnu může hodit. A v pauzách mezi lezením na stromy si potom holt může dělat ty nehtíky. :-D

13 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 11:57

[7]: Apropó, nejsem si zcela jist, že by "denník dědouška" byl nějakým čtenářským trhákem. ;-) Věty typu "to jsme si s vnučkou dneska hezky zažvatlali", by asi nikoho zrovna neuchvátily. :-D

14 VendyW VendyW | E-mail | Web | 22. května 2017 v 12:04

[12]:Tohle vyhoření znám. Už podvakrát mne to postihlo. jednou u blogu a podruhé u focení. To jsem se na foťák nemohla ani podívat. Dokonce jsem cítila něco jako nenávist. A přitom fotím tak ráda. Mě to blogerské vyhoření vydrželo ale jen necelý měsíc stejně jak to fotografické. Spíš se teď něco podobného plíživě blíží spíš vůbec k celému mému žití. A to bude sakra rvačka aby mne to nesemlelo.

15 Malkiel Malkiel | 22. května 2017 v 12:54

[14]: A sákryš, to je snad trochu brzo, na životní vyhoření? ;-) S tím bys teda měla něco dělat. Možná by bylo dobré jít se projít někam do LDN nebo do hospicu. Tam bys třeba přišla na to, že pokud tam člověk neleží, tak má furt pro co žít. ;-)

16 VendyW VendyW | E-mail | Web | 22. května 2017 v 13:02

[15]:Já si to říkám taky, mohlo by být i o moc hůř, jenže to nějak nepomáhá. Strach a nechuť je stále větší a větší.

17 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 22. května 2017 v 17:53

[2]: Malkieli,
konečně starý? Tak to blahopřeju. :-)

18 Janinka Janinka | E-mail | Web | 22. května 2017 v 17:58

Normálně bych se asi smála, ale ono je to vlastně spíš k pláči.

Gratuluji k malé prďolce! :-)

19 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 22. května 2017 v 20:26

[17]: Starej už jsem dávno. ;-) Teď to mám jen potvrzené společenským postavením. :-D

20 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 22. května 2017 v 20:46

[18]: Děkuji za gratulaci. Musím však podotknouti, že jsem o narození prďolky nikterak nezasloužil. :-D
Tuhle jsem si na tebe Janinko vzpomněl v souvislosti s tím, jak jsme se onehdá bavili o tom, že ses kdysi zajímala o jablonecké tramvaje. V antikvariátu jsem totiž narazil na knížku s názvem "100 let MHD na Jablonecku", která vyšla v roce 1999. A tam jsou celkem podrobně ty tramvaje popsány, včetně spousty fotografií. Tak jestli tě ty tramvaje ještě zajímají, možná bys mohla na tu knížku někde v antikvariátě ještě narazit.

21 Janinka Janinka | E-mail | Web | 22. května 2017 v 21:02

Ale tak trochu zasloužil, početím svého synka :-).
A díky za tip!

22 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 22. května 2017 v 22:30

[21]: Jo, pokud mého synka nepočal pošťák, tak by se to dalo i takto vzít. ;-)  :D

23 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 22. května 2017 v 22:47

[21]: Tady jsem tu knihu objevil na Aukru a nebo v prodejně Pragomodel.

http://aukro.cz/100-let-mhd-jablonec-tramvaj-trolejbus-autobus-i6819205695.html

http://www.pragomodel.cz/litermhd.htm
(najdeš ji asi pod půlkou stránky)

24 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 23. května 2017 v 21:44

Tak nejdřív ti moc blahopřeju k tvé první vnučce a jí zase přeju hodně zdraví a lásky do života.
Zeměpis mi nikdy moc nešel, tudíž ti patří díky za osvětu. O muslimech jsem vytvořila prezentaci v předmětu multikultura, takže nezbytné minimum ještě mám. Souhlasím s tebou, že je to dílo černé magie... 8-O  :-D

25 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 24. května 2017 v 10:47

[24]: No, konečně jsem dědek nejen podle věku a vzhledu, ale i podle společenského zařazení. :-D
Děkuji za gratulaci za sebe i za tu mrňousku. ;-)

26 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 6. června 2017 v 23:32

Kdyby milí kartografové mohli, já bych prosila naší zemičku na mapách postavit "na výšku", abychom aspoň někde byli blíž k moři... A třeba zúžit, ať k sobě máme blíž, ale taky natáhnout, ať dosáhnem dál...
Nešlo by to?

A gratuluji, dědoušku Malkieli :-)

27 valin valin | E-mail | Web | 9. června 2017 v 6:46

A hele, návrat ztraceného syna? Vlastně novopečeného dědy? Užiješ si spoustu legrace s vnučkou, já už vím, o čem mluvím.
Kartografové svou neznalostí rozvrtávají celý svět... :-D  :-D

28 Malkiel Malkiel | 11. června 2017 v 20:34

[26]: Takže by sis představovala, abychom byli taková nudle jako Chile, které je v průměru sto kilometrů široké, ale čtyři tisíce kilometrů dlouhé. ;-)
Děkuji za gratulaci. ;-)

[27]: Tak zatím si s ní "legraci" užívají pouze mladí, protože malá jen jí, čůrá, kadí a řve. :-D
Já si jí začnu užívat, až začne kontrolovat své vyměšovací procesy a bude s ní možná aspoň nějaká komunikace. ;-)

29 Sorobe Sorobe | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:05

Топовые БЕСПЛАТНЫЕ секс флеш игры вас ожидают все игры онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

30 DorogiKRDdut DorogiKRDdut | E-mail | 24. srpna 2017 v 19:39

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Новороссийск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 (861)241 2345
___________________________
асфальтирование дворов в курске цена
благоустройство детских площадок смета
благоустройство улиц в ульяновске
асфальтирование в ижевске
благоустройство участка челябинск

31 Soroyp Soroyp | E-mail | 26. srpna 2017 v 2:37

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ СОЧНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

32 Sorovp Sorovp | E-mail | 26. srpna 2017 v 3:29

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ВИДЕО https://minet-pornosex.ru/ СОЧНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

33 Soroai Soroai | E-mail | 26. srpna 2017 v 6:02

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

34 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 21. září 2017 v 21:59

http://akita-spb.ru/component/k2/itemlist/user/40512  смотреть русские мультфильм 2015 качестве   фильм 2014 смотреть онлайн полный фильм  http://mag2014.ru/component/k2/itemlist/user/92238

35 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 26. září 2017 v 21:19

http://proprep.ru/component/k2/itemlist/user/60123  смотреть фильм вторые   лучшие кино 2015 2016 смотреть онлайн бесплатно  http://medialogos.ucu.edu.uy/component/k2/itemlist/user/61856

36 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 27. září 2017 v 5:20

http://immojpro.com/component/k2/itemlist/user/176887  бесплатные сериал онлайн смотреть бесплатно 2013   смотреть сериал качестве 2013  http://elitedocks.com/component/k2/itemlist/user/394488

39 LarryFub LarryFub | E-mail | Web | 27. října 2017 v 17:11

http://impresslabels.com/component/k2/itemlist/user/32817  смотреть кино звук   смотреть бесплатно кино черная  http://www.mccbrasil.org.br/component/k2/itemlist/user/1057186

40 Josephserge Josephserge | E-mail | Web | 13. března 2018 v 21:36

Great knowledge. Thank you.

risque achat cialis sur internet <a href="http://cialisfidel.com/">cialis generic</a> apodefil o cialis <a href=http://cialisfidel.com/>cialis generic</a>

41 TrevorMed TrevorMed | E-mail | Web | 15. března 2018 v 15:56

That is very attention-grabbing, You are an excessively skilled blogger. I have joined your rss feed and look ahead to in the hunt for more of your magnificent post. Also, I've shared your website in my social networks
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>Viagra</a>
viagra per day
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">medix</a>

42 MichaelWer MichaelWer | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 0:59

prescription drugs without prior prescription
<a href=http://lunarciel.com/>canadapharmacy</a>
online canadian pharmacies
<a href="http://interlandchemie.com/">online pharmacies canada</a>

43 MichaelWer MichaelWer | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 19:38

buy prescription drugs without doctor
<a href=http://visitwaushara.com/>canadian pharmacies that ship to the us</a>
canadian pharmacy without prescription
<a href="http://talahicc.com/">canadadrugs price list</a>

44 AlinaAlorbwer AlinaAlorbwer | E-mail | 30. srpna 2018 v 2:31

Excellent!
Respect the author!
By the way interesting reviews also found here ...https://technology4you.website/category/news-technology/ - News Technology

45 Davtheary Davtheary | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 0:44

free money now vs then used jupiter club casino no deposit bonus codes any casinos in paris france  http://tournament-player-magazine.blogspot.com/ make money online south africa

46 Davtheary Davtheary | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 11:29

casino in south beach florida map ocean casino md  http://learn-how-to-play-this.blogspot.com/2018/12/you-can-improve-your-play-away.html casino minneapolis va

47 Davtheary Davtheary | E-mail | Web | 10. prosince 2018 v 19:45

win money fast prizes online quiz ajax slots and casino <a href=http://the-first-rule-is-free.blogspot.com/2018/12/as-far-as-youve-play-so-i-play-it-all.html>casino el monte dmv hours saturday</a> casino fort worth water parks near online casino that uses paysafecard

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama