Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Leden 2015

Vyber si pochoutku pro muže

26. ledna 2015 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Výzkumný ústav mléka a strdí v Podkozí u Berouna došel při svém rozsáhlém průzkumu k závěru, že populární smetanový krém Tvaroháček nechutná jen dětem, ale i mnohým dospělým. Tvaroháček chutná zejména tatínkům, kteří jsou doma s dětmi na rodičovské dovolené, zatímco jejich manželky se realizují v pracovním procesu. Tito tatínkové potom prakticky ujídají Tvaroháčky svým dětem. Na vině je skutečnost, že na trhu neexistuje Tvaroháček, který by byl určen pouze pro dospělé.
Některé mlékárny se rozhodly tuto mezeru na trhu zaplnit. Jak nám prozradil manažer výroby pan Syrovátka z mlékárenského koncernu Sejrárna Tvarožná, přichystala tato firma žhavou novinku určenou speciálně pro tatínky na rodičovské dovolené. Z tohoto důvodu došlo i k drobné změně názvu výrobku.
Smetanový krém Paroháček bude vyráběn s několika příchutěmi, které budou mužům zřejmě více vyhovovat. Jen namátkou můžeme vyjmenovat příchuť pivní, rumovou, fernetovou a hopsinkovou. Pro opravdové fajšmekry firma chystá též příchuť metylalkoholovou, příchuť "nějaký sajrajt" a příchuť "v hubě jako v kanále".
Výrobce krému též připravuje rozsáhlou marketingovou kampaň pod heslem:

Nehledej v tom žádný háček
vše vyřeší Paroháček
Rychle tě postaví na nohy
když sklátí tě tvoje parohy.


Zákaz prdění

20. ledna 2015 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Při zakládání blogu jsem kdysi stejně jako všichni ostatní narazil na zákazy. Na pět řádků zákazů. Nechci však polemizovat o významu těchto konkrétních zákazů. Zmíněný text mne spíš přivedl k hlubšímu zamyšlení nad významem zákazů všeobecně.
Zákaz zastavení, zákaz stání, zákaz jízdy vyšší rychlostí, zákaz jízdy nižší rychlostí, zákaz vstupu, zákaz výstupu, zákaz koupání, zákaz chůze po náledí, zákaz mluvit sprostě před 22 hodinou.

Blíží se apokalypsa

18. ledna 2015 v 14:03 | Malkiel |  Témata týdne
Potemnělou místnost náhle zaplnila prázdnota. Ještě před okamžikem celý prostor překypoval životem. Jako kdyby se tam sbíhal život celého světa. A najednou nic. Prázdnota. Nicota v její nejkrystaličtější podobě.
Jednou to asi muselo přijít. Dlouhá řada různých věštců, proroků a vizionářů na tento okamžik upozorňovala. Staří Mayové, Vikingové, Nostradamus, baba Vanga. Konec světa. Nenápadný, ale o to záludnější konec světa. Žádná apokalypsa, žádné kataklysma, žádná srážka s asteroidem, žádný příchod Antikrista provázený pekelnými plameny.

Jak nenatáhnout bačkory

16. ledna 2015 v 20:44 | Malkiel |  Témata týdne
V dnešní době se dá zcela bez nadsázky říci, že život bez internetu již prakticky ani není možný. Internet jako informační médium nám poskytuje mnoho praktických informací k usnadnění života, nebo pro snadnější orientaci v něm. Například v nedávném článku Proč je jméno Smrt ženského rodu? se mohli čtenáři dozvědět, že čeština obsahuje spoustu ekvivalentních termínů pro smrt, respektive úmrtí.
Někdy nám však informace z internetu doslova mohou zachránit život. Což je právě příklad dnešního článku, ve kterém čtenáři najdou několik praktických rad, jak se vyhnout předčasnému úmrtí.

Interbláboly

14. ledna 2015 v 20:45 | Malkiel |  Poetické blouznění
Nebratrská
Když usednu k internetu
neznám bratra ani tetu
kdo by mi vzal internet
vezmu na něj kulomet

Diskuzní pohodička
Miluju ty diskuze
které nejsou jenom tak
člověk něco napíše
hned dostane přes rypák

Stále kvoká, stále kvoká
Já s tím naším internetem
dokonale souzním
zalezl mi do mozku
tak teď interblouzním

Hejtárna
Status mi ňák statuje
zasek se mi instagram
zas mě někdo hejtuje
já se z toho vomr...

Salám alejkum v multikulturním těstíčku

11. ledna 2015 v 20:16 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
"Tak nám v Paříži proběhla demonstrace proti terorismu, paní Müllerová". Tímto parafrázovaným Švejkovým proslovem bych chtěl předznamenat svůj názor na tuto demonstraci. Jedna velká šaškárna. Úplně zbytečná demonstrace prakticky o ničem. Že je většina lidí v Evropě proti terorismu, k tomu snad není třeba svolávat milionovou demonstraci. Nebo se snad někdo domníval, že to muslimští teroristé dosud nevěděli, že lidem jejich teroristické činy vadí? "Teď jsme těm hnusným teroristům dali najevo, že nesouhlasíme s tím, aby nás zabíjeli". Podle pofiderních multikulturalistických představ se teď všichni muslimští teroristé zřejmě chytnou za nos a stanou se z nich úplní beránci.

Tajemníkovy tajemné taje

9. ledna 2015 v 20:31 | Malkiel |  Témata týdne
Jako malé robě jsem nebyl odkládán do žádného předškolního zařízení, protože moje matka byla s námi dětmi doma, jak to tehdy bývalo dobrým zvykem. Své působení doma si matka zpestřovala poslechem rozhlasu, tudíž u nás hrálo rádio prakticky celý den. Díky tomu jsem byl již odmalička pravidelně zásobován informacemi o událostech z domova i ze zahraničí.
Můj dětský houbovitý mozek pochopitelně všechny tyto informace žádostivě nasával, leč s mnohými si nedovedl až tak dobře poradit. Jednou z těchto informací bylo tehdy ve zprávách často používané slovo "tajemník". Podstatu toho slova jsou pochopitelně jaksi chápal. Tajemník je cosi tajemného. Tedy jakýsi tajemný muž.

Moje setkání s duchyní

8. ledna 2015 v 20:36 | Malkiel |  Témata týdne
Nejprve bych chtěl objasnit to nezvyklé slovo v titulku, abych zamezil případnému chybnému výkladu. Ne, nesetkal jsem se s důchodkyní, nejedná se o slangové označení, ani o krajový název pro penzistku. Nesetkal jsem se ani s tchyní v důchodu. Český jazyk totiž neobsahuje ženský ekvivalent slova duch, jako kdyby se automaticky předpokládalo, že duch bude vždy muž, proto jsem si vypomohl tímto vlastním slovním novotvarem.

Na útěku z Úštěku

4. ledna 2015 v 20:47 | Malkiel |  Poetické blouznění
Až zas budu v Úštěku
před smrtí hned uteku
po ulici okresní
jež se zove Hřbitovní