Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Teplej zateplovač

29. července 2013 v 21:18 | Malkiel |  Témata týdne
Lidé mají odjakživa sklony k vymýšlení konspiračních teorií. A protože i já jsem taky trochu člověk, leč křížený s lenochodem, tak i já podléhám této lidské vlastnosti. Zrovna nedávno se mi například v hlavě vylíhla konspirační teorie o teplém zateplovači.
Nastal totiž den D, hodina H, akce Z. Neboli akce Zateplování. Přesněji řečeno se jedná o zateplování baráku. Nikoliv o nějakou změnu sexuální orientace.
Po úporném boji a usilovném přesvědčování si naše společenství vlastníků konečně odsouhlasilo zateplení domu. Sto bytů, sto majitelů, sto názorů. Podle neměnných zákonitostí byla třetina názorů absolutně blbých, další třetina poloblbých a třetina rozumných (ta třetina, ve které jsem se pochopitelně nacházel já).
V tomto názorovém marastu se prosazení zateplení doslova rovnalo sisyfovské práci a vzájemné posílání do prdele se stalo běžným způsobem komunikace mezi mnohými členy našeho společenství.
Za účelem prosazení projektu bylo námi rafinovanými členy vsazeno na přirozenou lakotu lidí a zatvrzelí odpůrci byli nakonec zlomeni vizí budoucích úspor na poplatcích za otop.


Akce Z započala tím, že mi bylo jednoho rána vrtáno do hlavy. Ne teda doslovně. Ale násilně probuzený člověk těžko může rozlišit, jestli má vibrující obří vrták již v hlavě, nebo jen dvacet centimetrů od hlavy, která do té doby blaženě spočívala na polštáři.
Řemeslníci se jako Spidermani plazili po fasádě domu a zručně budovali lešení. A takové lešení je potřeba přivrtáním ukotvit do zdi domu. Jako jedno z kotvících míst si bohužel vybrali místo přímo u mé ve spravedlivém spánku spokojeně oddechující hlavy. Proto ten vrták zdánlivě pronikající do mé mozkovny.
Mé drsné probuzení bylo později vynahrazeno sledováním děje, který jsem měl možnost pozorovat při snídani. Ani jsem tradičně nezapnul "snídaňový" internet a zaujatě jsem pozoroval fascinující divadlo. "Spajdrmani" jako akrobati v cirkuse balancovali na uzounkých trubičkách, přičemž se občas vyskytovali v pozicích, které zcela popíraly fyzikální zákony.
A to vše ve výšce mnoha metrů nad zemí, navíc bez jakéhokoliv jištění. Jako člověk, který má závratě již dva metry nad zemí, jsem okamžitě začal poupravovat své názory na lidské hrdinství. Ano, tito muži jsou praví hrdinové!

Kdysi jsem byl nucen vylézt na střechu chaty do výšky asi pěti metrů, abych utěsnil protékající spáru okolo komína. Při své závraťové povaze jsem se rozhodl pořádně se zajistit, abych se ze střechy nemohl zřítit. Proto jsem se pomocí několika tažných autolan a jednoho horolezeckého lana úhlopříčně přivázal ke sloupkům v rozích oplocení pozemku.
Výsledkem tohoto zabezpečení však bylo, že jsem se nemohl ani pohnout, natož abych mohl takto zabandážovaný vylézt na střechu. A tak jsem stál na žebříku ve výši asi tří metrů a vypadal jsem, jako kdyby mne svými vlákny paralyzoval nějaký obří pavouk. Nemohl jsem ani nahoru, ani do stran, bohužel však ani dolů. Jedinou výhodou této pozice bylo, že jsem nemohl ani spadnout. Kdyby se mi podlomil žebřík, tak bych se na té změti lan jen houpal jako panáček na dětském chrastítku nataženém přes boudu kočárku.
O vysvobození z této pozice jsem musel požádat několikerým hlaholením přivolanou a od sporáku odvolanou přítelkyni. Se smrtelným potem na čele jsem ji z výšky tří metrů navigoval, která lana má povolit a která má naopak přitáhnout. Zde musím upřesnit, že v té výšce tří metrů jsem měl pouze hlavu. Což znamená, že plosky chodidel jsem měl zhruba ve výšce stodvaceti centimetrů nad zemí.
Následně jsem se mohl začít sápat na střechu ke komínu, leč se značně nabouraným pocitem jistoty. Když jsem z té výšky sledoval, jak přítelkyně formou vázání mašlí na kytice uvazuje lana, na kterých závisel můj život, tak mi to na jistotě rozhodně nijak moc přidat nemohlo.

Zahájení akce Z poněkud odklonilo můj život od normálu. Nejsem totiž zvyklý na to, aby se mi ve třetím patře někdo špacíroval za oknem.
Což v tomto bodě vytváří určité třecí plochy. Jako vyznavač svobody ducha i těla jsem totiž zvyklý se po svém bytě pohybovat ve značně nenuceném oblečení a někdy dokonce zcela bez oblečení. Když spím nahý, tak se přece nebudu na cestu na záchod oblékat?
Problém je však v tom, že se cykly aktivity řemeslníků a cykly mého spaní poněkud překrývají. Zatímco mravenečci zateplovači již od božího rána provádí své akrobatické cviky na lešení, tak já ještě chrápu. Což pochopitelně též souvisí i s mojí první ranědopolední návštěvou chrámu úlevy, která je dle mého zvyku konána při absoloutní absenci oblečení.
Ne, že bych předpokládal, že heterosexuálně orientovaní zateplovači budou nějak zvědaví na mé léty nezřízeného života zhuntované a v důsledku toho již hanebně vyzírající tělo.
Podle statistik čtyřprocentnosti populace by však nejméně jeden z pětadvaceti zateplovačů měl být opravdu teplý. A co když ještě navíc bude mít gerontofilní sklony? Co když jeho oko místo s odporem spočine na mém těle se zalíbením, nebo dokonce se vzrušením?
Co když některý ze čtyřprocentních mužů, místo aby šel dělat dámského kadeřníka, se rozhodl pro práci zateplovače, aby mohl okny nakukovat do lidských příbytků a sledovat polo či celoobnažené muže v intimních situacích? Opravdu nerad bych se stal objektem zájmu vilných pohledů teplého zateplovače. Ba co víc, co když tento oteplený a gerontofilně orientovaný hromotluk neudrží na uzdě své vášně, proskočí zavřeným oknem, kusem lešenářské trubky mne přitlačí do kouta a čtyřprocentním způsobem mě nemilosrdně znásilní?
Brr, moje konspirační teorie o rafinovaném teplém zateplovači si začínala žít vlastním životem a já začal litovat, že profese lešenářů a zateplovačů neprovádějí především ženy. Z jejich strany by mi to nakukování do mých oken ani tolik nevadilo a případné znásilnění by bylo mnohem přijatelnější, pokud by se nejednalo o nějakou vysloveně sadistickou formu.
Ženy však tyto profese bohužel nevykonávají. Ostatně je to tak možná i lepší, protože taková sadistická Domina-zateplovačka z bičem v ruce, která by mne nutila olizovat své chodidla, by byla možná horší, než něžný teplý zateplovač. Domina s bičem by mi zatopila natolik, že už by nebylo třeba dům dále zateplovat
Tak se teď holt budu muset během toho zateplování více oblékat. Aspoň využiju ten koupací plášť, který již léta visí na háčku v koupelně zcela bez užitku.

Vybudované lešení, obalené hustou ochrannou sítí, však přineslo i určitá pozitiva. Sluníčko teď nemá možnost prát své paprsky přímo do zdí i oken domu, v důsledku čehož je v těchto žhavých dnech pobyt v bytě příjemnějším.
Síť na lešení má však i trochu negativní vlivy. Zejména na moji psychiku. Vždy, když se podívám z okna, tak vidím něco jako vlčí mlhu a leknu se, že začínám slepnout.
Vlastně ani nevím, co to ta vlčí mlha vlastně je. Někdy se také říká "vlčí mha". Mhu už neznám vůbec.
Na internetu jsem se však dočetl jedno dosti bizarní vysvětlení: Vlčí mlha znamená takovou mlhu, že z toho člověk dostane vlka. Sice se to zdá jako dost nepravděpodobné, ale v tomto případě by to zase mohlo korespondovat s tím teplým zateplovačem.
Tak teď budu jen doufat, že toho vlka nechytnu. Ani z mlhy, ani od mhy, ani od toho zateplovače.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. července 2013 v 22:33 | Reagovat

Opravdu žasnu, jak dovedete všechno začít o voze, skončit o koze.Jinak to nedovedu teď-včil ohodnotit. Ale člověk se aspoň zasměje , zvlášťě když se jedná o nějaké ty potíže či starosti druhých, že? ;-)  :-D

2 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. července 2013 v 22:35 | Reagovat

Koukám, že si dovedete vymýšlet mnohem větší ,,odborněji pojaté" kraviny než já.Lidi to rádi čtou... :-D

3 Iva Iva | 29. července 2013 v 22:39 | Reagovat

Hrozná představa, že v těchto vedrech někdo něco zatepluje :-D! Dokonce teplý zateplovač! Vzpomínám, jak jednou u mamky v bytě šmejdili za oknem na lešení fasádníci a moje pohostinná maminka jim vařila kafe.

4 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 29. července 2013 v 23:55 | Reagovat

[1]: Systém "o voze a o koze" je mojí specialitou. ;-)
Červ se kdysi vyjádřil, že mé články vždy mají několik hlav a několik pat, ;-)
Odborně pojaté kraviny jsou taky mojí specialitou. ;-)  :D
Ale pokud se čtenář při čtení mých článků aspoň trochu zasměje, tak splnily svůj účel. Nezávisle na tom, jestli mají nějaký hlubší smysl, nebo ne. ;-)

[3]: Taky je mi těch fasádníků líto. Ale oni všichni mluví azbukou, tudíž jsou odolnější než my zhýčkaní středoevropani. ;-)  :D

5 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 30. července 2013 v 0:36 | Reagovat

[3]: Apropó, zateplovat v zimě už by bylo trochu pozdě. Neboť potom by se nás zima dle svého zvyku zeptala, co jsme dělali v létě. ;-)  :D

6 Kitty Kitty | E-mail | Web | 30. července 2013 v 9:24 | Reagovat

Zasmála jsem se potutelně. Mě by nějakej fasádník za oknem na NAŠÍ FAREMNÍ FASÁDĚ potěšil. Už leta jsem si vilně nezavrtěla sedinkou... ;-)

7 Janinka Janinka | E-mail | Web | 31. července 2013 v 18:22 | Reagovat

Nemám příjemné vzpomínky na zateplovače - ti naši neměli tenkrát lešení, ale výtah a nikdy nezapomenu, jak jsme v mládeneckém bytě bez záclon leželi v posteli a za oknem ve dvanáctém patře se objevili tři dělníci :-D.

8 D@ve D@ve | E-mail | Web | 31. července 2013 v 20:28 | Reagovat

A mají ti zateplovači v takových hicech jinačí možnost než být teplí? Ledaže by spadli z lešení - to by pak byli studení... :-D

9 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 31. července 2013 v 22:02 | Reagovat

[7]: No co, tak aspoň měli dělníci "pípšou" a ještě to měli placené. :-D

[8]: To je velmi přímočaře podané, buď a nebo. ;-)  :D

10 DK DK | Web | 8. srpna 2013 v 19:04 | Reagovat

To je mi pěkná konspirační teorie. :D Trošku zacházela až někam k "bylo by to jako z filmu". :D
Jednu věc ale stále nepobírám, mužský strach z homosexuálů. :D Na jehož základech vzniknou takové teorie následně. :)

11 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 22:14 | Reagovat

[10]: To není strach z homosexuálů, ale strach z vlastní latentní homosexuality. Každej chlap totiž večer usíná s hrůzou, že se ráno probudí a bude teplej. :-D :-D

12 ethnea ethnea | Web | 12. srpna 2013 v 5:20 | Reagovat

[11]: Pri cteni clanku jsem se solidne usmivala, ale pri precteni posledniho prispevku jsem si malem krupla. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama