Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Nuda v Budějovicích

1. července 2013 v 2:37 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Situace s nepřizpůsobivou menšinou dostává nudně jednotvárný průběh. O čemž nás opět přesvědčily nedělní události v Českých Budějovicích. Cikáni prostě dělají bordel. Dělají jej všude, kde žijí. Patří to k jejim životním specifikům. Nutno poznamenat, že ten bordel nedělají všichni cikáni, abych nebyl obviněn z předpojatosti, nebo nedejbože z rasismu. Ale ti, kteří ten bordel dělají, opravdu stojí za to. O tom mohou vyprávět občané, kteří mají to "štěstí", že ve svém nejbližším okolí mají byť jen jednu takovou povedenou rodinku.
Stalo už se takovou tradicí v tomto státě, že řadový občan, který nepatří k žádné menšině, je státními i místními orgány přehlížen. Nemluvě o tom, že by jej snad měly bezpečnostní složky chránit před zvůlí a trestnou činností nepřizpůsobivých.
Slušný (většinový) občan je zoufalý, protože musí pracovat a k tomu je třeba dostatek spánku. Taktéž jeho děti potřebují spánek, neboť ráno musí do školy. Nepřizpůsobiví občané však pracovat nemusí a jejich děti nemusí do školy. Tudíž mohou hlaholit celou noc, nejlépe v mnohačlenných skupinách.

Bezmocný a nevyspalý většinový občan se rozhodne uspořádat protestní demonstraci proti řádění nepřizpůsobivých. V tom okamžiku však náhle státní orgány i bezpečnostní složky ožijí a rozhodnou se dělat pořádek. "Kdepak holenku, tady nám žádné demonstrace dělat nebudeš!!! Budeš jen držet hubu, a jestli ne, tak po té hubě dostaneš!!!". Nespokojený většinový občan je šmahem označen za radikála a je proti němu přísně zakročeno.
Jednotvárně nudný princip, který se už několik let opakuje na řadě míst naší republiky. Šluknovský výběžek, Chomutov, Litvínov, Duchcov a nyní České Budějovice. A výsledek? Současně žalostný, ale též nesmírně varující pro budoucnost. Většinový občan se ve své vlastní zemi stává občanem druhé kategorie, který pro nikoho z odpovědných orgánů nestojí ani za zlámanou grešli. Policejní těžkooděnci si s chutí zabuší do bezbranných lidí, od nichž jim nic nehrozí. Navíc nemusí riskovat nařčení z rasismu, když mlátí do lidí stejné barvy pleti. K tomu navíc dostanou příplatky za akci. A to se přece vyplatí, ne?
A nepřizpůsobiví obyvatelé? Ti jsou na tom úplně nejlépe, protože policejní zásah proti nespokojeným většinovým občanům jen posílil jejich víru v beztrestnost.
Dva vlci se teda nažrali, ale chudák koza to šeredně odskákala, na rozdíl od známého rčení.
Je sice pravdou, že na každou demonstraci slušných lidí se vždy nalepí skuteční radikálové.
Ale kdo za to může? Mohou za to ti nespokojení občané? Nikoliv, za tyto situace vždy může někdo jiný a někde jinde.
Kdyby státní orgány neprivilegovaly jednu skupinu obyvatel před druhou skupinou, měřily každému stejným metrem a především chránily slušné před neslušnými, žádné demonstrace by se nekonaly. Triviálně jednoduché pravidlo totiž říká, že spokojený člověk s nacpaným teřichem má naprosto nulové sklony k radikalizmu. Taky proč by se měl radikalizovat?
Nějak si nedovedu představit člověka, který si po vydatném nedělním obědě utře mastnou hubu a vyrazí do poklidného sídliště hulákat rasistická hesla na spořádaně se chovající menšinové spoluobčany.
Radikalizmus má vždy konkrétní příčiny. Připomeňme si paralelu s nástupem fašismu v Německu ve dvacátých a třicátých letech minulého století
Poválečné Německo se tehdy zmítalo v ukrutných problémech. Především v ohromné chudobě, kterou mimo jiné způsobily tzv. "vítězné mocnosti", jež se jako vítězové zachovaly velmi nešlechetně a uvalili na poražené Německo až sadisticky přísné reparace. Zejména Francie, která ani mocností nebyla a navíc dostala za války jako vždy na prdel.
A do toho přišla celosvětová hospodářská krize, která vznikla tisíce kilometrů daleko na americkém Wall Streetu a na jejíž vznik měl německý zubožený lid nulový vliv. Krize však měla ohromný vliv na německý lid. Pochopitelně velmi negativní.
Za této situace se po sovětském vzoru začal v Německu rozmáhat bolševizmus v té lidsky nejobludnější podobě. Němci totiž vždycky dělají všechno pořádně. I obludnosti. A není divu, že mnoho Němců na tyto metody slyšelo. Když nemáte šanci sehnat práci a doma vám hladoví děti, tak to lidi žene do situací, které by za jiných okolností byly pro ně nepřijatelné. Hlad a bída byly vodou na mlýn bolševických radikálů, v německém prostředí zvaných "lumpenproletariát". Lupmenproletariát však nenabídnul hladovějícím jídlo. Nabízel jen další rozvrat a zmar. Rozbití zákonů, pravidel i hodnot. Bolševik totiž nic jiného nemůže nabídnout, protože základem bolševické ideologie není tvorba čehokoliv, ale boření zaběhnutého.
Nabízí jen pomyslnou "vládu lidu". Ale lid si sám nemůže vládnout, protože je převážně hloupý a neschopný vládnutí.
Například taková stará Blažková od plotny rozhodně vládnout nemůže. Stejně jako starej Vonásek, kterej je denně nalitej jako pytel. Proto se vždy najde někdo ochotný a "schopný", kdo se toho vládnutí za lid ujme. A výsledky vládnutí těchto "schopných" na sebe většinou nenechají dlouho čekat.
Apropó, tento problém se netýká jen bolševické ideologie, ale je i velkou slabinou demokracie, protože hloupá Blažková i věčně nalitej Vonásek svými hlasy nezodpovědně ovlivňují životy zodpovědných a chytrých lidí, protože hlasy všech mají stejnou váhu.
Vraťme se však do Německa. Ti, kdo si ještě pamatují něco ze školy, si jistě vzpomenou na třetí Newtonův zákon o akci a reakci. Přesně podle principu tohoto zákona tehdy v Německu na akci bolševiků celkem zákonitě vznikla reakce. A tou reakcí byl Hitler se svým národně-socialistickým hnutím. Na rozdíl od bolševiků lidem nabídnul něco hmatatelnějšího. Nabídl jim řád, nabídl jim práci, nabídl jim spokojený život. A když se později dostal k moci, tak většinu z toho opravdu splnil. Člověk se tedy nemůže divit těm natřískaným náměstím a stadionům nadšeně hajlujícím svému idolu. Dal jim něco, co jim nemohli dát ani bolševici, ani tehdejší slabá demokratická vláda. Bohužel jim to však později všechno vzal, včetně milionů jejich životů. To už je ale jiná kapitola, která nezapadá do tématu tohoto článku.
Současná prohlubující se krize, stoupající nezaměstnanost, rozvírající se nůžky mezi bohatými a chudými, i nespokojenost obyvatelstva s řízením tohoto státu zákonitě musí vést k radikalizaci společnosti. Co má dělat mladý člověk, který po devítiletém studiu nemá šanci najít práci? Co má dělat mladý člověk, který se za peníze rodičů vyučí nějakému řemeslu a nemá šanci sehnat práci? Co má dělat mladý člověk, který má před sebou nejasnou a neradostnou perspektivu?
Je nespokojený a začíná se radikalizovat. Mládí má vždy tak trochu sklony k radikalizaci.
A radikálně smýšlející vůdcové vždy loví mezi mladými nespokojenci. Budou však za to moci ti ulovení zradikalizovaní lidé?
Na to si každý rozumně uvažující člověk může odpovědět sám. Jako nápovědu si může vzít toho výše zmiňovaného spokojeného občana s nacpaným teřichem, který se ve své vlastní zemi může cítit bezpečně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pizlik1 pizlik1 | Web | 1. července 2013 v 6:51 | Reagovat

Pokud se něco nezmění, bude hůř. Doufám, že si to ti nahoře uvědomují. Ačkoliv, . . . , oni žijí v Praze a tam problémy s nepřizpůsobivými téměř nejsou.
Lidé třeba konkrétně u nás jsou pěkně naštvaní. :-(

2 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 1. července 2013 v 7:30 | Reagovat

Vyborne napisane! Tiez som sa uz parkrat pristihol pri ruhavom vzdychu "to snad potrebuje noveho Adolfa", co je odo mna obrovske svinstvo, ze ma take nieco vobec napadlo, ale ked to dalej takto pojde, tak sa zacinam zdesene obavat. :-(

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. července 2013 v 8:31 | Reagovat

Pravdivě napsané. Myslím, že nic není tak frustrující (kromě bezmocnosti vůči vlastním pitomostem) jako bezmocnost vůči nepravostem, které se člověka přímo dotýkají.

4 mengano mengano | E-mail | Web | 1. července 2013 v 9:07 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že jsme to tentokrát měli téměř za humny, mám i podrobné informace ;-) Po té policejní hitparádě jsou lidé naštvaní nejen na bordel dělající cikány, ale i na policajty. Jenže co je jim to polatné. Velké kulové.

Samozřejmě máš pravdu, spokojený a zajištěný člověk nemá potřebu courat po demonstracích. Na druhou stranu i spokojeného a napapaného občana vytočí, když mu do rána huláká před barákem partička roztančených pitomců. Noc co noc.

Jedna věc je obecná nespokojenost se současnou politickou a hospodářskou situací, druhá věc je neřešený "romský problém". Obojí smíchané dohromady nahrává extremismu. Dost se bojím, že se řítíme do pěkného průšvihu.

5 mengano mengano | E-mail | Web | 1. července 2013 v 9:11 | Reagovat

[3]: Bohužel nemám pocit, že by si někdo ze současné politické garnitury (od leva do prava, buďme spravedliví) uvědomoval, že začíná tak trochu jít do tuhého.

6 Kitty Kitty | E-mail | Web | 1. července 2013 v 10:55 | Reagovat

Je to opravdu problém. Místo nově nezřízeného ministerstva pro boj s korupcí nebo legislativní rady vlády by měli udělat ouřad pro řešení romské otázky. Jenže na krátký čas a bez praktické moci to zatím nemá smysl. Romáci to maj pojištěný líp, aby na ně nemohli většinoví. Odtud z Vysočiny nevidím člověka, kterej by si na řešení romské problematiky troufl. Aspoň aby proti postiženým pracujícím a studujícím nemohla zasahovat policie. Jenže mezi nasra*ý lidi se vmísí profesionální radikáli a je to hned problém. Dokonce se domnívám, že "radikály" do občanských nepokojů nasazujou sami cigáni... ??? :-(

7 Janinka Janinka | E-mail | Web | 1. července 2013 v 19:11 | Reagovat

Zrovna dnes mi jeden černý debil vyřvával v noci pod oknem nějakou dementní odrhovačku. Kdyby to okno šlo otevřít, už by měl kýbl s vodou na hlavě. Naštěstí nebyl až tak ožralý a cesta ulicí mu netrvala půl hodiny, jak bývá zvykem, ale jen deset minut a naštěstí nepotkal svojí přítelkyni s někým jiným a hodinu na sebe neřvali, že se zabijou. Ale i tak to jednoho načuří, když vstává ve čtyři ráno.

8 Vendy Vendy | Web | 12. července 2013 v 22:50 | Reagovat

A to jsem objevila článek Romové požadují odškodnění. Mám v podezření, že dostanou.
Článek tuť:
http://www.novinky.cz/krimi/307452-romove-pozaduji-za-rasovy-utok-odskodneni.html
Jinak s tebou souhlasím, pokud by nebyl problém, lidi by se o to nezajímali.
[6]: Zajímavá myšlenka!
Nelíbí se mi ten budoucí vývoj,protože s jejich stoupajícími národy se bude objevovat stále víc nasraných lidí.
Dvojí metr v tomhle státě už mi pije krev hodně let. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama