Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červen 2015

Vítejte v Čobolistánu

24. června 2015 v 19:42 | Malkiel |  Témata týdne
Čobolistán je země ležící ve střední Evropě pod Tatrami. Nikoliv pod nákladními automobily značky Tatra, ale pod pohořím zvaným Tatry. Čobolistán tedy leží pod Tatrami, zatímco nad Tatrami se blýská a hromy divo bijů.
Čobolistán sousedí s Čechystánem (čobolsky Čehúnistán), Polistánem, Ukrajinistánem, Rakousystánem a Maďaristánem. Maďaristán je zajímavý tím, že maďarský národ založili dva bratři Hungor a Magor. A podle toho to tam taky vypadá. Maďaristán je těž někdy po staru označován jako Uhrystán, protože tamní obyvatelstvo se v minulosti vyznačovalo uhrovitou nečistou pletí. Svoji nečistou pleť si do Evropy přinesli ze své původní vlasti, z polopouštních oblastí východní Asie, kde měli díky trvalému nedostatku vody problémy s osobní hygienou.
A podle toho to tam taky vypadalo.

Jak na spamy

22. června 2015 v 17:56 | Malkiel
Omlouvám se za tento článek, který jsem neprávem umístil do rubriky Témata týdne. Ve vlastním zájmu blogerů jsem však chtěl, aby si tento článek mohlo přečíst co nejvíce lidí. Můj příští článek už bude opravdu k tématu tohoto týdne, tedy o Slovácích.

Mnozí blogeři jistě zaregistrovali, že jsou v posledních dnech jejich blogy zaplavovány spamovými komentáři nabízejícími půjčky. Nenechte se zmást názvy měst zmiňovaných v těchto komentářích, jako třeba Teplice, Nové Strašecí nebo Velká Bíteš. Všechny tyto spamové komentáře pocházejí z několika málo IP adres registrovaných v internetové síti města Vitebsk v Bělorusku. Tyto nabízené půjčky tedy nemají nic společného s Českou republikou.
Dovolil bych si dát blogerům několik rad, jak tyto spamové komentáře vyeliminovat. Na blogu to člověk provede celkem jednoduše. Odesilatele komentáře si v komentářích prostě zakáže. Což bude muset ještě několikrát zopakovat u všech dalších komentářů tohoto typu. A jelikož je těch koncových odesílacích IP adres opravdu jen několik, tak se vám tyto nežádoucí komentáře brzy přestanou v diskuzich pod články zobrazovat. U mne to bylo myslím asi jen pět adres.

Kolo kolo svinský

17. června 2015 v 20:00 | Malkiel |  Poetické blouznění
Kolotočář tvrdil
že si jízdu užiju
jenže hajzl trochu lhal
protože mi neřekl
že se z toho pobliju

Lhal i dědek s buřty
ten mne přímo nakrk
buřty byly nechutný
tak jsem mu je z centrifugy
hodil zpátky za krk

Taky hady gumový
i okurky a žužu
kouli vaty cukrový
Proč mi lháři neřekli
že to patlat nemůžu?

Sáhněte mu na pindíka

15. června 2015 v 20:17 | Malkiel |  Témata týdne
Tisková agentura MALKIPRESS, Praha/Vatikán

Před několika týdny došlo ve Vatikánu k politováníhodné události, do které byla nepříjemně zapletena i Česká republika. Při veřejné audienci u papeže Františka totiž jedna z turistek znenadání sáhla Svatému Otci mezi nohy. K přímému doteku s papežovými intimními partiemi naštěstí nedošlo, neboť tomu zabránila volná papežská sutana a bohatě vyšívaný ornát. Navíc bleskurychle zasáhl člen papežské ochranky, který svojí vlastní hlavou zakryl papežovy genitálie. Tudíž došlo pouze k minimálnímu zhanobení hlavy katolické církve.

Když ochranka vzpírající se ženu odtahovala z blízkosti papeže, tak dotyčná ještě zoufale vykřikovala, že nutně musí Františkovi sáhnout na pindíka, aby přišla do jiného stavu. Bohužel to vykřikovala česky, tudíž tomu nikdo nerozuměl. Teprve přivolaný tlumočník větu přeložil do italštiny. Což vyvolalo mezi přítomnými doslova šok. Lidé si přejí od papeže ledacos. Od požehnání, přes výhru v loterii, až po nové auto. Za celou historii papežského úřadu se však ještě nikdy nestalo, aby některá žena chtěla od papeže oplodnit. Vzhledem k vysokému průměrnému věku papežů by to z fyziologického hlediska prakticky ani nebylo možné.

Jsem malověrný

11. června 2015 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Jsem přemýšlivý typ člověka. Většinou přemýšlím o blbostech, kravinách a hovadinách, které potom hojně prezentuji na svém blogu. Někdy se však ve mně vzedme jakási tsunami moudrosti a potom přemýšlím i o moudrých věcech. O kteréžto moudrosti se též rád podělím se čtenáři. Nutno však dodat, že těch moudrostí je na mém blogu velice poskrovnu. Proto je i následující článek na mém blogu onou příslovečnou malou kapkou v obrovském oceánu. V mém případě v oceánu blbostí.

Zrovna nedávno mne přepadla jedna taková vlna moudrosti, v důsledku čehož jsem se moudře zamyslel o síle víry a o víře všeobecně. V souvislosti s tím jsem dospěl k závěru, že jsem zřejmě malověrný. Tedy člověk malé víry. Nikoliv malomocný. Někdy jsem sice nemocný a občas i bezmocný. Zejména při setkání s blbcem. Ale malomocenstvím, čili leprou, rozhodně netrpím. Někdy si však v dnešní době připadám, jako kdybych lepru opravdu měl.

Život je vnikání

4. června 2015 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Podle všech ukazatelů se dá zcela bez nadsázky říci, že touha dostat se do cizího těla patří k odvěkým touhám lidstva. Lidé prostě rádi vnikají do cizích těl.
Téměř na každém kroku například můžeme spatřit dvojice lidí, které jsou k sobě přisáty otevřenými ústy. Přičemž se pomocí jazyků snaží navzájem dostat jeden do druhého. Těmito pokusy o vniknutí do cizího těla se rovnou měrou zabývají ženy i muži.

Chcípák v těle svalovce

2. června 2015 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Který z mladých mužů by občas nezatoužil být v těle urostlého svalovce s rameny jako traverza a s dlaněmi jako dekly od hajzlu? Zejména proto, aby mohl svým rambovským zjevem oslňovat dívky. Zvlášt v situaci, kdy mu do jím vyhlédnuté dívky zrovná dělá jeden z takových svalovců.
Mnohý sušinka s rameny jako sešlapaný rýč a s hrudníkem jako lavór potom podlehne iluzi, že by si mohl takové svaly též nahonit. Zde je však nutno poznamenat, že honění sice dobře funguje na zvětšení některých orgánů, leč svalů nikoliv.
Sušinka se tedy odebere do posilovny s bláhovou nadějí, že za pár týdnů odtamtud vyleze jako dvojník Arnolda Schwarzeneggera.
Pokud se ovšem nenarodil jako muskulaturní somatotyp, tak má smůlu. Po několikaměsíčním mordování dosáhne většinou jen toho, že se mu výrazně zvětší pouze trapézové svaly, což ještě více zvýrazní jeho sešlapaná ramena. Leč po nějakém osvaleném těle není ani památky. Tedy kromě několika směšných bouliček v místech, kde mají skuteční svalovci boule jak fotbalovou merunu.
(Termín "sušinka" je vnímán sice poněkud pejorativně, ale ve skutečnosti je odvozen od termínu "suché osvalení", což je fakticky jeden z typů osvalení. Lidově je takový majitel suchého osvalení též označován jako "šlachovitý typ".)