Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Září 2014

Láska made in "tubeless"

29. září 2014 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Aneb plošinář Platón

Platonická láska je všeobecně pojímána jako druh lásky bez sexuálních aspektů. Tedy bez sexuální touhy po objektu své lásky. Příčinu nedostatku této touhy můžeme najít již v samotném termínu "platonická láska". Většina lidí se domnívá, že tento termín je odvozen od jména řeckého filosofa Platóna. Což je ovšem hluboký omyl, který vytrvale papouškují všelijaké encyklopedie a dokonce se tomu vyučuje i na školách.
Termín platonická láska je prapůvodně odvozen od francouzského slova "plateau"( vysl. "plató"), které v překladu do češtiny znamená plošina nebo placka. Čímž se dostáváme k jádru věci.
Některé ženy totiž mívají takové "plató" neboli "plošinu" na hrudníku. Což pochopitelně na mamárně orientované muže působí poněkud asexuálně. Termín "mamárně orientovaný muž" neznamená, že by byl nějak závislý na matce, neboli "mamánek", řečeno moderní terminologií. Slovo "mamární" totiž znamená "prsní". Mamárně orientovaný muž tedy není orientovaný jen na matku, ale na mléčné žlázy všeobecně. V případě zoofilů na vemena. V běžné mužské mluvě je takový muž označován jako "horňák". Tedy kromě zoofila. Ten je označován za dobytka.

Zachodítě pakadítě

28. září 2014 v 20:39 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Jelikož bylo téma týdne v nedávné době poněkud zatuhlé, musel jsem překonat svoji přirozenou lenivost a vymyslet si téma vlastní. A protože se tento blog jmenuje Můj nočník, rozhodl jsem se pro téma poněkud defekační. Což ostatně není poprvé, protože o historii záchodů jsem se už kdysi zmiňoval v článku Je tam smradu jako v hradu.
Tentokrát bych se chtěl zmínit o názvosloví, které je používáno pro označování místností určených ke konání intimních potřeb.
Označení WC pochází z anglického jazykového prostředí a je zkratkou termínu "Water closet". Což v překladu znamená "vodní komůrka". Říci tedy o kadibudce WC, by bylo poněkud nepřesné. Kadibudka může být nazvána vodní komůrkou snad jen za přívalového deště. Teda ta moje určitě ano. Moje kadibudka je za přívalového deště podobná děravému batyskafu na dně Mariánského příkopu v Pacifiku.

Praotec Idiot

26. září 2014 v 22:39 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Mnohé národy uctívají své praotce, neboli zakladatele toho kterého národa. Ani my Češi nejsme vyjímkou. Jenže ono to s těmi praotci často bývá takové vachrlaté. Například u toho našeho praotce dosud není jasné, jestli jím byl keltský náčelník jménem Segoves, popisovaný římským historikem Titem Liviem. Nebo jestli tím praotcem byl vladyka Boemus podle Kosmovy kroniky. A nebo jestli jím byl lech Čech podle Dalimila.
Problémy s naším praotcem jsou však úplnou prkotinou proti tomu, jaké problémy se svým pradávným starouškem mají Maďaři.

Života učení, tak trochu mučení

22. září 2014 v 21:49 | Malkiel |  Poetické blouznění

Životní pochybnosti erotomana

Učil se jak správně žít
by mohl si otázku položit
zda bylo vskutku pro co žít
zda neměl jen víc souložit


Škola života

To mi fakt nejde na rozum
proč učit se života způsobům
raději učení odflákám
vždyť život mne vyučí sám


Praktické učení

Učil se pracovat s krupáčem
učil se pracovat s lopatou
aby se mohl sám zahrabat
až potká Paní Zubatou

Miss "Mokré tričko" do Senátu

20. září 2014 v 22:09 | Malkiel |  Témata týdne
Vrcholící předvolební kampaň signalizuje brzké komunální a senátní volby. Nevím jak v jiných regionech, ale ve stověžaté matičce to spíš vypadá, že se blíží volba nějaké Miss. Ulice jsou oblepeny plakáty, ze kterých na nás z převážné části koukají ženy. Ženy oranžové, fialové, zelené, Úsvitové ženy, ANO ženy, ženy nezávislé, ženy nezávisle závislé, ženy krásné, ženy moudré, ženy chápající, ženy slibující, ženy spasitelky.
Strany a hnutí tentokrát zjevně vsadily na ženský půvab. Osobně nemám nic proti ženám
v politice. Dokonce bych uvítal více žen v politice. Když pro nic jiného, tak proto, že je mi mnohem příjemnější dívat se v politice na ženy, než na otlemené nomenklaturní ksichty, na které se koukám už desítky let, u nichž se jen změnila stranická příslušnost.

Třetí týden za hranicí reality

17. září 2014 v 10:29 | Malkiel |  Poetické blouznění
Tam v zákulisí blogu
něco se vaří něco se peče
nebohý bloger
před pohromou neuteče

Admin všech adminů
dělá zas mrtvého brouka
z toho nic dobrého
asi nekouká

I srdce blogu na
kámen ztvrdlo
asi tam někomu
pořádně mrdlo

Bacha na Vápeníka!

13. září 2014 v 21:07 | Malkiel |  Historie
Připomínat čtenářům slavnou automobilovou značku Citroën, s jejímiž výrobky se můžeme denně potkávat na našich silnicích, myslím ani není třeba. Všechno však mohlo být trochu jinak a my jsme dnes mohli na silnicích potkávat auta se zcela jinou značkou, byť vycházející ze stejné továrny.
Zakladatel automobilky André Citroën pocházel z holandské židovské rodiny. Nejstarším zaznamenaným předkem Andrého Citroëna byl jistý obchodník Jákob, syn Mojžíše, datovaný do roku 1739. V té době nebylo v Holandsku pravidlem mít příjmení. Teprve po francouzské anexi Holandska byl zaveden francouzský civilní řád, který kvůli evidenci obyvatel uzákonil povinnost mít i příjmení. A tak byla příjmení vybírána jejich novými držiteli, nebo byla přidělována úřady, pokud si dotyčný nevybral sám. Dodnes není zcela jasné, jakým způsobem k tomu došlo, ale muž jménem Roelof, syn Barendův a vnuk zmiňovaného Jákoba, byl při sčítání lidu v roce 1811 zapsán do listin jako Roelof Barend Limoenman.

Kterak nemohl Dalibor na housle housti

10. září 2014 v 17:11 | Malkiel |  Opravník obecně oblíbených omylů
Báje a mýty jsou epické útvary, které se pohybují za hranicí reality. Neboli popisují děje tak, jak se ve skutečnosti nestaly nebo popisují osoby, které nikdy neexistovaly. Většinou za účelem vytváření národních hrdinů, či hrdinských eposů, které mají podpořit národní sebevědomí. Něco jako pohádky, jenže pro dospělé.
Výjimkou není ani český národ. I české dějiny jsou plné mýtů a bájí. A nejen to. Mnohdy jsou plné i vyslovených mystifikací, neřkuli úplných blábolů. Jedním z takových blábolů je například i pověst o Daliborovi z Kozojed. Respektive poloblábolů, protože Dalibor z Kozojed byl skutečnou postavou. Tím ovšem realita končí.

TyTy za hranicí reality

9. září 2014 v 13:18 | Malkiel |  Témata týdne
Blogu ty popleto
dneska je úterý, tytyty
minulého týdne téma
už je za hranicí realitytyty

Duvenblejt

6. září 2014 v 19:26 | Malkiel |  Témata týdne
Tak nám zase nastal ten krásný čas plný slibů, pohybujících se daleko za hranicí reality. Nastal ten čas, kdy nás budou z billboardů vemlouvavě oslovovat známé i zcela neznámé figury, abychom právě je zvolili do senátu, či na místa starostů. A když jsem tak projížděl svým rodným městem, uhýbajíc před ostřížími pohledy kandidátů na teplá místečka na radnicích nebo ve žvanírně s názvem Senát, na mysl se mi vloudil název fiktivní hudební skupiny Doowenblate (Du ven blejt). Seděl jsem totiž zrovna v autě a nerad bych si svými vlastními zvratky potřísnit jeho interiér.
Abych stručně shrnul dnešní prohlídku billboardů, vyznělo by to asi takto: Nabídka pestrá, touha po křesle zjevná, případná realizace slibů nereálná.
Jen namátkou jsem vybral několik příkladů.