Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Okamura se uprd

6. října 2013 v 0:19 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Nedávno se v diskuzi u blogerky Radky strhla vášnivá debata o tom, koho by měli lidé volit. Z diskuze zcela jasně vyplynulo, že jsou občané poměrně málo informováni o naší politické scéně. Proto není divu, že mnohdy tápou a opravdu neví koho volit.
Proto jsem se pokusil udělat takový stručný nástin a průřez naší politickou scénou, který by mohl občanům trochu usnadnit následují předvolební rozhodování.

V souvislosti s blížícími se parlamentními volbami nastává stále větší oživení na naší politické scéně. Kromě již zavedených stran se budou snažit uspět ve volbách i méně známé, či zcela nové politické subjekty.


Jedním z takových subjektů je například politické hnutí ANO, bude líp. Zakladatelem tohoto hnutí je známý podnikatel Andrej Babiš, který svojí roztomilou českoslovenštinou připomíná pověstného majora Halušku z filmu Černí baroni, známého pod přezdívkou "major Terazky". Jen s tím rozdílem, že zatímco major Haluška se proslavil svým rčením "čo bolo, to bolo, terazky som majorom", Andrej Babiš si může říkat "čo bolo, to bolo, terazky som miliardárom".

Jako protipól hnutí ANO, bude líp, nedávno vzniklo hnutí NE, bude hůř. Podle nepotvrzených informací stojí za vznikem tohoto hnutí kmotři a odpadlíci z ODS.

Kromě hnutí ANO a NE se na naší politické scéně brzo objeví i strany Možná a Je to v prdeli.

Poměrně novým politickým subjektem je strana LIDEM ( LIberální DEMokrati), kterou založila odpadlice od Věcí Veřejných Karolína Peaková.
Paní Peaková však nedávno odpadla i od strany LIDEM a chystá se založit novou stranu s názvem PRDEL (PRaví DEmokratičtí Liberálové). Politologové předpokládají, že podobně jako strana Strana práv občanů (SPO) si ke svému jménu přidalo dovětek Zemanovci, tak se strana paní Peakové bude jmenovat PRDEL Peakovci.

Dalším novým subjektem na naší politické scéně je hnutí Úsvit přímé demokracie (ÚPD) senátora Tomia Okamury. U tohoto hnutí se však jeví určitý problém se zkratkou. Nepozorný občan by si totiž při zaslechnutí fráze "Tomio Okamura ÚPD" mohl myslet, že se Tomio Okamura uprd.

Co se týče názvů stran, tak je jistě zajímavá nová strana založená tvarohovým ksichtem Martinem Bursíkem. Tato strana se totiž jmenuje LES. Ve skutečnosti by se však měla jmenovat VYKÁCENÝ LES. V důsledku ekology protlačenou povinností přidávat do ropných paliv přísady rostlinného původu totiž došlo ve světě k největšímu vykácení lesů a pralesů za poslední desítky let.
Nemůže být pochyb o tom, že občané, průběžně okrádaní na cenách elektřiny Bursíkovým solárním tunelem, se k volbě této strany zrovna nepohrnou.

Na politickou scénu se chystají vstoupit i lobbisti, makléři, finančníci, lichváři a exekutoři, kteří za tímto účelem založili politickou stranu s názvem NAHRABEM.
Mluvčí této strany, Kryšpína Bémína Janoušková-Rittigová tvrdí, že název strany je zkratkou. Sama však netuší čeho.

Novinky nám připravily i zaběhnuté politické strany. Například strana TOP 09. Vedení strany si uvědomilo, že se fungováním v koaliční vládě Péti Tvaroha tato strana poněkud zkompromitovala. Proto se vedení strany rozhodlo změnit svůj název a do parlamentních voleb strana půjde pod názvem BrKaš (Brepta a Kalouskovi šejdíři).
Původně si chtěla strana zvolit název Číro, v návaznosti na prezidentskou předvolební kampaň pana knížete, který právě zmiňovaným pankáčským čírem získal velké množství voličů z řad mladých lidí. Název Číro byl nakonec zavržen na základě článku v denním tisku, kde místo věty "pan kníže má na hlavě číro" bylo omylem napsáno "pan kníže má na hlavě čůro".
Z etických důvodů je pochopitelně nepřípustné, aby předseda jakékoliv politické strany měl na hlavě čůro a ještě s tímto čůrem vystupoval na veřejnosti. Byť by to byl jen půlpředseda, jako v případě pana knížete.

Strana ODS se také rozhodla pro změnu názvu, který by lépe vystihoval její ideologickou náplň. Strana modrých ptáků se od příště bude jmenovat Hnutí Občanů Všeobecně Názorově Otevřených (zkratka HOVNO). Taktéž logo této strany se změní. Pták v dosavadním znaku totiž připomíná hrdličku, což se vedení této strany zdálo málo výstižné. Proto bude strana od příště mít ve znaku supa mrchožravého

Česká strana sociálně demokratická též chystá změnu názvu. Zkratka ČSSD sice zůstane stejná, ale celý název strany bude znít Česká strana silně demagogická.

Jen komunisti nechystají žádnou změnu. Ani v názvu strany, ani ve své ideologii. Každý komunista má totiž pod kůží implantovaný čip z těla velkého vojevůdce Josifa Vysralionoviče Stalina. A tento čip brání každému komunistovi ve faktickém odklonu od stalinské ideologie. Byť se může komunista navrch tvářit jako Matka Tereza. Aneb jak zní jejich oblíbené heslo, "komunista zůstane komunistou, i kdyby kvůli tomu měli všichni ostatní chcípnout".
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 6. října 2013 v 7:52 | Reagovat

Není to vůbec pěkná perspektíva. Naštěstí mám možnost tyto nevolit. Volím "STRANU MNĚ ZNÁMÝCH BLOGERŮ". Zkratka sice nezní, ale ty z ní můžeš udělat jinou. Vlastně, blogeři by se do politickýho močálu nenamočili. Aspoň já ne. Stačí, když si o svých věcech spolurozhoduju sama doma... :-|

2 Doma Doma | Web | 6. října 2013 v 8:42 | Reagovat

Zajímavý přehled :D

3 mengano mengano | E-mail | Web | 6. října 2013 v 9:04 | Reagovat

V tom svém kartáči jsi ušetřil jen Stranu Přátel Organizovaného Zločinu. Nepředpokládám ovšem, že bys k nim choval nějaké něžné city :D

4 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 6. října 2013 v 10:20 | Reagovat

No, přehled je to pěkný, ale moc jsi mi s tím rozhodováním nepomohl. Já totiž blbec poslouchal předvolební debatu na Radiožurnálu. Babiš mi majora nepřipomíná jen svou Česvenštinou, ale i intelektem. Nejlíp tam mluvil Holobrádek z KDÚ (koukej dát úplatek), ale zas jen ty svý fráze o podpoře rodiny. Do příštích voleb jdu se svou vlastní stranou s názvem TYGR - typičtí grázlové! Volte TYGRa, protože budou levnější párky!

5 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 6. října 2013 v 12:02 | Reagovat

[1]: Já jsem původně chtěl založit Stranu Sympatizantů Malkiela. Ale protože by potom nesla trochu profláknutou zkratku SSM, tak jsem od původního záměru ustoupil. ;-)  :D

[3]: Něžné city všeobecně nechovám k žádným politickým stranám, tedy ani k SPOZ. Jen jsem na tuto nevýznamnou pidistraničku zapomněl. ;-) Ty jsi to však zjevně vyřešila za mne. ;-)  :D
Jen se obávám, že tebou vytvořený význam zkratky by se hodil prakticky pro všechny naše strany, které se za posledních dvacet let podílely na vládnutí v této zemi. ;-)

[4]: Já mám dojem, že termín "typičtí grázlové" je v této zemi politicky již dávno obsazený. Jen jej žádná strana dosud nezakomponovala do svého názvu. ;-)
Jinak gratuluji k důvtipu. Zkratka strany TYGR je na stejné humorné úrovni, jako název firmy BACHOR. :D
P.S. On ten Babiš při verbální komunikaci trochu působí jako autista. Když si ale člověk od něho něco přečte, tak změní názor. Blbec to rozhodně nebude, když vybudoval a hlavně udržel to své podnikatelské impérium. A vybudoval to jak se říká "na zelené louce" a nikoliv pochybnými privatizacemi, jako ti různí Bakalové a Koláčkové.

6 nar.soc. nar.soc. | 6. října 2013 v 13:51 | Reagovat

[5]: Působení Babiše ve verbální komunikaci, jsou je mimikry.
Skutečné působení ve vládní politice teprve přijde, jinak by tam nelezl.
Směšná je ta bajka o imperiu bez pochybných privatizací. Co jsou dotace? Nejsou to privatizované veřejné peníze?
Pak ovšem platí, že min. zemědělství je dotační filiálka "poctivých" Babišových každoročních milionů ( z těch jsou pak i miliardy).
To je také hlavní cíl Babišových aktivit. Proto pléduje pro velkopodniky ( ty vyssají většinu dotací ) v zemědělství, potravinářství, ale i v chemii a budoucích velkoobchodech. Určitě se dopracuje ke značkám BABIšova MInisterstva nebo BAbišovy CHEmické VÝrobny. I ANO projde proměnou na BANOLU = BAbišova NOvá LUmpárna. :-D

7 Radka* Radka* | Web | 6. října 2013 v 14:04 | Reagovat

Tak díky, teď snad abych šla před volbami na lobotomii a v případě již provedeného operativního neurochirurgického zákroku dala hlas komoušům :-D Asi se hnedka objednám, dokud nejsou v nemocnicích velké fronty. I když, pokud by soudruzi vyhráli, strávíme ve frontách zbytek života :-?.

8 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 6. října 2013 v 16:58 | Reagovat

[6]: Jo, v Blesku psali o Babišovi něco podobného.
On se najde na každém člověku chlup. Zvlášť kdy se hledá a chce se ten chlup najít.
Člověk, který se léta pohybuje v byznysu, pochopitelně nemůže být úplně čistý.
Dotace nejsou chybou Babiše. Dotace jsou chybou evropské dotační politiky, která je doslova podhoubím korupce.
Jen pro zajímavost, nemalé dotace na zemědělskou půdu pobírá i ctihodná britská královská rodina, byť na těch rozsáhlých pozemcích sama nehospodaří, ale pronajímá je zemědělcům. A zemědělci jako pouzí nájemci s nějakými nároky na dotace pochopitelně utřou nudli.
Zde platí jedno známé rčení: "Čert vždycky sere na tu větší hromadu". Tak je tento svět zařízen. ;-)
P.S. Mne by jen zajímalo, jestli jsi schopen na někom vidět i něco dobrého? Nebo máš v sobě nainstalovaný nějaký negativistický program? ;-)

[7]: A to si představ, že někteří lidé chtějí volit komunisty i bez lobotomie. :D

9 Vendy Vendy | Web | 6. října 2013 v 18:11 | Reagovat

Vtipně rozepsaná nevtipná realita. Když se tak dívám, jedno horší než druhé a druhé horší než třetí. Babiše ne. Topku ne. Socdemo ne. Modrý ptáky ne. Bobošicu taky ne. Zelení jsou taky na hlavu.Já snad budu volit toho Okamuru. :-|

10 nar.soc. nar.soc. | 6. října 2013 v 22:37 | Reagovat

[8]:

Dobrá věc se chválí sama, to netřeba obkecávat. Mít k předvolebním bajkám výhrady, by mělo být přirozené. Rád se omluvím, ale až se přesvědčím ( tak za rok ). :-D

11 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. října 2013 v 0:21 | Reagovat

[9]: U Okamury mi vadí jeho princip přímé demokracie. To nemůže fungovat, protože stará Blažková od plotny nemůže fundovaně rozhodovat o zásadních záležitostech státu. Stejně jako o tom nemůže rozhodovat Franta Vonásek s šesti třídami zvláštní školy, kterej je každej den nalitej v hospodě Na růžku.
Přímá demokracie nikde neexistuje. A Okamura by to při své inteligenci měl vědět. ;-)

[10]: Předvolební bajky používají všichni. Většina dosud etablovaných politických stran nás však přesvědčila, že to byly jen lživé bajky.
Abychom mohli zjistit, nakolik jsou bajky pana Babiše pravdivé, či lživé, tak existuje pouze jediná možnost. Dát mu prostor, aby nás o tom přesvědčil. Ostatně, nikdo to už asi nemůže dělat hůře, než to dělala naprosto zoufalá Nečasova vláda. ;-)

12 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 7. října 2013 v 7:29 | Reagovat

Ako v ofsajde stojaci dakujem za podrobny vyborny rozbor. subjektivna poznamka: Japonci su furt na nieco dobri, len casto kopiruju. Knieza sa mi nadalej paci, tiez rad zaspim, ked pocuvam kecy tych druhych. NO a Babis bol pre mna velkou neznamou, lebo tie pomery nepoznam, ale dokazal toho vela, inkluzive londynskeho trolejbusu, ci to bol autobus?

13 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 7. října 2013 v 22:00 | Reagovat

[12]: Ochutnej Babišovovo pečivo a poznáš...

14 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. října 2013 v 22:24 | Reagovat

[13]: Já si nemyslím, že by pečivo z Babišových pekáren Penam bylo horší či lepší než pečivo z jiných velkopekáren.
Když chci lepší pečivo, tak si holt koupím dražší pečivo z nějaké malé pekárny.
Malosériově vyráběná auta jsou taky lepší než velkosériová. ;-)

15 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 8. října 2013 v 21:39 | Reagovat

ad 13 q qd 14 On je ten miliardar "pekar"? Cisaruv alebo ako - to som nevedel. Vzdy som si myslel - tak blbo ma vychovavali komunisti - , ze aj na upratovacku potrebujem vysoku skolu a recove znalosti, alebo aspon "gulate razitko"! Ale PEKAR s vlastnym tryskacom?!? to mi nikto v skole nikdy nepovedal!

16 Malkiel Malkiel | 8. října 2013 v 23:12 | Reagovat

[15]: A proč by si šikovný pekař nemohl vydělat na tryskáč? Ty neznáš americký sen o čističi bot, který se stane miliardářem a o prodavačce květin, která se stane filmovou hvězdou? :D
On teda ten Babiš zrovna pekařem není. Kromě mnoha dalších firem však vlastní i pekárnu. Ale těsto na rohlíky tam rozhodně neválí. ;-)

17 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 9. října 2013 v 11:35 | Reagovat

[16]:Ale ja to poznam (z filmov a tak), ale furt mi vtklali do halvy, ze bez "gulateho razitak" ci potazne bez vysokoskolskeho diplomu si ani neuprdem! V tom vidim jednu zo zakladnych chyb socializmu. Poznal som tu kopu miliardarov, ktori mali ledva maturu a dnes su majitelia alebo aspon sefovia ohromnych podnikov. Ale uz to nedozenem, ani keby som sa stal "Cisaruv pekar a pekaruv cisar"... :-D

18 Janinka Janinka | E-mail | Web | 10. října 2013 v 13:27 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že jsem četla "Pan kníže má na hlavě načůráno", myslím si, že nejsem kompetentní rozhodovat o budoucnosti našeho státu. Stejně je to tu samá prdel a hovno... :-D

19 feelingroovy feelingroovy | E-mail | Web | 15. října 2013 v 11:58 | Reagovat

Palpatina na všechny politiky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama