Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Říjen 2013

Hašek v prdeli

31. října 2013 v 13:58 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
/Tisková agentura Bludy /

V uplynulých dnech proběhla tiskem zpráva, že se náš milovaný pan prezident bude muset podrobit operaci kolene. Tato zpráva, vydaná tiskovým odborem Kanceláře prezidenta republiky, se však nezakládá zcela na pravdě.
Je sice pravdou, že se pan prezident bude muset podrobit operaci. Místo kolene mu však budou operovat konečník. Při kolonoskopickém vyšetření ve Střešovické nemocnici byl totiž v zadní části těla pana prezidenta objeven neznámý velký předmět, který byl později identifikován jako Michal Hašek z Drásova u Brna.
Operace však bude ztížena tím, že před vyjmutím pana Haška bude nutné nejdříve z konečníku vyjmout pány Tejce, Zimolu a zejména tělnatého pana Škromacha, který se v análu pana prezidenta trochu zašprajcoval.
Tiskový odbor KPR se prostřednictvím naší agentury omlouvá za původní mylnou informaci a slibuje, že následně vydá podrobné komuniké o průběhu operace.

(redaktor Inocenc Blažený)

Pochybná legenda o Horehronci

29. října 2013 v 21:14 | Malkiel |  Témata týdne
Mé dětství v šedesátých letech bylo neodlučně spojeno s dnes již téměř neznámými druhy rodinné zábavy. Černobílá televize vysílala pouze jeden program a to jen několik hodin denně, video nebylo, dívídíčka nebyla, internet nebyl. Zbývaly tedy pouze oblíbené stolní hry - Člověče nezlob se, lotto, domino, čamrda a hrací karty. "Člověče nezlob se" jsem neměl rád, kvůli jeho plánovité zákeřnosti, ostatní hry mě celkem bavily. Zejména karetní hry Černý Petr a Zelená louka.
Padesátá a šedesátá léta byla též charakteristická přepisováním minulosti a vymazáváním tradic. Zmiňovat se o pokusech vymazat oblíbeného Ježíška si myslím není vůbec třeba.
Podobným způsobem se tehdy jakýsi slovenský národní buditel, křížený se socialistickým realistou, pokusil vymazat z mariášových karet postavy feudálů a zbrojnošů. Tradiční esa byla nahrazena obrázky tančících dívek s nápisy Jar, Leto, Jeseň a Zima, figury zbrojnošů a králů byly nahrazeny krojovanými chasníky se jmény oblastí původu.
Měl jsem nevýslovné štěstí, že takový druh karet vlastnili i moji rodiče. Později jsem se dozvěděl, že to byl jeden ze svatebních darů. Někdo se tímto způsobem elegantně zbavil této obludnosti, protože darovanému koni se prý nemá koukat na zuby.

Vítejte ve Švejkistánu

28. října 2013 v 20:36 | Malkiel |  Témata týdne
Na základě výsledků voleb a převratu ve vedení ČSSD je více než zřejmé, že příštím premiérem České republiky bude jihomoravský hejtman Michal Hašek.
Kromě voličů ČSSD však nemá běžná veřejnost o tomto muži příliš mnoho informací. Investigativci Malkipedie se pokusili zaplnit tuto mezeru a hbitě se pustili do pátrání. Hlavním vodítkem při pátrání bylo zejména příjmení Hašek a taktéž charakteristická fyziognomie obličeje jihomoravského hejtmana.
Výsledky pátrání investigativců jsou doslova šokojící a prakticky úplně převracejí naruby novodobou historii českého státu.

Já jsem spokojen

26. října 2013 v 23:49 | Malkiel |  Témata týdne
Nikdo asi nečekal, že tyto volby jako mávnutím proutku něco vyřeší. Voliči nějak rozhodli, někomu dali mandát větší, někomu menší. Další řešení je nyní na politicích. A volební výsledek to řešení nabízí. Nabízí možnost, že zvolení politici budou moci projevit svůj skutečný charakter. Dá jim možnost projevit svojí skutečnou politickou a morální vyzrálost. Že budou schopni ustoupit ze svých přísně ideologických stanovisek, která se líhnou za zavřenými dveřmi stranických sekretariátů. Dostávají možnost, že se nebudou chovat jako rozhádaní manželé. Dostávají možnost, že se nebudou chovat jako děti na pískovišti, které si navzájem rozdupávají bábovičky.
Nové rozložení politických sil v parlamentu je k tomu totiž donutí. Buď se začnou chovat státnicky a zodpovědně, nebo pošlou tuto zemi na úplné dno.

Veselé volby

24. října 2013 v 20:17 | Malkiel |  Témata týdne
Zažil jsem již mnoho voleb. Zažil jsem i volby za bolševika, které vlastně ani volbami nebyly, protože tou volbou člověk nemohl nic změnit.
Po čtyřiadvaceti letech demokracie jsme se však dostali do situace, kdy člověk svojí volbou zase nemůže nic změnit. Demokracie se totiž změnila v kleptokracii. Demokracie se změnila v "porcování medvěda". Občan svojí volbou může změnit pouze to, jestli mu budou vládnout kleptokrati v modrých, oranžových, fialových, či bůhvíjak barevných kabátech. Přičemž "porcovači medvěda" se navzdory odlišným barvám kabátů při tom porcování vždycky nějak dohodnou. A občan jen může šoupat nohama. Jo, a abych nezapomněl, tak může ještě nadávat. To jsme ovšem za bolševika taky mohli nadávat. Jen to nesmělo být moc nahlas. Rozdílná možnost ovlivnit dění v tomto státě dříve a nyní tedy spočívá pouze v odlišné výši decibelů.
Proto se mi ani nechce o volbách nic psát. Jediným pozitivem těchto voleb je, že se otevřely stavidla tvořivosti, tudíž se u mnohých billboardů člověk pobaví. Dovolil jsem si vyzobat z internetu několik zajímavých ukázek této tvořivosti, které snad rozjasní náladu některých čtenářů v tomto pochmurném předvolebním období.

Kočka škatulářka

22. října 2013 v 20:57 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Navzdory tomu, že lidstvo tuto planetu obývá již tisíce let, tak ji stále nemá dostatečně prozkoumanou. Každou chvíli přírodovědci objeví v neprobádaných oblastech nějaký nový živočišný druh nebo poddruh.
Potěšující skutečností je zjištění, že za novými živočišnými druhy nemusíme cestovat jen do vzdálených končin. I u nás, v srdci staré dobré Evropy, lze udělat takřka neuvěřitelné objevy z oblasti živočišné říše.
Jako amatérskému přírodovědci se mi podařilo objevit hned dva poddruhy nám dobře známé kočky domácí (Felis silvestris).

Volební žalozpěvy

21. října 2013 v 21:08 | Malkiel |  Poetické blouznění
Žebrácká holota
Plejáda hnusu
defilé hrůzy
žebráci žebrají
hlasy od lůzy

(Ne)radostná vize
Zase nás milují
škemrají hlasy
horem pádem slibují
abychom se připravili
na lepší horší časy
Honební sezóna
Ten si honí brko
ona zase frndu
politik si honí hlasy
a má ze všech bžundu

Husitská epopej
Nebude to láska
co čeká tuto zem
parafráze na Jiráska
všichni proti všem
Pochodová
Moji milí politici
to vám říkám vřele
raději než do Prčic
jděte rovnou do prdele

Motýlci neserou

18. října 2013 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Téma tohoto týdne odhalilo propastně odlišný způsob uvažování a vyjadřování mezi ženami a muži. Troufám si tvrdit, že většina mužských čtenářů se o nějaké prokrastinaci dozvěděla až v souvislosti s tématem tohoto týdne. Já jsem se to například dozvěděl teprve před pár měsíci, když o sobě jedna mladá blogerka v autobiografickém článku tvrdila, že je prokrastinantka. Nejprve mi jí začalo být líto, že má nějakou vážnou chorobu. Teprve od tety Wiki jsem se dozvěděl, že ta dívka dělá prakticky to samé, co já běžně dělám celý život, tudíž je naprosto zdravá.

Jak správně prokrastinovat

16. října 2013 v 20:38 | Malkiel |  Témata týdne
Jak vyznělo z mnoha článků a komentářů, tak prokrastinace je nedílnou součástí života lidí. Prokrastinace dělá život příjemnějším. Život nám nasazuje okovy, které nás výrazně omezují.
A prokrastinace nám naopak pomáhá tyto okovy rozlomit. Nebo nás aspoň dostane do stavu, kdy jsou ty okovy pro nás příjemnější. Tolik neškrtí.
Problémem však je, že spousta lidí neumí správně prokrastinovat. Proto bych si dovolil zde uvést stručný nástin správného prokrastinování.

Prokravinace

15. října 2013 v 20:00 | Malkiel |  Témata týdne
Při čtení článků a komentářů k tématu tohoto týdne jsem dospěl k dvěma zásadním poznatkům.
Prvním poznatkem je skutečnost, že prokrastinace, neboli odkládání důležitých činností a rozhodnutí, je doslova masovou záležitostí.
My prokrastinanti se tedy nemáme za co stydět. Nejsme divní, ani úchylní. Naopak, jako trochu úchylní vypadají spíš lidé, kteří neprokrastinují. Lidé, kteří nic neodkládají, kteří stíhají všechno včas.
Někteří dokonce všechno dělají s předstihem. Což lze v kontrastu s všeobecnou prokrastinální realitou považovat již za dosti těžkou úchylku.