Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Září 2013

Vyjímečné zážitky ze skládky toxického odpadu

28. září 2013 v 20:38 | Malkiel |  Témata týdne
Přiznám se, že jsem docela mlsný člověk. Rád mlsám, rád si na něčem pochutnávám.
A jelikož mne příroda obdařila rychlým spalováním, mohu se mlsání bezstarostně oddávat, aniž bych riskoval nadměrný přírůstek tělesné váhy.
Zrovna nedávno mě přepadla mlsná a já dostal nutkání ukojit své chuťové pohárky. Mé chutě jsou však někdy zvláštní a rád experimentuji.
Proto jsem si dal nápoj Amyl acetát, amyl butyrát, amyl valerát, anethol, anisyl formát, benzyl acetát, benzyl isobutyrát, kyselina butyrová, cinnamyl isobutyrát, cinnamyl valerát, eterický olej, diacetyl, dipropyl keton, ethyl butyrát, ethyl cinnamát, ethyl heptanoát, ethyl heptylát, ethyl laktát, ethyl methylphenylglycidát, ethyl nitrát, ethyl propionát, ethyl valerát, heliotropin, hydroxyphrenyl- 2-butanon , ionon, isobutyl anthranilát, isobutyl butyrát, citronový eterický olej, maltol, 4-methylacetophenon, methyl anthranilát, methyl benzoát, methyl cinnamát, methyl heptine carbonát, methyl salicylát, methyl naphthyl keton, mátový eterický olej, nerolový eterický olej, nerolin, neryl isobutyrát, phenethyl alkohol, rumový éter, gamma-undecalactone, vanillin a rozpouštědlo.

Kentucky Fucked Chicken

27. září 2013 v 21:10 | Malkiel |  Témata týdne
Firemní loga a reklamní slogany některých fastfoodových řetězců jsou již desítky let staré.
Je tedy celkem zákonité, že ty symboly i jejich sdělení potenciálnímu zákazníkovi již poněkud zastaraly. Při boji o zákazníka se řetězce pochopitelně snaží oslovit nové zákazníky, nebo přetáhnout zákazníky od konkurence. Za tímto účelem inovují svá loga i reklamní slogany, aby lépe vyjádřili svůj vztah k zákazníkovi.
Nová loga nejznámějších fastfoodových řetězců si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích.

Fastfoodové elegie

26. září 2013 v 20:40 | Malkiel |  Poetické blouznění
McSickness fastfood

Co je vlastně "fástfůd"
"rychlé jídlo" jen
Slogan vůbec nekecá
jídlo letí rychle ven
______
Defekační story

Spolykal jsem hambáče
rychlé jídlo s daní
tuším že teď přiskáče
velmi rychlé sraní
______
Fastfoodová idea

Rychle tam, rychle ven
obchodník je spokojen
______
KFC chřipka

Kolonel z Kentucky
nepěkně nám zavařil
když nám křídly ptačími
naši zemi zamořil
______
Hambáč in vitro

Rozmočenou housku
lojovitou placku
za tohle by někdo měl
dostat aspoň facku
______
McSajrajt

Co je to za žrádlo
jakás krmě nehezká?
Tohle asi nebude
žádná mana nebeská
______
Větší než malé množství

Genetický plukovník
snaží se jak může
v Kentucky se narodilo
šestinohé kuře
______
McYperit

Prý lahodný koktejl
to už není sranda
tekutý yperit
od "Mekdonalda"
______
Vomiting meeting

Na ulici před fásfůdem
v naší české Davli
všichni svorně házejí
americkou šavli
______
McFalus

Co to bylo za úda
kdo vymyslel "fastfůda"?
Žrát jako kůň ve stoje
s tím táhněte do hnoje!
______
Buřtové žalmy

Při spatření hambáče
husí kůže naskáče
Pak volají zoufalá ústa
Bože, dej mi radši buřta!

Je libo rakovičníka?

23. září 2013 v 22:08 | Malkiel |  Témata týdne
Předchůdcem dnešních fastfoodů ve větších městech byly takzvané "buřtstánky". Zejména v centru Prahy patřily tyto stánky k nezbytnému koloritu nočního velkoměsta a fungovaly jako ostrůvky spásy vyhladovělých nočních flamendrů.
Specialitou tehdejšího socialistického pohostinství totiž bylo, že se člověk neměl v noci kde nažrat. Hospody zavíraly většinou o 22 hodině, přičemž již hodinu před zavíračkou byla na pípě hozená utěrka. Hozená utěrka byla signálem případnému hostovi, že má utrum. Že už se v této hospodě prostě nemaká. Tudíž už tam člověk nedostal ani pivo, ba ani zápalky. Natož aby se mu z otrávených pinglů podařilo vypáčit nějaké jídlo.

Brambory z Prdelákova

22. září 2013 v 15:51 | Malkiel |  Témata týdne
Chovatelé, pěstitelé, výrobci i prodejci se pochopitelně snaží své produkty zviditelnit na trhu.
Například tím, že do názvu zboží přidají jakýsi přídomek, který má zdůraznit kvalitu zboží. Můžeme tak na trhu například spatřit třeboňského kapra, vodňanské kuře, český česnek nebo cibuli ze Všetat.
Známý televizní kuchař Babica dokonce divákům představil recept na brambory z Montevidea.
Jinak se brambory dosud prodávaly na našem trhu zcela anonymně. Této mezery na trhu se rozhodli využít pěstitelé brambor z Prdelákova. Vypěstovali speciálně tvarovanou odrůdu brambor, která bude přesněji vystihovat název jejich vesnice a pomůže jim s jejich produktem prorazit na trhu.


Vítejte v Brňákově

21. září 2013 v 20:35 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Jednou z největších a nejznámějších vesnic na území České republiky je nepochybně vesnice jménem Brňákov. Tato vesnice se nalézá na jihovýchodě republiky v oblasti, která byla v dávnověku známa jako Velkomalomoravská říše. Současná správní oblast se nazývá kraj. Slovo kraj nepochází ze slova krájeti, jak by si mohl někdo domýšlet. Termín kraj pochází ze slova okraj, protože tamní oblast byla vždy na okraji hlavních mocenských zájmů.

Hlavním správním orgánem tohoto kraje není hejtmanství, tak jako v ostatních krajích republiky, ale hejkalství. Tento název vznikl na základě zvláštního způsobu vyjadřování, protože tamní obyvatelé nemluví, ale jen jaksi podivně "hékajó".
Úředním jazykem v Brňákově je sice čeština, ale té tam nikdo nerozumí, protože místní obyvatelé se dorozumívají neobvyklým dialektem označovaným jako hantec, který je směsí češtiny, němčiny, gudžarátštiny a korejštiny. Korejština dala i název tomuto dialektu, protože původní korejský termín han-tec v překladu z korejštiny znamená: tenkdomluvíjakoidiotaještěstímmachruje.

Vesnice "in natura", aneb Hoštický syndrom

19. září 2013 v 21:34 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Vesnice je území obklopené zemědělskými pozemky, které je zastavěné obytnými domy a hospodářskými budovami. Odborně se takové území nazývá "intravilán". Ale protože každý prd ví co to znamená, tak zůstaneme u zavedeného názvu "vesnice".
Hospodářská budova je určena k zemědělskému hospodaření, nikoliv k provozování hospody.
V hospodářské budově hospodaří hospodář a v hospodě hospodaří hospodský.
Hospodin navzdory svému jménu nehospodaří nikde, ale prostřednictvím úst jím pověřeného a biskupem dohozeného faráře přináší lidem v kostele duchovní osvětu a náboženská ponaučení.
V minulosti z rozhodnutí farářů též docházelo k upalování neposlušných občanů, což byl takový středověký způsob náboženské osvěty na venkově.
Hospodin někdy též bývá označován jako pastýř, který pase své ovečky. Těmi ovečkami jsou myšleni lidé bez rozdílu pohlaví. Zatímco pasák pase buď hospodářská zvířata a nebo pouze ženy. Lidé se však někdy sami od sebe chovají jako ovce, ale v takovém případě je nepase ani pastýř, ani pasák, ale politici.

Jsem vidlák

16. září 2013 v 21:36 | Malkiel |  Témata týdne
Název tohoto článku může být trochu matoucí. Narodil jsem se totiž v Praze a celý život tady žiju. Jsem tedy zasranej Pražák. Pro někoho jsem zkurvenej Pražák, pro Brňáky jsem zasraný Cajzl z Práglu a pro naše bývalé slovenské spoluobčany jsem byl zajebaný Pražák.
Titulů jsem prostě měl hodně. Byl jsem na to náležitě hrdý a každému jsem to dával zřetelně najevo. Jak se říká asi v třetině republiky, jako každý správný Pražák jsem byl "nafúkaný".
A tak jsem si v tom svém nafoukaném pražáctví lebedil celý život. Jednoho dne se však ten můj spokojeně nafoukaný život náhle zhroutil. Ráno jsem se prostě probudil a z bot mi čouhala sláma. Přes noc se totiž ze mne stal vidlák. Večer usínám bez bot a ráno se probudím s botama plnýma slámy. Zřejmě jsem se v noci při té přeměně na vidláka musel nevědomky obout. Vidláci totiž prý vždycky spí v botách. A na hnoji. Nebo aspoň na slámě. Slámu sice doma nemám, ale jelikož mi do postele imrvére lezou kočky, tak mé lože občas hnojiště připomíná.

Stará hy(p)sterka

13. září 2013 v 18:58 | Malkiel |  Poetické blouznění
Chvílemi to vypadalo
že mám doma hipsterku
Spletl jsem se o písmeno
mám tam jenom hysterku

Hastroš look

12. září 2013 v 20:32 | Malkiel |  Témata týdne
Můj podivně zkonstruovaný mozek neustále vytváří nějaké bizarní asociace. Což by nemuselo být až tak na závadu. Kdyby to ovšem výrazně neovládalo mé emoční posuzování různých situací.
Když se mi například představí člověk jménem Dušan, tak se mi okamžitě začnou vybavovat obrazy dušeného člověka a mám silné nutkání vnutit mu láhev s kyslíkem. V lepší případě nabudu dojmu, že se Dušan nutně musel narodit v tádžickém hlavním městě Dušanbe a vydávám se hledat česko-tádžický slovník.
To však nejsou všechny asociace, které mám spojené s tímto jménem. Jméno Dušan je totiž srbského původu a tak se mi při setkání s nositelem tohoto jména často vybaví jediná jihoslovanská slova, která znám - dobro došli, živijó, jebem ti majku a pička kompletna.