Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Leden 2016

Sežer si svého Alíka

29. ledna 2016 v 20:13 | Malkiel |  Témata týdne
Jedním z nejvíce frekventovaných slov dnešní doby je slovo "multikulturalismus". Lidé v naší zemi jsou však poněkud konzervativní. Někteří dokonce až zabednění. Proto multikulturalismus nechápou a odmítají jej. A právě takovým lidem je potřeba vysvětlit podstatu multikulturalismu a přesvědčit je o tom, jaké výhody a obohacení jim může nabídnout.
Propagací multikulturalismu se dosud zabývaly pouze jednotlivé neziskové organizace. Vzhledem k roztříštěnosti však měla tato propagace zcela minimální dopad na povědomí obyvatelstva naší země.

Již delší dobu čekám, že se propagace multikulturalismu ujme nějaká větší organizace s celostátní působností. A konečně jsem se dočkal. Prapor multikulturalismu totiž zvedla televize Prima a jala se svými kanály převychovávat diváky. A je to zejména potěšující pro mne, protože se to týká mého oblíbeného pořadu. Jako náruživý labužník totiž vždy nedočkavě čekám na každý nový díl gastro reality show Prostřeno!
Právě seriál Prostřeno! se totiž stal první vlaštovkou na poli multikulturní převýchovy obyvatelstva. Mimo jiné i proto, že jak známo, tak láska prochází žaludkem. A to i láska k jiným kulturám. Třeba když si v takovém horkém létě dáte zmrzlinu Eskymo, tak se zákonitě musíte zamilovat do Eskymáků. Gastronomie je prostě jedním z nejlepších způsobů, jak lépe poznat příslušníky jiných národů či kultur. Proto televize Prima do skupinky amatérských domácích kuchařů přizvala i ženu z Ruska, která po sňatku se Syřanem konvertovala k islámu.
Celým tímto dílem se prolínala neuvěřitelná pohoda a hřejivé lidské porozumění. Nemuslimští účastníci reality show se dokonce sami usnesli, že nebudou konzumovat vepřové maso, ani alkoholické nápoje, aby neuráželi jemnocit zúčastněné muslimky.
Zcela bez nadsázky se dá říci, že tento díl splnil veškerá očekávání multikulturně orientované společnosti.

Po ohromném úspěchu tohoto dílu se TV Prima rozhodla i nadále pokračovat v multikulturní převýchově obyvatelstva. Jeden z dalších dílů gastro reality show Prostřeno! bude doslova trhákem pro diváky. Tentokrát bude do pořadu pozván občan čínské národnosti. Číňani jsou kromě jiného též známí jako náramní jedlíci psů. A právě o nejlepší kuchyňské úpravě psa bude pojednávat tento díl. Soutěžící si do pořadu přivedou své vlastní domácí psí mazlíčky a budou se z nich snažit vytvořit co nejlepší kulinářskou lahůdku pro své spolusoutěžící.
Tvůrci pořadu i tentokrát pro soutěžící připravili zajímavé úkoly. Soutěžící budou muset vytvořit netradiční kulinářské pochoutky, jako například psí roládu s názvem Čokláda, masovou kapsu plněnou romadůrem s názvem Rasův pytel, v troubě pečenou psí pečínku Teplá boudička nebo pokrm Štěkající tajemství, u kterého budou muset soutěžící uhádnout rasu použitého psa.
K jídlu se bude podávat psí víno, všichni se budou navzájem peskovat a soutěžící ženy budou muset mít pesar.

Tento díl pořadu Prostřeno! bude vysílán s podtitulkem Sežer si svého Alíka! Při vysoké oblíbenosti psů v našich končinách nemůže být pochyb o tom, že si soutěžící na svých výtvorech multikulturně pochutnají a že se tento díl bude divákům líbit.
Snad jen členové spolku na ochranu zvířat budou mít trochu výhrady. Mnozí možná budou vyvádět psí kusy, Kubišovou i Srstku z toho asi chytne psotník a autorovi tohoto článku bude nasazena psí hlava.Uprchlíci jsou negramoti

26. ledna 2016 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Stále čekám, až mi některý z politiků nebo sluníčkářů vysvětlí, proč se migranti přeplavují z Turecka do Evropy na gumových člunech, platí za to horentní sumy v tisících dolarů a ještě riskují své životy. Jako jediné vysvětlení mne napadá, že mají rádi andrenalinové sporty a zejména milují rafting. Jinak by se totiž mohli dostat do Evropy suchou nohou a to hned několika způsoby. Kdyby ovšem chtěli. Část Turecka totiž leží i v Evropě a je od asijské části Turecka oddělena úžinou Bospor a Dardanely.

Za prvé by mohli jet jako každý jiný cestující příměstskou tramvají z východní asijské části Istanbulu do jeho západní evropské části 1,7 km dlouhým tunelem Marmaray pod úžinou Bospor, která dělí Asii od Evropy. Tedy třikrát menší vzdálenost, než oblíbená raftovací trasa z Turecka na řecký ostrov Kos a pětkrát méně než vzdálenost dalšího oblíbeného raftingu na ostrov pradávných antických lesbiček, neboli ostrov Lesbos. Doba jízdy tramvají pod Bosporem trvá sedm minut, cena čtyři turecké liry(TL) za osobu, neboli 33 českých korun.
Děti do 6 let zdarma.

Za druhé mohou k cestě z asijské do evropské části Istanbulu použít jeden ze dvou silničních mostů. Mosty sice nejsou určeny pro pěší. Ale není žádný problém najmout si taxi, kterých jezdí v Istanbulu tisíce a nechat se převézt přes most do Evropy. Nástupní taxa je 3,20 TL, dále se platí 2 TL za ujetý kilometr. Při délce mostů 1,5 kilometru by to s nějakým zaokrouhlením a najetými kilometry navíc mohlo stát nanejvýš tak 20 tureckých lir, tedy asi 170 českých korun. A to za čtyři osoby.
Popřípadě mohou použít vysokokapacitní linková taxi, která jsou běžně rozšířená v orientálním světě a v Istanbulu jezdí pod názvem Dolmus. Ta pochopitelně přijdou ještě levněji, než běžný taxík.
Hodně fajnoví migranti by si mohli za účelem přepravy přes mosty a případně dále až na řecké hranice pronajmout automobil v jedné z patnácti půjčoven aut, za cenu 30-60 amerických dolarů na den, podle typu vozu.

Za třetí, pokud by někteří migranti opravdu toužili po cestování po vodě, jenže bezpečným způsobem, mohou použít jednu ze čtrnácti linek trajektů, které jsou součástí systému městské dopravy a za dvacet minut je dopraví z Asie do Evropy. Navíc se přitom ještě z paluby lodě mohou pokochat krásami Istanbulu. A to stejně jako u předešlých možností bez jakýchkoliv hraničních kontrol, protože by se stále pohybovali uvnitř Turecka. Plavba trajektem pro jednu osobu stojí stejně jako jízda tramvají, tedy 4 turecké liry.

A tak stále čekám na odpověď, proč migranti tyto bezpečné možnosti nevyužívají a raději raftují v rozbouřeném moři? A proč platí pašerákům tisíce dolarů, když by se mohli do Evropy snadno dostat prakticky za pár korun?
Možné vysvětlení bychom mohli nalézt ve výsledcích šetření německého profesora
Dr. Ludgera Wößmanna, ředitele Centra pro ekonomiku vzdělávání IFO. Podle výzkumu tohoto institutu jsou totiž migranti ze dvou třetin funkčně negramotní. Což znamená, že dvě třetiny migrantů sotva umí číst, psát a počítat. Asi jako když prvňák hláskuje ze slabikáře "máma mele maso".
Nejsou to prostě žádní inženýři ani doktoři, ale pologramotní debilové, kteří se sice naučili papouškovat slova "Merkel" a "Germany", ale přitom neznají ani hranice svého nejbližšího souseda. A kromě toho, kdyby ze Sýrie šli přímo do Istanbulu, tak by to měli o nějakých 400 kilometrů blíže do Evropy, než do svého oblíbeného raftařského ráje na tureckém západním pobřeží, u něhož leží řecké ostrovy.
Ale asi je fakt víc baví ten rafting, neboť rafting je docela dobrá a vzrušující zábava. Což vím sám z vlastní zkušenosti, jak jsem zachytil v článku Rafting v Alpách. Tak proč by se migranti po cestě do Evropy trochu nepobavili? Než se tvrdě zařadí do pracovního procesu na evropském kontinentu a nebudou mít potom na takové zábavičky čas.Policie nikdy nechybuje

20. ledna 2016 v 20:03 | Malkiel |  Témata týdne
My Češi jsme sice malým národem. Bylo by však velkou chybou myslet si, že v celosvětovém měřítku nic neznamenáme. Již mnoho Čechů se svými objevy významně zapsalo do světové historie.
Jen na okraj můžeme zmínit třeba profesora Wichterleho, který zdokonalil kontaktní čočky a vynalezl polyamidové vlákno "silon". Nebo doktora Janského, který objevil krevní skupiny.
Kromě toho též naši finančníci obohatili světový slovník o slovo "tunneling", které je eufemistickým označením pro odklánění peněžních toků potřebnými směry.

Nejnověji se do světového povědomí jistě zapíše i Česká policie. Naši policejní experti totiž zjistili, že člověk může spáchat sebevraždu i tím, že se sám třináctkrát bodne do hrudníku a
z toho třikrát přímo do srdce.
Tady nezbývá než smeknout klobouk před mravenčí prací našich policejních specialistů. Tento nový objev České policie jistě umožní otevřít i staré případy údajných vražd, za které byli odsouzeni prakticky nevinní lidé a přehodnotit je jako sebevraždy.

Jako první se hned nabízí již poněkud dávnější kauza tzv. "Orlických vražd". Na základě nového objevu policie je dnes již téměř zcela jasné, že oběti nalezené na dně Orlické přehrady vlastně nebyly žádnými obětmi, ale že to ve skutečnosti byli sebevrazi, kteří sami sebe zavařili do plechových sudů od nafty, v nichž se potom sami odkutáleli z Prahy až na Orlík.
Nové možnosti policejních vyšetřovacích metod nepochybně odstraní a napraví největší osudové chyby, které byly v minulosti vlivem starých a již nefunkčních policejních praktik napáchány.

Po otevření mnoha starých případů jistě nebude žádným překvapením, že sebevrazi mají téměř nadpřirozené schopnosti. Že například sami sebe dovedou rozstřílet mnoha ranami z pistole ze vzdálenosti deseti metrů a ještě při tom dvakrát vyměnit zásobník. Nebo že dovedou spáchat sebevraždu skokem z okna a ještě to okno za sebou úmyslně zavřít, aby zmátli vyšetřovatele.
Nadpřirozené schopnosti některých lidí však nejsou pro naši policii žádnou novinkou. Například populární vězeň Jiří Kajínek kdysi dovedl střílet z jedné pistole ze dvou protilehlých míst současně. Proto nechal schválně přežít důležitého svědka jeho zázračné střelby, který se potom stačil doplazit na policii, aby ji mohl informovat o těchto Kajínkových mimořádných schopnostech. Policie si však tenkrát nechala tuto informaci pro sebe, protože tehdy ještě nenazrál ten pravý čas pro takové převratné objevy na poli kriminalistiky.

Nový objev České policie též udělá převrat v používání polygrafů, neboli "detektorů lži".
Tyto přístroje se totiž v budoucnu nebudou moci používat u podezřelých vyznávajících muslimskou víru, protože muslimové prý mají jiné chápání pravdy. Proto nejsou výsledky těchto detektorů v případě použití u muslimů relevantní.
Bližší podrobnosti k této problematice nám prozradil jeden z mluvčích českých muslimů,
pan Fatwa al-Džihád. Podle islámského učení totiž jedinou pravdu může znát Alláh a ten jediný proto může soudit muslimy. Nějaký detektor lži je jen dílo Satanovo a proto je třeba jej neprodleně ukamenovat. Současně s těmi, kteří jej používají proti muslimům.
Je však velmi nepravděpodobné, že by byl pan Alláh Akbar ochoten zúčastnit se policejního vyšetřování a soudních jednání. Proto je třeba pohlížet na všechny muslimy automaticky jako na nevinné.


Došlo po uzávěrce: Investigativcům informačního portálu MALKIPEDIE se podařilo vypátrat příčiny prudkého vzestupu vyšetřovacích schopností České policie. Genetikům z policejních laboratoří a chovatelům policejních koní se totiž podařilo vyšlechtit speciálního křížence mezi člověkem a koněm. A kůň má jak známo větší hlavu, proto ví všechno lépe.
My občané se jen můžeme těšit, že těchto koňopolicejních kříženců bude v řadách České policie přibývat stále více.


Prsty ve všech otvorech

7. ledna 2016 v 1:49 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Malkipress - Praha / Kolín nad Rýnem, Stuttgart, Hamburk

Evropské veřejné mínění v posledních dnech rozvířila informace o událostech, ke kterým došlo o silvestrovské noci v Německu. Podle původní zprávy zhruba tisícovka arabských a afrických migrantů v Kolíně nad Rýnem sexuálně obtěžovala i znásilňovala německé ženy. Počet údajných obětí se zatím pohybuje okolo devadesáti. Jedna z poškozených dokonce prohlásila, že v jednu chvíli měla prsty migrantů ve všech tělesných otvorech.

Německá vládní tisková agentura SCHEISSEPRESSE však tyto informace následně uvedla na správnou míru.
Tisková mluvčí této agentury Angelína Makrelína prohlásila, že se ve skutečnosti nejednalo o žádné sexuální obtěžování, ani o znásilňování. Všichni zmiňovaní arabští a afričtí přistěhovalci jsou totiž gynekologové a z vděčnosti za vřelé přijetí v Německu se rozhodli německým ženám provést zcela zdarma hromadné preventivní gynekologické prohlídky.

Evropská komise shodně s německou vládou velice kladně zhodnotila tuto iniciativu migrantů a jejich zjevnou ochotu zapojit se do pracovního procesu na evropském kontinentu. Aby vyšla vstříc této ochotě migrantů, tak Evropská komise plánuje zavést v celé Evropské unii závazný zákon, podle kterého se budou muset všechny občanky EU povinně podrobovat těmto gynekologickým prohlídkám. A to kdekoliv a kdykoliv to přistěhovalí gynekologové uznají sami za vhodné.
Evropská komise si od této nové právní úpravy slibuje zlepšení prevence gynekologických onemocnění evropských žen a současně též snížení sexuální frustrace mužských přistěhovalců.Došlo po uzávěrce: Iniciativou do Evropy přistěhovalých gynekologů se nechali inspirovat i neurochirurgové z řad přistěhovalců a již se těší na to, jak budou Evropanům radostně a zcela zdarma odoperovávat hlavičky.