Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Leden 2017

Slepice na pochodu aneb "Je suis slepice"

25. ledna 2017 v 0:24 | Malkiel |  Témata týdne
Pozornosti mnoha čtenářů jistě neutekla skutečnost, že se v poslední době staly módou pochody. Konkrétně pochody žen. Je však potěšující, že ženy nezůstaly ve svém pochodování samy. Podle investigativních novinářů z informačního portálu Malkipedie se k ženám solidárně připojily i slepice z celého světa. A tak zejména v sobotu pochodovaly slepice nejen v USA, ale i v Torontu, v Londýně, v Sydney, v Nairobi nebo v Dillí.
Podle českých fejkmédií se několik slepic sešlo i v Praze na Václavském náměstí. Později se však ukázalo, že se jednalo o fejk. Zmiňované slepice se totiž nesešly na žádné demonstraci, ale utekly při červeném signálu na křižovatce u Muzea ze špatně zavřeného kamionu, který slepice převážel na jatka drůbežářského podniku v Babišově.

Dalším překvapivým zjištěním je skutečnost, že slepice demonstrovaly za svobodu výhradně v zemích, kde jsou svobodné.
Oproti tomu v zemích, kde nepožívají svobody prakticky žádné, si slepice ani nekdákly.
V Saudské Arábii se sice slepice o nějaké to kdáknutí pokusily. Nakonec se to však ukázalo jako velice chybný krok. Byly totiž náboženskou policií okamžitě veřejně dekapitovány a skončily jako žrádlo pro psy v šejkově psinci.
Stejně chybného kroku se dopustily i slepice v Íránu, kde byly nejprve zpráskány rákoskami a potom byly veřejně ukamenovány.
O mnoho lépe nedopadly ani slepice v řadě afrických zemích trpících nedostatkem potravin. Dříve než se slepice pokusily dojít na shromaždiště protestních pochodů, byly bez veškerých cavyků lapeny a sežrány vyhladovělými obyvateli předměstských slumů.
Toto kruté zacházení s kolegyněmi se slepicemi vyvolalo pochopitelně nebývalou vlnu pobouření mezi ženami. Na důkaz solidarity s týranými a nesvobodnými slepicemi se rozhodly pro příště konat své protestní pochody pod heslem "Je suis slepice".

Došlo po uzávěrce: Podle nepotvrzených zpráv byl mezi demonstrujícími slepicemi spatřen lidumilný miliardář George Soroš v apartním převleku za slepici a s hrstmi plnými dolarů. Údajně se pokoušel zakoupit nějaké slepice, aby si mohl doma uvařit národní pochoutku slepici na paprice, kterou zná ze své původní maďarské domoviny.
Varování hlavního hygienika: V důsledku epidemie ptačí chřipky se veškeré volně se pohybující slepice vystavují riziku, že budou odchyceny veterinárními pracovníky a odvezeny do kafilerie.