Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červenec 2013

Souboj s Herodesem

12. července 2013 v 0:28 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Včera večer na chatě si tak v poklidu polehávám v posteli a čtu knížku od svého kromobyčejně oblíbeného autora. Tím autorem je mimochodem Ota Ulč, jinak profesor sociálních věd university v Binghamptonu v USA. Tudíž je to neprofesionální spisovatel, což dle mého názoru způsobuje, že jsou jeho knihy čtivější a bližší mozku i srdci čtenáře. Na rozdíl od tvorby profesionálních autorů, chrlících knihu za knihou, která někdy bývá příliš strojová. Z té tvorby bývá až příliš cítit, že je psána proto, aby byla napsána a bylo na ní vyděláno. Čemuž u amerického profesora, nyní již v hojném důchodu, opravdu není. On prostě píše s radostí a pro radost. A věci dělané s radostí a pro radost bývají ty nejlepší.
Vraťme se však k mé večerní příhodě. Hrobové ticho lůna přírody, rušené jen nepatrnými zvuky nočních tvorů, náhle v těsné blízkosti chaty proťal silný zvuk, který ze všeho nejvíce připomínal vraždění lidského mláděte. V mém mozku se dosud odvíjel děj rozečteného cestopisu, tudíž jsem nijak zvlášť neanalyzoval skutečnost, jak by se asi tak na té mé samotě o půlnoci mohlo vyskytnout lidské robě.

Na chatě je blaze, ale.....

11. července 2013 v 0:46 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika

Bylo by ještě blažeji, kdyby neplatila neměnná pravidla, která pobyt v rekreační nemovitosti poněkud ztěžují. Na tato neměnná pravidla se člověk může spolehnout stejně jako na to, že zítra vyjde slunce.

Jedním z pravidel například je, že myši jsou svině. Dostanou se všude, chutná jim prakticky to samé, co mně a navíc dost neesteticky kadí zrovna v místě svého hodování, tedy tam, kde má člověk uloženy potraviny.
Pokud sežerou všechno, co je pro člověka jedlé, tak se vrhnou i na věci pro člověka nejedlé. Například stavební materiály, jako dřevotřísku, sololit nebo i skelnou vatu. Čímž devastují nemovitost, aniž by se na jejím pořízení nějak ekonomicky podílely.

Důchodcovské elegie

9. července 2013 v 22:38 | Malkiel |  Poetické blouznění
Chůdák důchodce

Na Chodově v podchodu
zažil jsem příhodu
jak z čilého důchodce
stal se rázem chudák
když se v tom podchodu
zasekl na chůdách

Vrt(oš)ivý stařeček

Na přechodu pro chodce
srazil bagr důchodce
stařeček se vrtí vrtí
ale bagr drtí drtí


Když důchod nestačí

Pracující důchodce
tlačí auto do kopce
heká funí lamentuje
chvílemi i defekuje
je to váha jako hrom
no vždyť je to kamion

Cynik Mrtoděj

5. července 2013 v 18:02 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Není pochyb o tom, že jedněmi z prvních ezoteriků na našem území byli dva bratři, kteří k nám přišli z Bulharska, aby nás osvítili. Nejprve nás prý chtěli osvítit loučemi, ale ty jim při dlouhé cestě z Balkánu dohořely, tak se nás rozhodli osvítit jiným způsobem.
Ze starých bájí si jistě pamatujeme takzvané věrozvěsty, bratry Cyrila a Metoděje.
Jak už však známe z naší křivolaké historie, tak skutečná pravda je i v tomto případě trochu jiná. Cyril a Metoděj nebyli dva bratři, ale pouze jeden člověk jménem Mrtoděj. Jméno je odvozeno od staroslověnského slovesa "mrtěti". Toto slovo bychom mohli do dnešní češtiny přeložit jako "mrtvým vrtěti".

Prst v píči

3. července 2013 v 23:30 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Život někdy dovede člověku nachystat velmi rozmanité situace. Ba i takové situace, které dovedou poněkud rozhodit i životem protřelého starého pazdráta. Jako například nedávno.
Bývalá manželka se mi přijela pochlubit se svým novým autem. Podotýkám, že osmnáct let od spáchání manželského rozvodového harakiri máme celkem normální vztah. Nemetáme po sobě blesky, ani na sebe nemíříme bazukou a etapu vražedných choutek už máme dávno za sebou.
Obhlížím její vozidlo značky Renault, prohlédnu interiér a zatoužím po prohlídce zavazadlového prostoru. Vznesl jsem tedy otázku, jak se otevírá kufr.
Bývalka se v předklonu šmrdlala kdesi na přední sedačce a zabrána do svých věcí jen lakonicky odpověděla: "Strč prst do píči !!!"

Tleskám Evropské unii

3. července 2013 v 0:55 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Nikdy bych nevěřil, že jako velký odpůrce Eurofašistické unie z Bruselu napíšu větu stojící v nadpisu tohoto článku. Darmojedští europosranci (viz např. europosranec Ransdorf) totiž zamítli návrh na povinné zavedení každoročních technických prohlídek pro auta starší šesti let. Zavedení nového zákona navrhl jakýsi eurohovadokomisař pro dopravu.
Uveďme si tedy několik faktů. Podle statistik se v České republice podílí technická závada vozidla na nehodách necelými 5 procenty. Přičemž do těchto statistik jsou zahrnuty všechny závady. Tedy i závady, které nevyplývají z aktuálního technického stavu vozidla a nejsou zjistitelné ani na technické prohlídce. Například závady vzniklé únavou či vadou materiálu. Některé z těchto závad se dokonce mohou stát i nového vozu. Příkladem může být nedávný požár zcela nového luxusního vozu Jaguar, který právě vyjel z prodejního autosalonu a měl najeto pouhých 32 kilometrů. Jednou z častých technických příčin nehod je prasknutí pneumatiky, způsobené například špatným stavem našich vozovek. Tedy opět technická příčina nehody nezjistitelná technickou prohlídkou.

Nuda v Budějovicích

1. července 2013 v 2:37 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Situace s nepřizpůsobivou menšinou dostává nudně jednotvárný průběh. O čemž nás opět přesvědčily nedělní události v Českých Budějovicích. Cikáni prostě dělají bordel. Dělají jej všude, kde žijí. Patří to k jejim životním specifikům. Nutno poznamenat, že ten bordel nedělají všichni cikáni, abych nebyl obviněn z předpojatosti, nebo nedejbože z rasismu. Ale ti, kteří ten bordel dělají, opravdu stojí za to. O tom mohou vyprávět občané, kteří mají to "štěstí", že ve svém nejbližším okolí mají byť jen jednu takovou povedenou rodinku.
Stalo už se takovou tradicí v tomto státě, že řadový občan, který nepatří k žádné menšině, je státními i místními orgány přehlížen. Nemluvě o tom, že by jej snad měly bezpečnostní složky chránit před zvůlí a trestnou činností nepřizpůsobivých.
Slušný (většinový) občan je zoufalý, protože musí pracovat a k tomu je třeba dostatek spánku. Taktéž jeho děti potřebují spánek, neboť ráno musí do školy. Nepřizpůsobiví občané však pracovat nemusí a jejich děti nemusí do školy. Tudíž mohou hlaholit celou noc, nejlépe v mnohačlenných skupinách.