Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červenec 2014

Nesahejte na cizí bobry!

31. července 2014 v 19:27 | Malkiel |  Poetické blouznění
Bobrolálie

Chtěl jsem jí udělat jen trochu dobra
proto jsem pohladil jejího bobra
však dobro se nekoná když se zlo vykulí
s pořádným rozmachem kopla mne do kulí

Možná to nebylo tak úplně zlo
co z ní tak náhle a zběsile vyklouzlo
asi jí vadilo k pocitu dobra
mé nedávné sahání na cizího bobra

Přehojné sahání na bobry cizí
je mnohých mužům lákavou vizí
leč se značným rizikem že jednou zmizí
domácí bobr s penězi autem i plazmovou televizí

Fiktivní rozhovor Zla s Dobrem

29. července 2014 v 19:45 | Malkiel |  Témata týdne
Jednoho dne se Zlo dalo do rozhovoru s Dobrem.
Dobro se znechuceně ušklíblo a povídá: Co tady opruzuješ, ty jedno Zlo?!
Zlo na to odvětí: Ale copak, copak? Proč tak nakvašeně?
Dobro: Protože jsi hnusný Zlo. Způsobuješ lidem spoustu bolesti a utrpení. A já to potom musím napravovat.
Zlo: Hele, ty jedno pozitivní Dobro. Ty můžeš být vůbec rádo, že já Zlo existuju. Kdyby lidi nepoznali mne, tak by potom nemohli dostatečně ohodnotit tebe. Možná by vůbec nepoznali, že jsi Dobro. Takže bys mi mělo vlastně poděkovat.
Dobro: A za co bych ti mělo jako děkovat? Že děláš lidem lumpárny?
Zlo: Tak to se teda holečku pleteš, já nedělám vůbec nic. To lidi dělaj všechno to Zlo. To lidi mne vytvářejí. A nutno podotknout, že mě dělaj moc rádi a s velkým potěšením. Jak jen můžou, tak udělaj Zlo. Támhle dítě lže rodičům, tuhle manžel zahýbá manželce, zaměstnavatel šidí zaměstnance, stát šidí občany, občani šiděj stát, dopravní předpisy nikdo nedodržuje a jak si někdo může urvat něco pro sebe na úkor ostatních, tak to udělá. I kdyby to měl být jen hajzlpapír na pracovišti.

Tragické poznání

26. července 2014 v 18:56 | Malkiel |  Poetické blouznění
Moje drahá nevypadá
jako květ růže
na držce jí plandá
vytahaná kůže
Jak takhle někdo
vypadat může?

Co mi to jen připomíná
ach ta podoba
od pana Erbena "hnáty křivé,
hlas vichřice podoba"!
Leč bohužel to platí
pro nás pro oba

Božena kožená

24. července 2014 v 20:50 | Malkiel |  Poetické blouznění
Netoužil jsem po styku
s ledajakou Boženou
chystal jsem se ulovit
Magdalenu Koženou

Však chybička se vloudila
průšvih jako ložený
nebyla to Magdalena
ale Viktor Kožený


Upozornění: Majitel tohoto blogu je pacientem psychiatrické léčebny docenta Chocholouška a lze jej udržet při smyslech pouze za použití silných medikamentů. Lékařské koncilium se však usneslo, že za účelem provozování blogu vůbec není nutné být při smyslech.

Jako hadice od hovnocucu

22. července 2014 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Předem článku musím poznamenat, že se vůbec necítím být vězněm své kůže. Naopak, moje kůže mi dovoluje dostatek pohybu. Pokud mi ten pohyb ovšem dovolí ztuhlé klouby. Jen musím dávat pozor na příliš prudké pohyby, protože je kůže na některých místech už poněkud zpuchřelá.
Důvodem, proč mne moje kůže nijak neomezuje v pohybu je skutečnost, že mám kůže dostatek. V některých partiích dokonce až nadbytek. Například obličej už mám zvarhánkovatělý jako hadici od hovnocucu. Pokud by se kůže mého obličeje natáhla do skutečné velikosti, tak by v pohodě stačila na obličej pohádkového obra. A nebo na další dva ksichty člověka běžného vzrůstu.

Rozluštění záhady Rio de Janeira

18. července 2014 v 18:00 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Připomínat ohromnou sochu Ježíše Krista, tyčící se na brazilským městem Rio de Janeiro, by asi bylo pro většinu čtenářů zbytečné. Taktéž by ovšem bylo zbytečné připomínat tuto sochu lidem, kteří Krista považují pouze za starší reinkarnaci Santa Klause a nebo Rio Dežanéro považují za cikánskou osadu na východním Slovensku.
Podle oficiálních informací byla tato socha postavena na památku vyhlášení nezávislosti Brazílie na koloniálním Portugalsku.
Investigativcům Malkipedie se však povedl husarský kousek, protože se jim podařilo vypátrat nové tajemné okolnosti spojené s touto sochou. Kristova socha stojící na vrchu Corcovado je totiž ve skutečnosti raketoplán. Původní účel raketoplánu však ještě není zcela znám.
Podle nepotvrzených informací však má být raketoplán použit v okamžiku, kdy bude v Brazílii nejhůř. Čili taková brazilská obdoba našich Blanických rytířů. Jen s tím rozdílem, že zatímco čeští Blaničtí rytíři mají přijít zemi na pomoc (na což zatím marně čekáme), tak brazilští Corcovadští rytíři se v takové chvíli chystají ulétnout. Výsledek je však zcela stejný, protože ani nám, ani Brazílii žádní tajemní rytíři nepomůžou.

Ježíš byl Němec

16. července 2014 v 18:58 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Troufám si tvrdit, že kromě čtenářů si i většina čtenářek ráčila všimnout, že v uplynulých týdnech probíhalo fotbalové mistrovstí světa v Brazílii. Pokud ty čtenářky zrovna nejsou fotbalové fanynky, tak si toho jistě všimly zejména proto, že se kvůli svým drahým mužským polovičkám pevně usazeným u televizorů těžko dostávaly ke sledování svých oblíbených seriálů, jako jsou například seriály Ordinace v rumové zahradě, Pojišťovna pěstí nebo Cesty do hajzlu. Někteří ze zarytých televizních fotbalových fanoušků si na dobu trvání mistrovství dokonce pořídili přenosnou umělou ledvinu, aby při napínavých fotbalových okamžicích nemuseli odbíhat na WC.
Fotbalové mistrovství dopadlo přesně podle žertovné poučky, která tuto hru stručně popisuje: Fotbal je kolektivní míčová hra, ve které soutěží různé národy, ale vždycky vyhrajou Němci.

Huml divokej

15. července 2014 v 19:09 | Malkiel |  Poetické blouznění
Veřejné mínění v uplynulých dnech rozvířily útoky politického turisty a poslance Stanislava Humla na čerstvou vítězku Wibledonu Petru Kvitovou. V důsledku této události se ministerstvo kultury rozhodlo přepsat známou dětskou říkanku "Utíkej Káčo utíkej".

Utíkej Petro utíkej

Utíkej Petro utíkej, utíkej
honí tě Huml divokej, divokej
honí tě Huml divokej

Petra utíká co může, co může
Huml ji v Monaku chytit nemůže
Huml ji chytit nemůže

Petra Humlovi utekla, utekla
Huml ji posílá do pekla, do pekla
Huml ji posílá do pekla

Huml vzteky skáče, skáče
Petra už není ošklivé káče, káče
Humlovi ukáže fakáčeAuto coming out

9. července 2014 v 20:04 | Malkiel |  Témata týdne
Termín "coming out" v dnešní terminologii znamená přiznání se k něčemu tajnému, co bylo dosud drženo pod pokličkou.
Je sympatické, že kromě majitelů různých deviací se provozování "coming outů" rozšířilo i do jiných oblastí lidské činnosti.
Nejnověji se k takovému "coming outu" odhodlala automobilka Hyundai, která se rozhodla nadzvednout pokličku zakrývající její výrobní tajemství. Aby prostě zákazníci věděli, co je čeká při zakoupení automobilu této značky. Proto se na prodávaných vozech značky Hyundai objevil výrazný nápis HYUNDAI NEZASTAVÍŚ, s podtextem PROGRAM PERMANENTNÍ MOBILITY, jak dokumentuje první z přiložených fotografií.

Teplo, teploučko

8. července 2014 v 20:49 | Malkiel |  Témata týdne
Termín "coming out" je anglický výraz souvisící s oteplováním lidské populace, které probíhá souběžně s globálním oteplováním zemského klimatu. Oteplování lidské populace se týká především tzv. "euroatlantické civilizace", neboli Evropy a Severní Ameriky.
Přímý vliv oteplování lidské populace na globální oteplování zemského klimatu sice není vědecky prokázán, ale zato je vědecky dokázáno, že na globální oteplování má značný vliv právě technicky rozvinutá euroatlantická civilizace.
Je též vědecky dokázáno, že po definitivním oteplení euroatlantické civilizace dojde vlivem tohoto oteplení k jejímu zániku. Tedy ještě kromě vlivu lenosti euroatlantiďanů k rozmnožování a klesajícímu počtu spermií u samců euroatlantické populace.
Přičemž místa uvolněná vyhynulými euroatlantiďany budou následně obsazena lidmi s turbany a utěrkami na hlavách, jejichž náboženství jim zakazuje jakékoliv oteplování či "coming outy".
Lidé s turbany a utěrkami na hlavách jsou navíc méně technicky vyspělí, tudíž lidstvo přestane mít negativní vliv na zemské klima a planeta Země bude zase na čas uzdravena.

Alejkum salám, hatláma patláma paprťála.