Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Na chatě je blaze, ale.....

11. července 2013 v 0:46 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika

Bylo by ještě blažeji, kdyby neplatila neměnná pravidla, která pobyt v rekreační nemovitosti poněkud ztěžují. Na tato neměnná pravidla se člověk může spolehnout stejně jako na to, že zítra vyjde slunce.

Jedním z pravidel například je, že myši jsou svině. Dostanou se všude, chutná jim prakticky to samé, co mně a navíc dost neesteticky kadí zrovna v místě svého hodování, tedy tam, kde má člověk uloženy potraviny.
Pokud sežerou všechno, co je pro člověka jedlé, tak se vrhnou i na věci pro člověka nejedlé. Například stavební materiály, jako dřevotřísku, sololit nebo i skelnou vatu. Čímž devastují nemovitost, aniž by se na jejím pořízení nějak ekonomicky podílely.


Komáři jsou taky svině. Sice mi nežerou mé jídlo a viditelně nikde nekadí, ale zase mi značně pijou krev. A to jak symbolicky, svými svědivými pupenci, tak i fakticky svým sosákem. To sání krve bych jim i odpustil, protože mám krve zatím dostatek, ale to svědění jim odpustit nemohu.

I u komárů platí jedno neměnné pravidlo. V místnosti je vždy o jednoho komára více, než kolik jich před spaním zabijete. Což poznáte v okamžiku, kdy spokojeně ulehnete ke spravedlivému spánku a v zápětí se ozve miniaturní cirkulárka, kroužící okolo vaší hlavy. U komárů sice bzučí jen samečci, kteří nebodají a nesají krev, ale jejich bzučení je v hrobovém tichu nesnesitelné.

Pokud v místnosti jako nepolapený špión zůstane samička, tak máte smůlu, protože se o tom dozvíte až ráno díky novým pupencům. Samičky komárů jsou totiž mnohem záludnější než samečci. Nemilosrdně sají krev svým obětem, aniž by je před touto činností svým bzučením varovaly. Samičky totiž nebzučí. Pokud bychom to převedli do lidské činnosti, tak samičky komárů pouze významně mlčí. Což mnozí muži znají i od svých lidských partnerek.
Bodání a svědivé pupence od komárů však mají své limity. Zhruba po padesátém komářím bodnutí už lidský organizmus otupí natolik, že by si byl člověk klidně ochoten lehnout na hřebíkové lůžko fakírů a vystupovat s tímto číslem v cirkuse.

Mouchy jsou taky svině, zejména ty bzučivé. U bzučivých much platí stejné pravidlo jako u komárů. V místnosti vždy zůstane jedna navíc, než jsme si původně mysleli. Večer někde chrápe a s ranním kuropěním se probouzí. Bohužel se o radost z nového rána chce podělit i s vámi, ovšem pro vás dost nevhodným způsobem. S úporným bzučením vám začne rejdit po ksichtě a pokouší se vám dostat do všech otvorů umístěných na vaší hlavě. Co tam hledá, to je pro mne však záhadou. Snad by na tuto otázku mohl odpovědět nějaký fundovaný znalec života hmyzu, pokud omylem zabrousí na můj blog.

Život na chatě však dovedou znepříjemnit i věci čistě materiální povahy. V praxi tento syndrom nazývám "zlomyslnost neživých věcí". Jednou z velmi poťouchlých věcí jsou například sekačky.

I zde platí jedno neměnné pravidlo. Riziko porouchání sekačky je přímo úměrné výšce travního porostu, který potřebujete posekat. V mém případě výšce plevele. Jako pěstitel ušlechtilé zeleně si totiž počínám dosti ledabyle. Tudíž u mne na zahradě má plevel výrazně navrch nad ostatní zelení a květenou. Svoji ledabylost maskuji téměř "grýnpísovským" prohlášením, že i plevel má právo na život. Když navíc necháte plevel trochu rozbujet, tak se vám odmění rozmanitostí barev, kterou vašemu oku nemůže nabídnout žádný jednotvárně zelený trávník, byť by byl sebeušlechtilejší.
Pravděpodobnost porouchání sekačky je navíc umocněna skutečností, že všechny sekačky na světě jsou v posledních letech vyráběny pouze v Číně. A to včetně sekaček renomovaných "výrobců". Potom se vám už může pouze vyjevit parafráze slavné věty: "Kde asi soudruzi z Číny udělali chybu?"
Podezřívám Číňany, že na výrobu železných výrobků dosud zpracovávají železo, které z rozkazu Velkého kormidelníka Mao-ce-tunga za Kulturní revoluce v šedesátých letech museli všichni občané Číny tavit v podomácku postavených píckách. To proto, aby se mohla Čína stát světovou velmocí ve výrobě železa. To jejich železo však spíš připomínalo sýr, tudíž se tehdy velmocí v tomto oboru nestali.
Jejich velmocenské choutky však nakonec byly ukojeny, protože se v posledních letech stali velmocí ve výrobě šmejdů. A to za výrazného přispění nenasytných evropských a severoamerických výrobců, kteří tam z lakoty přesouvají výrobu za levnou a novodobě otrockou pracovní sílou. Chraň nás pánbů, až k nám do Evropy dorazí čínské automobily. Na to jsem docela zvědav, jak si s tímto problémem poradí "normovači zakřivení banánů" z Bruselu.

Na omluvu výrobců sekaček však musím dodat, že sekačky běžně prodávané v hobbymarketech nejsou určeny ke kácení a mýcení pralesů, kterýmžto přírodním útvarům je moje zahrada po většinu času nejvíce podobna.

Tento článek o mém pobytu na chatě má být nenápadným oznámením případným fanatickým hltačům mých článků (pokud takoví vůbec existují), že mám dovolenou, tudíž se nějakých přehršlí článků ode mne nyní nedočkají. Ne, že by nebyly nápady, nebo nebyl čas. Po večerech mám času habaděj, jelikož tady nemám televizi. A ani ji tady nechci mít. Důvodem mé snížené psavosti je zoufale pomalé šneko-želví internetové připojení přes mobilního oprdátora, které svojí rychlostí evokuje pravěk internetu. Loni jsem z pomalosti podezříval svůj tehdy již veteránský notebook. Zakoupil jsem tedy nový přístroj, ale rychlost se nezvýšila ani o krůpěj.

Mně by ta pomalost ani tolik nevadila, protože mám času dost. Vadí to však systému, který zřejmě tolik trpělivosti nemá, protože při ukládání čehokoliv na blogu mě to téměř pokaždé odhlásí. Při troše slušnosti mi to aspoň někdy vyhodí hlášku "Bad request" nebo "Spojení se nezdařilo, čas pro navázání spojení vypršel".
Totéž platí i o mých reakcích na komentáře čtenářů pod mými články. Vložit odpověď na jeden komentář znamená asi tak pětkrát se opakovaně přihlašovat. Což je doslova k uzoufání a vyvolává to ve mně určitou představu o tom, jak asi mohla vypadat pověstná Tantalova muka.

Abych ale nebyl za nějakého frflala, tak si dovolenou docela užívám, neboť být ponořen v lůně přírody dostatečně vyváží nějaké ty nepříjemné drobnůstky.


Váš dočasně opoustevnělý a dostatečně zpustlý jezevec Malkiel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 11. července 2013 v 1:59 | Reagovat

Nezostava teda nic ine, len Ti priat peknu dovolenku a dufat, ze rychlo skonci(?) :-D

2 Radka* Radka* | E-mail | Web | 11. července 2013 v 6:36 | Reagovat

Užívej si dovolenou, vzhledem k deset měsíců trvající zimě si tvoje články vychutnáme, počítám už za měsíc, plnými doušky.
S chalupou jsem na tom o poznání lépe, komáři by u nás chcípli zimou, topíme nepřetržitě i při třicítkách. Myši jsou otrávené, stejně jako já, z pastiček, které choť umísťuje bez předchozího varování, takže to vzdaly, já zatím vytrvávám. Internet docela běhá, na komentování to stačí, ale co budu komentovat, když všichni odjedou na dovolenou, to tedy nevím 8-). Nicméně všem odpočinek přeji :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 11. července 2013 v 7:56 | Reagovat

Přesto všecko si dovolenou hezky užij. Náladu neztrácíš, jak vidno. Může Ti být útěchou, že v naší lokalitě nám teď internet krachá ip a tyto hlášky se mně v poslední době taky objevujou. Napsat nějakej koment je třeba na třikrát, protože taky mezitím to dvakrát vypadne. Asi změním operátora. Ale možná to v něm není. Hezké dny se vším pojízdným a málo nepříjemnejch úživníků kolem sebe Ti přeju... ;-)

4 VendyW VendyW | E-mail | Web | 11. července 2013 v 8:38 | Reagovat

Na chatě se nám už žádné myši nevyskytují díky sousedovic kočičím lapačkám, ty se snaží opravdu skvěle, horší je to s komárama, po potopních dole u Zbraslavy a Lipenců zůstaly ohromné laguny kde se ty svině líhnuly ve velkým. A navíc i v lese s v pangejtech zůstává voda. Tolik komárů jsem tam fakt ještě nezažila. Jak se člověk objevil ve dveřích už se na něj nalepilo deset dvacet komárů i přes to žepoužil repelent. Muž mi sice poradil že až tam pojedu příště že mi přibalí malou dýmku a tabák, protože on e tím spolehivě odpuzoval, ale přecše jen i přes pokročilý věk si ještě nehodám hrát na indiánskou stařenku s kalumetem v hubě. Co se týče internetu tak je tam sice pomalejší na mobilním připojení, to jednoznačně ale zatím jsem to že by mne to odpojovalo nezažila za celý tři roky co kvůlivá blogu sebou noťas tahám. Tak si hezky užívej a čerpej do zásoby ispirace! :-)

5 Míra Míra | 11. července 2013 v 13:18 | Reagovat

Odjíždím na zahradu. kde všechno co popisuješ máme v míře hojné. Napřed si ovšem dám nabrousit nůž od sekačky a řetěz z pily.
Na komáry a myši částečně rezignuji. Na zahradě s námi žije i spousta dalších živočichů - vosy, sršni, čmeláci, ježci, ještěrky, mrňaví netopýři za sklem do chatky, jacísi hadi, šílené množství mravenců a (teď už za plotem) - srnci, lišky a vůbec, kdo si to má pamatovat.
Co tam není jsou nepřizpůsobiví spoluobčani, takže si to užijeme.
Přeji příjemný pobyt a spousty inspirace k psaní (to vypadá ironicky, ale není to tak myšleno, jsem už holt takovej nešikovnej). :-)

6 Kerria Kerria | Web | 11. července 2013 v 15:59 | Reagovat

Myši, komáry a mouchy si dostatečně užívám i doma.
Co se týče plevele, tak na mého muže pravděpodobně nemáš, neb je jeho vášnivým pěstitelem. Různá zákoutí naší zahrady jsou opatřena bujně rostoucí zelenou džunglí, která se NESMÍ posekat, protože je to prý železná rezerva pro naše zvířectvo, kdyby se náhodou stalo, že veškerá ostatní zeleň v okruhu cca 2km od našeho domu by někam zmizela :-D

Užívej si dovolené.

7 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. července 2013 v 8:25 | Reagovat

Pěkně si dovolenou užij a i nadále házej všem vyjmenovaným i nevyjmenovaným sviním své perly :-)

8 Vendy Vendy | Web | 12. července 2013 v 22:19 | Reagovat

Plevel jsem také nechávala poněkud volněji růst, jeden keř dokonce ze zvídavých důvodů, páč jsem chtěla vědět, do jaké výšky dosáhne (normálně mívá tak metr třicet, ale po těch deštích se vytáhl skoro na dva metry, pak už jsem ho podsekla.) Předzahrádku odplevelňuji postupně a zvolna a na místo sekačky používám srp a ruce (motyku jsem zničila před měsícem a novou ještě nezakoupila). Pravda, tvoje louka a má předzahrádka mají úplně jiné proporce, takže sekačka v tvém případě je na místě. Teda, pokud seče... :-P
Myši jsou mrchy. Hodné myšky snesu maximálně v pohádce O Jasněnce, případně o Popelce. V reálu jsou to mrchy, které je třeba vyhubit. :-!
Tvé nechuti psát a komentovat se nedivím, mně internet šlape normálně a přesto se mi často stává ta hláška o vypršení spojení, hlavně u komentářů, takže jeden komentář ukládám třeba čtyřikrát nebo pětkrát, málokdy se zadaří na první pokus. :-)
Hezkou dovolenou, Malkieli, pokud jsi bez televize, tak to musí být hotový balzám!
(Až na ty myši a popřípadě mrouskající kocoury... ;-)  :-))

9 Janinka Janinka | E-mail | Web | 13. července 2013 v 15:15 | Reagovat

Tak si užij té havětí drobotiny a toho ostatního okolo! :-)

10 pizlik1 pizlik1 | Web | 13. července 2013 v 16:52 | Reagovat

Já sice mám internet rychlý, ale i tak se mi nedaří dávat komentáře. Bývá to většinou v sobotu nebo v neděli.

11 Knedla Knedla | 19. července 2013 v 20:00 | Reagovat

Nám hmyz žerou vlaštovky, pěstujem si je, na plevel je lepší křovinořez, jak jsem se přesvědčila (ano, velikost trávy je k poruchám sekačky přímo úměrná, to je prostě fyzykální zákon- delší stébla nadělají větší pohromu).
S mouchama je to horší- jednou jel okolo kombajn a při každém otočení majáku to bylo: bzzz, bzzz, nevím jestli jsem "vtupůlnoc" byla víc nasraná nebo vysmátá. Nakonec sem vstala hned jak sem ji zase slyšela a papírem ji vyhodila z okna a chrápala dál 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama