Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Březen 2013

Vymykání

26. března 2013 v 22:56 | Malkiel |  Témata týdne
Vyčnívání, vyčuhování, vykukování či vymykání jsou synonyma ke slovu výstřednost. Nerad však používám slovo "výstřednost". Neboť, jsa technického vzdělání, připomíná mi to výstředník, neboli vačku. A vačka patří především do motoru. Proto raději používám slovo "vymykání".
Ve svém dětství jsem se nijak nevymykal. Vyrůstal jsem v rodině, jejíž model se opakuje v mnoha rodinách již po tisíce let historie lidstva. Submisivní matka a dominantní, až mírně despotický otec.

Vítejte v Hosipu

22. března 2013 v 21:34 | Malkiel |  Témata týdne
V minulém článku Od lokálky k pendolínu jsem vyjmenovával všechny důležité zastávky na trati vlaku našeho života. Na jednu velmi důležitou zastávku jsem však zapomněl. Dříve nebo později totiž náš vlak dojede do zastávky s názvem HOSIP. Pro ty, kteří to neznají a nebo to už zapomněli, tak toto slovo je zkratkou věty HOvno SI Pamatuju.
V okamžiku, kdy projedeme touto zastávkou, se náš život výrazně zkomplikuje. Především nachodíme o mnoho kilometrů více, protože se neustále vracíme pro věci, které jsme při odchodu zapomněli doma.

Od lokálky k pendolínu

20. března 2013 v 21:51 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Vlak života je velmi proměnlivá veličina. Když se narodíme, tak vlak našeho života připomíná línou lokálku, která se pohybuje pouze mezi zastávkami Krmení, Čůrání a Kadění. Trvá to prakticky celý rok, než se v našem životě něco změní. Než se například postavíme na vratké nohy. Potom se lokálka trochu zrychlí. Ovšem pouze za cenu toho, že nám k předešlým třem zastávkám přibude zastávka Pády na hubu. Touto zastávkou už potom vlak našeho života projíždí až do smrti.

Nový papež málem uhořel

19. března 2013 v 11:23 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Malkipress - Vatikán / Miliony katolických věřících se minulý týden dočkaly volby nového papeže. V záplavě informací o této radostné události však poněkud zanikla zpráva o nešťastné příhodě, která se stala ve Vatikánu vzápětí po zvolení nového papeže, jenž přijal řeholní jméno František.
Tato politováníhodná událost bohužel vrhla stín na Českou republiku. Hlavní postavou této události byl totiž český poutník, který si čekání na náměstí svatého Petra ve Vatikánu krátil konzumací alkoholu.

Chaloupka na muří noze, můj sen

17. března 2013 v 19:28 | Malkiel |  Témata týdne
Mé představy o tom, kde bych chtěl žít, se zcela vymykají normálu. Možná za to mohou v dětství prodělané údery do hlavy nebo zastydlá puberta. Jednou z mých chorobných představ je například chaloupka na muří noze. Sice nemám ani potuchy co to je "muří noha", ale muře bude zřejmě nějaká odrůda slepice, protože muří noha je trochu podobná slepičí noze. Někdy se však "muří noha" říká i podpisu. Když se však podívám na svůj podpis, tak ten se nedá přirovnat vůbec k ničemu pozemskému. Jestli je teda muří noha jakousi alegorií pro podpis, tak by skutečný majitel muří nohy musel pocházet odněkud ze vzdáleného vesmíru.

Zemský ráj to na pohled

16. března 2013 v 22:48 | Malkiel |  Témata týdne
Nechci žít nikde jinde než v České republice. Život v naší zemi totiž člověku poskytuje značné jistoty. Jednou z těch jistot je například skutečnost, že nám nikdo nemůže podstrčit do salámu koňské maso.
Mnozí čtenáři jistě mají v paměti nedávný západoevropský skandál s koňským masem, které bylo do masných výrobků podstrkováno místo hovězího.
V České republice se vám však nic takového stát nemůže. Toto tvrzení se opírá o průzkum VÚŽ (Výzkumný ústav žrádla), který byl proveden na masných výrobcích prodávaných v obchodních řetězcích. Laboratorní rozbory totiž prokázaly, že uzeniny prodávané v těchto řetězcích neobsahují maso vůbec. A když tam není žádné maso, nemůže tam být ani koňské maso.

Bermudský trojúhelník pod postelí

13. března 2013 v 21:32 | Malkiel |  Témata týdne
Jediným místem, kde bych chtěl žít, je právě to místo, na kterém žiju nyní. Mnozí z čtenářů mě možná budou považovat za člověka s nedostatkem fantazie, někteří si pomyslí něco o zapřisáhle konzervativním peciválovi.
Pravda, ne že bych byl tak úplně spokojen s tím, kde žiju. Například tak nějak standardně a nepatologicky nadávám na počasí v těchto končinách. Zejména v zimě.
Určitě bych si dovedl představit podnebně lepší místa, kde by se dalo žít. Jenže to má jeden háček. Abych mohl žít někde jinde, tak bych se musel přestěhovat. A právě to stěhování bych viděl jako neřešitelný problém.

Deprese z nedostatku komprese

10. března 2013 v 13:55 | Malkiel |  Poetické blouznění
Před Újezdem nad Lesy
motor ztratil kompresi
Teď už nikam nedojedu
a mám z toho depresi.

Bába online, dědek offline

8. března 2013 v 21:30 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Deprese jsou velmi široký pojem. Z medicínského hlediska jsou deprese onemocněním, při kterém nedostatek neurotransmiteru jménem serotonin v nervovém systému způsobuje depresívní, neboli pokleslou náladu.
Slovo deprese totiž pochází z latinského slova "deprimere" a ve skutečnosti znamená pokles nebo potlačení.
S termínem "deprese" se tak můžeme setkat v mnoha oblastech lidské činnosti, například v ekonomice, ve fyzice či v meteorologii. Když píchnete pneumatiku u auta, tak se vlastně taky jedná o depresi, neboť v pneumatice došlo k poklesu tlaku.
Deprese tedy nejsou čistě medicínskou záležitostí, jak se mnozí lidé mylně domnívají. Proto se i obyčejná blbá nálada dá nazvat depresemi, jelikož v takovém případě došlo k poklesu dobré nálady, byť bez patologických příčin. Prostě vás třeba jen někdo naštval, čímž způsobil pokles vaší dobré nálady.

Těšme se na deprese

6. března 2013 v 22:05 | Malkiel |  Témata týdne
Deprese patří neodlučně k našemu životu, stejně jako voda a vzduch. Tím jsou ovšem myšleny takové ty obyčejné deprese, které jsou nazývány buď depka a nebo jen blbá nálada.
Bez občasných depresí bychom nemohli žít psychicky vyvážený život. Kdybychom občas neměli deprese, tak bychom si potom nemohli náležitě vychutnat okamžiky štěstí a radosti, které se dostavují i tomu největšímu mrzoutovi a smolaři.