Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červenec 2013

Jak vznikají konspirační teorie

31. července 2013 v 21:30 | Malkiel |  Témata týdne
Konspirační teorie často vznikají na základě naprostých blábolů. Jsem dokonce přesvědčen, že tímto způsobem vzniká absolutní většina takových teorií.
Vznik jedné z takových teorií mohli vidět diváci TV Nova v téměř přímém přenosu ve včerejším pořadu Víkendové prázdniny. V tomto pořadu moderátor a amatérský pilot Ray Koranteng vzal redaktora tohoto pořadu na vyhlídkový let nad Českem. Kromě povídání o zajímavostech krajiny se nezapomněl zmínit o "záhadném" objektu s parabolickými anténami poblíž Prčice.

Teplej zateplovač

29. července 2013 v 21:18 | Malkiel |  Témata týdne
Lidé mají odjakživa sklony k vymýšlení konspiračních teorií. A protože i já jsem taky trochu člověk, leč křížený s lenochodem, tak i já podléhám této lidské vlastnosti. Zrovna nedávno se mi například v hlavě vylíhla konspirační teorie o teplém zateplovači.
Nastal totiž den D, hodina H, akce Z. Neboli akce Zateplování. Přesněji řečeno se jedná o zateplování baráku. Nikoliv o nějakou změnu sexuální orientace.
Po úporném boji a usilovném přesvědčování si naše společenství vlastníků konečně odsouhlasilo zateplení domu. Sto bytů, sto majitelů, sto názorů. Podle neměnných zákonitostí byla třetina názorů absolutně blbých, další třetina poloblbých a třetina rozumných (ta třetina, ve které jsem se pochopitelně nacházel já).
V tomto názorovém marastu se prosazení zateplení doslova rovnalo sisyfovské práci a vzájemné posílání do prdele se stalo běžným způsobem komunikace mezi mnohými členy našeho společenství.
Za účelem prosazení projektu bylo námi rafinovanými členy vsazeno na přirozenou lakotu lidí a zatvrzelí odpůrci byli nakonec zlomeni vizí budoucích úspor na poplatcích za otop.

Anavychrtliny

28. července 2013 v 21:13 | Malkiel |  Témata týdne
Společnost má dost často problémy se správným názvoslovím. Například ženám, které mají poruchu příjmu stravy, se říká anorektičky. Jak se má ale správně říkat dívkám, které jsou vyzáblé, protože takové chtějí být? Těm nelze říkat anorektičky, protože nemají žádnou poruchu. Pokud bychom ovšem nechtěli poruchou nazývat vylízanou palici. Medicína nezná termín "vylízaná palice".
Proto vám na to taky nikdo nedá invalidní důchod. Kdyby se u nás dával důchod na vylízanou palici, tak by u nás bylo nejméně pět milionů vylízaně invalidních důchodců.

Technický nepokrok

24. července 2013 v 12:11 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Doba se mění. A vlivem technického pokroku se mění i technické prostředky, které dobu charakterizují. Současná doba je například charakterizována tzv. "chytrými věcmi". Máme chytré telefony, chytré tablety, chytré počítače a dokonce i chytré pračky. V důsledku toho spousta věcí zmizela. Byly to totiž hloupé věci. Naprosto hloupé věci bez špetky inteligence.
Z pražských ulic například úplně zmizely kropící vozy. Ty byly podle dnešních měřítek tak blbé, že prostě nemohly obstát.
Kropicí vozy byly sice hloupé, ale praktické. Zejména v horkých suchých dnech byly praktické. Ty hloupé vozy jezdily rozpálenými ulicemi a rozprašovanou vodou ovlažovaly občany. Taková mokrá ulice dělala za horkého léta život ve městě příjemnějším.

Kostlivá "Anička"

23. července 2013 v 22:14 | Malkiel |  Poetické blouznění
Pro Boha živýho
copak tohle asi je
zdrhla snad smrtka
z pražskýho orloje?

Již na pohled
při vší hrůze
nebyla hezká
byla kost a kůže

Nebyla svůdná
jako ženy všecky
neměla zadek
neměla cecky

Nebyla spanilá
nebyla květ růže
na hrudi jí visela
zkrabatělá kůže

I odraným bezďákem
zalomcoval hnus
bez milosti na tu hrůzu
znechuceně flus

Nejedla jídlo
žrala jen vatu
to už se chystala
hrobníkovi na lopatu

Ona tahle dívka
nebyla jak ženy všecky
byla totiž blbá
jak dlabaný necky

Chtěl jsem jí vyčinit
vzít na ní bič
foukl však vítr
....a byla pryč

Pro anál bloky

22. července 2013 v 22:53 | Malkiel |  Témata týdne
Když jsem po přihlášení spatřil téma tohoto týdne, tak jsem si začal připadat jako naprostý blbec. Bože na nebesích, takových let už jsem na světě, téměř čtyři roky pilně bloguju a nevím co je to "pro ana blog"!!!
V první chvíli jsem zapřemýšlel nad tím, jestli se v textu nevyskytla tisková chyba a mělo to správně být "pro anal blogy". Tomu bych rozumněl, protože potom by se zřejmě jednalo o blogy zabývající se tématikou análního sexu.
Nebo to mělo být "pro anal bloky"? Tedy stránky o lidech, kteří mají nějaké bloky ohledně análního sexu? Tomu bych taky rozuměl, protože někteří lidé mají odpor k hnědé barvě, tudíž se jim může anální sex eklovat.
Hnědá barva totiž není moc populární. Což je možné pozorovat například na ulicích na minimálním počtu aut hnědé barvy. Upřímně řečeno, mně se taky moc nelíbí hnědá auta.
Mám pocit, že takové auto v barvě lidské stolice je doslova předurčeno k tomu, aby se co nejdříve posralo. Ono je vlastně tak trochu posrané už když vyjíždí z fabriky.
A to ani nemám nic osobně proti análnímu sexu. Pokud ovšem není provozován na mně.
V takovém případě bych měl pro anální sex opravdu hodně silné bloky.

Zakázaná zelenina

19. července 2013 v 21:30 | Malkiel |  Témata týdne
Po celém světě je rozšířené rčení o zakázaném ovoci, které nejlépe chutná. Kromě Ruska. Tato země je tak trochu odlišná od ostatních zemí. Co platí jinde, to v Rusku neplatí. V Rusku totiž nemají zakázané ovoce, ale zeleninu. Když v Rusku řeknou ovoce (ovošči), tak tím kupodivu nemají na mysli ovoce, ale zeleninu.
Tato záměna vznikla v tehdejším Sovětském svazu, za éry vládnutí velkého sovětského vůdce, generalissima Josifa Vysralionoviče Stalina. Tento sovětský geroj za dobu svého vládnutí způsobil několik hladomorů. A to v zemi, která byla dříve známa jako obilnice Evropy. Mnozí lidé tehdy stěží sehnali obyčejné brambory a o nějakém ovoci se jim mohlo akorát tak zdát. Pokud se vůbec někdy dozvěděli, co to vlastně ovoce je, jelikož mnozí z nich ovoce nikdy neviděli.
V důsledku toho nebylo tehdy možné používat ani rčení o zakázaném ovoci, protože by jej nikdo nepochopil.
Zeleniny byl ovšem na sovětském trhu jakžtakž přijatelný dostatek. Této skutečnosti se rozhodlo využít polibdíro Ústředního výboru KSSS k propagandistickému tahu. A tak byla z rozhodnutí nejvyšších stranických orgánů zelenina přejmenována na ovoce. Tudíž bylo "ovoce" najednou dostatek. Jen bylo to ovoce nápadně podobné řepě. Odtud též pochází mimořádná záliba Rusů v konzumaci řepného jídla s názvem "boršč".
Proto se od těch dob v Rusku říká, že zakázaná zelenina nejvíce chutná.

Zakázané ovce

17. července 2013 v 21:56 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Rčení o zakázaném ovoci podle všeobecného mínění pochází z Bible. První dva lidé na světě, Adam a Eva, si zcela nazí lebedili v ráji, kde mohli používat a konzumovat vše, co se jim zamanulo. Tedy kromě ovoce ze stromu poznání. Konzumaci tohoto ovoce jim totiž Hospodin přísně zakázal. Je ovšem záhadou, proč jim tehdy do ráje ten strom dával, když ovoce z něj nesměli jíst. Tak trochu sadistický přístup.
Další děj už asi všichni znají. Eva neodolala, jablko ze stromu poznání si jednoduše utrhla a ochutnala. Aby v tom průšvihu nebyla sama, tak hned dala ochutnat i Adamovi. Jen co si oba kousli do jablka, tak se k nim náhle dostavilo poznání. Tím poznáním bylo, že najednou zjistili, že jsou nazí, o čemž dosud neměli ani ponětí. Což byl poměrně nezvyklý efekt tohoto ovoce.

Zakázaná konina

15. července 2013 v 22:09 | Malkiel |  Témata týdne
Nedávný případ s koňským masem v lazaních potvrdil skutečnost, že mezi lidmi stoupá zájem o konzumaci koňského masa. A proč taky ne? Koňské maso se jedlo odjakživa.
Konzumace koňského masa však má dosud jakýsi nádech zakázaného ovoce. Pamětníci si jistě budou pamatovat na koňský točený salám, který byl u nás ještě v osmdesátých letech běžně v prodeji. A nutno poznamenat, že byl vyhledávanou pochoutkou. Konzument se však o tom příliš nemohl zmiňovat před svými známými, protože by za svými zády mohl pozorovat jejich úšklebky a někdy i lehké zařehtání.
Mnozí lidé by se dnes nad touto pochoutkou jistě ofrňovali. Je však zajímavé, že se neofrňují na dnešními uzeninami, skládajícími se především ze semletých kůží, kostí, paznehtů, kopyt a ba i peří.
Kůň byl odjakživa hospodářským zvířetem, určeným především k jízdě nebo k tažení povozů a kočárů. A když dosloužil, tak se prostě sežral. Samozřejmě ten kůň, nikoliv povoz. Takový sedlák nebo drobný rolník si prostě nemohl dovolit jen tak vyhodit několik desítek kilogramů masa.

Prdůši a chůdovci

13. července 2013 v 23:46 | Malkiel |  Témata týdne
Název tématu tohoto týdne je poněkud okleštěný a do jisté míry diskriminuje ostatní občany z vyšších věkových skupin. Když se řekne starý člověk, tak si k tomu většina lidí dosadí termín "důchodce". Aby však člověk mohl být označen za důchodce, tak musí především pobírat důchod. Všichni starší lidé však nepobírají důchody. Takový starý člověk, který nepobírá žádný důchod, je označován termínem "bezdůchodce".

Někteří lidé však pobírají důchod, ale k tomu ještě vykonávají nějakou výdělečnou činnost. Takový člověk se označuje termínem "pracující důchodce", zkráceně "prdůch". Zde si dovolím upozornit, aby nebylo slovo "prdůch" omylem zaměňováno za slovo "prďuch". Toto slovo je označením pro zcela jiné lidí, kteří zákonitě vždy nemusejí být vyššího věku. Je však pravdou, že nejvíce prďuchů je právě mezi staršími lidmi, kteří už nemívají tak dobré trávení jako měli za mlada. Tudíž i prdůch může být prďuchem. A když dělá namáhavou práci, tak někdy dokonce bývá "nepřetržitým prďuchem".
Někdy však toto označení dostane neprávem. Když se například v tramvaji rozline nezaměnitelný zápach střevních plynů, tak se všichni pohoršeně otočí na toho nejstaršího člověka v tramvaji.
A přitom klidně může být původcem zápachu elegantně oblečená dáma středního věku, která si záměrně stoupla vedle starouška, aby se to mělo na koho svést. Takový prd "jedovák" totiž nezamaskuje ani litrem nejdražšího francouzského parfému.