Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Říjen 2014

Léčivé pivo aneb podraz na ženy

31. října 2014 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Mnozí čtenáři se mnou jistě budou souhlasit, že příliš ostrý pohled na život nemusí být vždy příjemným. Život totiž sám o sobě vždy nebývá příliš fotogenickým. Proto je vhodné si pohled na život občas zamlžit. Takový zamlžený pohled dělává život mnohem snesitelnějším a při pravidelném zamlžování se člověk může dožít vysokého věku v naprosté duševní pohodě.
Zamlžování života můžeme provádět různými způsoby. Například opakovanými údery hlavou do zdi, či do jiné pevné překážky. U tohoto způsobu zamlžování však bohužel dochází k trvalému zamlžení. Navíc se takový zamlžovač většinou nedožívá vyššího věku. O nějakém duševním zdraví ani nemluvě.
Proto je vhodnější používat jiné zamlžovače. K oblíbeným a velmi rozšířeným zamlžovačům patří alkoholické nápoje. Například destiláty. Nevýhodou destilátů však je, že kromě zamlžování pohledu na život bohužel i výrazně ztvrzují játra. Což v konečném důsledku život také moc neprodlouží. Jako nejvhodnějším zamlžovačem života, bez výrazných destruktivních dopadů na zdraví zamlžovatele, se nepochybně jeví pivo. Pivo, ten lahodný nápoj, který je mezi muži důvěrně nazýván "ta zrzavá holka s bílou čepicí".

Mlhaví mlži

29. října 2014 v 20:00 | Malkiel |  Poetické blouznění
U přehradní zdrže
potkal jsem tři mlže
zeptal jsem se drze
co tu dělaj v husté mlze

My ti na to odpovíme
jelikož jsme mlži, víme,
nic jiného neumíme
než že řádně zamlžíme

Tak vy jste ti mlži
co se tak velice tuží
u silnic lidem přehustě mlží
za rozbitá auta peníze dluží?!

Když opouštím přehradní zdrž
slyším jejich slova zdáli už:
Vždyť jsi jen lidský plž
radši svou hubu na uzdě drž!


Upozornění: Tato básnička nemá žádný hlubší smysl, tudíž je zbytečné se v ní šťourat.

Patálie s vlastním ksichtem

25. října 2014 v 14:04 | Malkiel |  Témata týdne
Příroda nás od narození každého vybavila nějakým obličejem. Přičemž vzhled obličeje do značné míry ovlivňuje budoucí osud jeho nositele. Člověk, jehož ksicht vykazuje hrubé násilnické rysy, se asi těžko může stát úspěšným dětským lékařem. Stejně jako se muž s jemným dětským obličejíčkem těžko může stát úspěšným profesionálním boxerem.
Takový obličej je něco jako vývěsní štít nad prodejnou, který předurčuje, kdo a za jakým účelem hodlá do té které prodejny vstoupit. Těžko si asi někdo půjde koupit plazmovou televizi do prodejny s nápisem Ovoce zelenina. Stejně tak si nikdo nepůjde koupit brambory do autosalónu.

Hradubice a Pravidlákov

22. října 2014 v 19:35 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Rozrůstající se městské zástavby způsobují, že se mnohá města k sobě postupně přibližují. A to natolik, že jejich okrajové části téměř srůstají. U některých měst už téměř nejde poznat, kde které město končí a kde začíná jiné město.
Jedním z takových příkladů srůstajících měst jsou východočeská města Hradec Králové a Pardubice, která už jsou dnes často označována jednotným názvem Hradubice.
Dá se předpokládat, že v budoucnu tento osud potká i jiná města. Následující seznam nám trochu přiblíží, jak by se taková srostlá města mohla jmenovat.

Příhodná změna dne

17. října 2014 v 21:14 | Malkiel |  Témata týdne
Trochu odrostlejší manželé se rozhodnou, že si udělají pořádek v sexuálním vztahu. Dohodnou se na sexu dvakrát týdně. Aby se to nepletlo, tak si určí, že budou mít sex pouze ve dnech, v jejichž názvu je písmeno "r".
Jednoho večera se manžel začne sápat na svoji ženu. Překvapená manželka se zarazí a ptá se svého muže, co je vlastně za den?
Manžel na to hbitě odpoví: No přece prndělí, miláčku!

Blázni se radují předčasně

15. října 2014 v 20:54 | Malkiel |  Témata týdne
Těmi předčasně se radujícími blázny v titulku jsou míněni lidé, kteří by s nadšením opravdu chtěli něco změnit, kdyby dostali tu možnost. Pokud by někdo chtěl změnit byť jen jediný den, tak je buď blázen a nebo životní kaskadér. Život je totiž složen z jednotlivých dějů, které na sebe navazují, ale také se vzájemně podmiňují. Jedna událost spouští následující řetězec dalších událostí. Proto nikdo nemůže vědět, jaká událost by následovala po tom změněném dni.
Nějaký muž by třeba chtěl změnit den, ve kterém potkal svoji současnou manželku, jenž se mu zdá býti příliš držkatá. Jenže co kdyby se místo té držkaté manželky nakonec seznámil se ženou, ze které by se vyklubala vražedkyně, která by jej v náhlém pomatení smyslů ve spánku podřízla? Kdyby se při tom podřezávání ještě stihnul probudit, tak by v posledních záchvěvech života možná ještě s láskou zavzpomínal na všechny držkaté ženy, které měl před touto vražedkyní.
Někomu by se pod vlivem nespokojenosti s jedním z rodičů třeba zachtělo změnit den, kdy se potkali jeho rodiče. Nespokojenost s fotříkem alkoholikem by však mohla způsobit, že by se jeho matka místo s alkoholikem seznámila s mužem, který by byl sice abstinent, ale též také trochu impotent. A milý měnič historie by náhle jako nenarozený zmizel z povrchu zemského.
Opravdu bych chtěl potkat takového blázna, který by s plným vědomím hrozících rizik byl odhodlán změnit jeden jediný den.
Pokud se jedná o mne, já bych nechtěl měnit ani minutu. Natož celý den.

Důvodné pochybnosti

13. října 2014 v 22:21 | Malkiel |  Poetické blouznění
Co je správné a co není
to je vážně k zamyšlení
Přece nejsem debil
abych něco měnil

Plány Brouka Pytlíka

11. října 2014 v 20:19 | Malkiel |  Témata týdne
Plány jsou jedním z elementů, který zřejmě nejvíce podléhá zkáze. I syrové maso uložené v pokojové teplotě mnohdy podlehne zkáze mnohem později, než nějaký plán. Plány se totiž často bortí z minuty na minutu.
Člověk si třeba pod vlivem informací od meteorologů naplánuje krásně prožitý slunečný den kdesi v přírodě a jen tak nalehko vyrazí ven. V takovém případě se může spolehnout, že dorazí domů promočený na kost a s pořádným nachlazením.
Pokud si ovšem člověk na základě předpovědí zlomyslných meteorologů naplánuje výlet za podmračeného chladnějšího dne, čemuž pochopitelně přizpůsobí počet vrstev oblečení, může si být zcela jist, že se bude celý den pařit jako prase. Přičemž několik vrstev svlečených částí oblečení potom bude zbytečně vláčet celý den omotané okolo pasu a střídavě je ztrácet. Pokud by si ovšem dotyčný sebou vzal i nepromokavý plášť, může si z něho uvázat elegantní ranec, do kterého vloží v té chvíli zcela zbytečné oblečení a s pomocí vhodného klacku přes rameno může pokračovat po honzovsku dál ve výletu.

Neúprosný zákon destrukce plánu

7. října 2014 v 22:28 | Malkiel |  Témata týdne
Plánování je odvěkým omylem lidstva, který je po celá tisíciletí neustále dokola opakován.
Kryštof Kolumbus měl v plánu doplout do Indie a hups. Místo přistání v Indii objevil nový kontinent, který byl nejprve zamořen spalničkami a potom Evropany.
Adolf Hitler plánoval dobytí celého světa jako životního prostoru pro nadřazenou árijskou rasu, ale nakonec skončil bez životního prostoru a s prostřelenou hlavou v rozbombardovaném Berlíně.
Komunisti se s pomocí plánovaného hospodářtví proplánovali až k totálnímu krachu svého systému, kterým chtěli původně oblažit celý svět.

Když slyším "islám", tak z toho šišlám

4. října 2014 v 12:27 | Malkiel
Nemůže být pochyb o tom, že názorným příkladem platonické lásky je láska k bohům a podobným nadpřirozeným bytostem. Bohy a nadpřirozené bytosti totiž těžko můžeme milovat fyzicky. Za prvé vůbec nevíme jestli doopravdy existují. A pokud by opravdu existovaly, tak zase nevíme kde jsou, abychom si to s nimi mohli pěkně po lidsku rozdat v posteli. Za jedinou neplatonickou lásku k nadpřirozené bytosti snad lze považovat pouze "obcování se Satanem".
Jednou z hlavních nadpřirozených bytostí je Bůh, který je v islámském světě známý jako Alláh. K postavě Alláha se však raději nebudu blíže vyjadřovat, aby na mne nějaký machometánský šílenec neuvalil fatwu.