Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Prosinec 2012

Jak vánoční cukroví zachránilo život mému synkovi

29. prosince 2012 v 21:30 | Malkiel |  Témata týdne
Níže uvedený příběh souvisí s vánočním cukrovím. Konkrétně s hromadou cukroví. To cukroví vznikalo tak, že si moje tehdejší manželka oblíbila sousedy, o kterých se všeobecně na sídlišti říkalo "U blbejch".
Tehdy jsem ji podezříval, že tam chodila hlavně proto, že si u nich připadala nesmírně inteligentní. Blbá sousedka byla v invalidním důchodu, její manžel byl buď v putyce nebo v práci a navíc byla bezdětná, tudíž se doma nudila. A tak už od půlky listopadu každý den pekla vánoční cukroví. Moje manželka si byla dětná, ale děti u nás žily tak nějak samospádem a s prací v domácnosti si hlavu moc nelámala. A tak pekla cukroví s "blbou".

Co si myslí redakce o blogerech, aneb danajský vánoční dar.

28. prosince 2012 v 21:19 | Malkiel |  Témata týdne
Po zavedení nové titulní stránky blogu.cz se národ blogerský rozdělil na dvě části. První částí, tou výrazně větší, byli blogeři, kteří novou úpravu titulní strany odmítají, zejména chybějící boxy s komentáři a s články oblíbených blogerů. Tímto "vánočním dárkem" admini poněkud zkazili vánoční náladu většiny blogerů. Druhou skupinou, výrazně menší, byli blogeři, takzvaní Standofilové, kteří svůj zbožňovaný idol vidí téměř se svatozáří a nejsou ochotni připustit jakoukoliv chybu na straně vedení blogu.

Vánoční protestní přežíračka

26. prosince 2012 v 22:04 | Malkiel |  Témata týdne
V tomto článku se již nechci zmiňovat o nové titulní stránce, protože už bylo všechno mnohotisíckrát napsáno.
Blogerka Mengano novou titulní stránku celkem trefně nazvala "hovním výtvorem", s čímž mi nezbývá než souhlasit.
Jen bych ještě dodal, že se v nové úpravě blogu opět katastrofálním způsobem zpomalilo načítání stránek, tudíž si člověk klidně může odskočit na záchod, než se mu načte nová stránka. A to nemám zrovna nějakou pomalou šunku počítač. Chudáci blogeři, kteří mají nějaké starší počítače. Ti při tom pomalém načítání stránek musí viditelně stárnout.

Kapr poblijón

25. prosince 2012 v 22:00 | Malkiel |  Témata týdne
Můj letošní Štědrý den začal tím, že jsem se málem poblil. Po loňských Vánocích, které jsem strávil pendlováním mezi domovem a návštěvami v nemocnici, jsem se rozhodl užít si letos Vánoce maximálně v klidu. Za tímto účelem jsem všechno potřebné k Vánocům kupoval se značným předstihem. Hlavně jsem chtěl přelstít zlomyslné prodavače ryb, kteří vždy prodají poslední ryby v okamžiku, kdy vyrážím za nákupem kapra. Potom většinou objíždím již prázdné kádě a najezdím spoustu kilometrů, abych nakonec ze zoufalství koupil nějakého kapřího chcípáka. Proto jsem si před několika dny koupil v Tescu půlku kapra ve vakuovém balení, s minimálním datem spotřeby do 25.12.

Princip myšího hovínka

23. prosince 2012 v 21:43 | Malkiel
Když zavřu oči a otevřu mysl, tak vidím myší hovínko. Ne, že bych měl nějaké fekální představy o myších. Je to tak nějak v souvislosti s novými událostmi na blogu.cz. Od pátku tady kdekdo nadává na jednoho člověka. Chtěl bych se ho trochu zastat. Ne z nějaké náklonnosti k němu, nebo že bych ho nějak obdivoval. Jen bych chtěl čtenářům stručně popsat systém, který jsem si pracovně pojmenoval "souvislý lejnový řetězec". Je to vlastně něco jako bajka, jen tam místo zvířátek figurují lejna. Takže taková lejnobajka.
Představte si ohromné brontosauří velelejno, které sahá z Ameriky až do Evropy. Neboli velehovno, řečeno lidově. Pod tím brontosauřím lejnem je však menší lejno, které se rozkládá nad Českou republikou a Slovenskem. Řekněme, že je to třeba mamutí lejno. Takové lejno hodně vzrostlého mamuta. Pod tím mamutím lejnem je ovšem další lejno, řekněme kravské, které se rozkládá pouze nad Českou republikou.

Když zavřu oči, tak vidím debila

22. prosince 2012 v 22:03 | Malkiel |  Témata týdne
Když zavřu oči a otevřu mysl, tak vidím nějakého debila. Když ty oči zase otevřu, tak vidím na titulní stránce praktický výsledek jeho práce.

Nový vzhled stojí za vyliž prdel

21. prosince 2012 v 22:29 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Nějak nechápu nutkavé jednání některých lidí, kteří mají potřebu stále něco měnit. I to, co dosud spolehlivě fungovalo. Mluvím o nové úpravě titulní strany blogu.cz.
Nevím jak komu z blogerů vyhovovala původní titulní strana, ale mně vyhovovala. Bylo tam vše, co jsem potřeboval k blogování. Zalogoval jsem se, naběhla titulní stránka a hned jsem věděl vše, co jsem potřeboval vědět. Jestli někdo reagoval na mé články a co napsali moji oblíbení blogeři.
Teď vím kulový. Když budu chtít vědět, jestli nenapsali něco moji oblíbení blogeři, tak budu muset ty blogy prohledávat. Navíc úplně trapně působí odkaz na Podrobné statistiky, které už půl roku nefungují. Nemluvě o tom, že už nefunguje nedávno s velkou slávou zavedené ohlašování komentářů mailem.

O smyslu nesmyslu

21. prosince 2012 v 14:07 | Malkiel |  Poetické blouznění
Když zavřu oči
a otevřu mysl
tak vidím zřetelně
že svět nemá smysl

Ten by chtěl tamtu
ona zas jinýho
co to je za lidi
pro Boha živýho?

Někdo má chorobu
druhý zas porobu
někdo nemá prachy
jiný se o ně klepe strachy

Ten chce mít tohle
a ten zase vonohle
je to svět k zbláznění
co nemá to řešení

Však už se to peče
už se to chystá
záhuba lidstva
je téměř jistá

Musím vám sdělit
s upřímnou lítostí
že svět se zahubí
svou vlastní blbostí

Jednou všechno
půjde k čertu
proto berme
život v žertu

Povaha syslí

20. prosince 2012 v 21:53 | Malkiel |  Poetické blouznění
Se zavřenýma očima
otevřenou myslí
vídávám lidi
s povahou syslí

Jak jsem neviděl Macochu

19. prosince 2012 v 22:37 | Malkiel |  Poetické blouznění
Zavřel jsem oči
a otevřel mysl
zdali něco uvidím
Teď mi hlava dumá
že na okraji Macochy
byl to nesmysl
vůbec nic nevidím
jen dělám uáááááááá