Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Listopad 2012

Otázková samota

30. listopadu 2012 v 21:54 | Malkiel |  Témata týdne
V posledních dnech mě přepadla samota. Je to zvláštní druh samoty. Je to otázková samota. Mnozí blogeři si jistě všimli, že se doslova roztrhnul pytel z otázkami na blozích. Jako kdyby se lidé chtěli na poslední chvíli něco dozvědět o druhých, ještě před tím plánovaným koncem světa 21.12.2012.
To jsou holt celí lidé. Všechno na poslední chvíli. Tolik let měli na své otázky a teď když už je za pět minut dvanáct, najednou by chtěli všechno vědět.
A já si teď připadám jako prašivý pes, protože nikomu žádné otázky nekladu. Jenže na co se ptát, když nejsem zvědavý? Navíc se blogeři ve svých otázkových akcích ptali už na všechno možné i nemožné.
Pokusil jsem se tedy vytvořit jedenáct trochu neotřelých otázek. Ale protože jsem nechtěl nikoho zatěžovat odpovídáním na tyto otázky, odpověděl jsem si na ně sám.

Sámo Ota

29. listopadu 2012 v 22:24 | Malkiel |  Témata týdne
Slovo samota vynalezli první slovanští obyvatelé naší současné vlasti. Tehdy byli v latinsky psaných kronikách označováni jako Vinidové, kterýžto název však vznikl z jejich vlastního názvu Nikdové. Pokud je však oslovoval někdo cizí, tak jim říkal "vy nikdové", z čehož se v latinsko-germánském jazykovém prostředí vyvinulo označení Vinidové. Vinidové si však navzájem říkali "My nikdové". Tento termín se však nedostal do kronik, protože Nikdové neuměli psát.
Z těch časů se dodnes na Slovensku dochovalo označení "niktoš", což je zase poněkud ovlivněno maďarštinou, jako třeba Lájoš nebo Világoš.

Elektrická samota

27. listopadu 2012 v 22:51 | Malkiel |  Poetické blouznění

Pro ženy

Když se bojíš samoty
a neseš to trpce
radši nikam nespěchej
nebo sbalíš blbce

Všude blbců jako máku
rádi lezou do baráku
ty se jenom budeš divit
až ho potom budeš živit

V rozjímání při robotě
zatoužíš zas po samotě
vyplněné přítelem
s elektrickým pohonem

Ty se bojíš samoty? Na co máme roboty?

26. listopadu 2012 v 22:14 | Malkiel |  Poetické blouznění

Pro muže


Když tě tíží samota
tak si pořiď robota
Na samotě u lesa
joj to bude noblesa

Robot vaří, robot míchá
do roboty hned pospíchá
Robot žehlí, robot pere
na práci se nevysere

Když tě souží těla chtíč
nemusíš si leštit tyč
neb ti robot poslouží
robotickou souloží

Robotů jsou všude mraky
sehnat si jej můžeš taky
tím si můžeš býti jist
stačí jen oddací list

Můj bratr nekrofil

24. listopadu 2012 v 14:40 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Nejprve musím trochu dovysvětlit název článku. Aby to náhodou nevyznělo tak, že máme v rodině nějaké úchyláky, kteří se mazlí s mrtvolami. Stín podezření by totiž mohl padnout i na mne. Můj kontrastní bratr je blogový nekrofil. On totiž miluje mrtvé blogy. Už má dva.
První blog založil v dubnu 2011. Jenže po krátké těžké nemoci tento blog odešel k Pánu již po dvou měsících. Zřejmě pod vlivem jakési euforie způsobené mým blogem si bratr v září 2011 založil další blog. Po pěti měsících však i tento blog přestal projevovat známky života.
Ony ty blogy vlastně tak úplně mrtvé nejsou. Vykazují však pouze takovou činnost, asi jako spící Šípková Růženka, nebo kníže Schwarzenberg. S termínem Šípková Růženka se ovšem v tomto článku nesetkáváme naposled.

Bez čeho se neobejdeme

22. listopadu 2012 v 21:56 | Malkiel |  Témata týdne
Každý člověk potřebuje strašně moc věcí. Jenže omezená kapacita lidského mozku nám neumožňuje si to uvědomit. Naštěstí však existují lidé, kteří myslí i za nás, aby nám připomněli naše potřeby.
Například lidé z České spořitelny. Ti přesně vědí, že každý člověk potřebuje batoh.
A proto každému ten batoh prakticky nezištně nabízejí. Stačí jen, když si u nich založíte účet. Dostanete batoh a rovnou ze spořitelny můžete vyrazit na kýžený výlet. Pěší výlet. Veškeré vaše úspory totiž schramstnou bankovní poplatky, tudíž nebudete mít na dopravu. Ale aspoň uděláte něco pro své zdraví.

Dopis nemohoucího Všemohoucímu

21. listopadu 2012 v 21:45 | Malkiel |  Hodně otevřené dopisy
Tento článek patří do nově vytvořené rubriky Hodně otevřené dopisy, o jejímž založení jste se mohli dočíst v minulém článku Otevřené dopisy. Oproti těm minulým otevřeným dopisům je pouze trochu delší, ale o to je důležitější.


Milý Hospodine

Už delší dobu mě trápí několik věcí, o kterých bych si s Tebou potřeboval popovídat.
Nic oficiálního, jen takový pokec jako dva chlapi u piva. Jenže na Tebe pořád nemohu nikde natrefit. Mobil na Tebe nikdo nezná a mailovou adresu taky ne. Zkoušel jsem Ti napsat na mailovou adresu buh@nebe.com, ale vrátilo se mi to, že prý adresát neexistuje. Taková nehorázná lež. To musel napsat nějakej nevěřící Tomáš.

Otevřené dopisy

20. listopadu 2012 v 22:01 | Malkiel |  Hodně otevřené dopisy
V poslední době jsem zjistil, že potřebuji lepší komunikaci s obyvatelstvem a že pro tento účel nedostatečně využívám všechny možnosti svého blogu. Proto jsem se v rámci inovace svého blogu rozhodl založit novou rubriku s názvem Hodně otevřené dopisy.
Otevřený dopis je specifický způsob komunikace, při kterém chce pisatel něco sdělit adresátovi, přičemž adresáta toto sdělení vůbec nezajímá a nehodlá na to ani odpovídat. Čímž se z dialogu stává monolog. Pisatel to moc dobře ví, tak to sdělí aspoň ostatním lidem, které to většinou také nezajímá, protože mají sami dost svých starostí. Někdy se takovému způsobu komunikace říká Házení hrachu na zeď nebo Marné kecy.

Takže zde je několik otevřených dopisů, kterými nutně potřebuji něco sdělit.

Láska nebo průjem?

19. listopadu 2012 v 22:34 | Malkiel |  Témata týdne
Ono se lehce řekne "To, co potřebuji". Ale co vlastně člověk ve skutečnosti potřebuje? Vždyť se to každou chvíli mění. Někdo vám třeba v jednu chvíli řekne, že nutně potřebuje lásku. Jenže už za pár minut se může nacházet v úplně jiné situaci. Třeba když jej přepadne akutní průjem a není na dosah žádný záchod. Nabídněte mu v té chvíli lásku, po které tak touží. Doslova a do písmene se vám na nějakou lásku vysere.
Jiný člověk vám třeba řekne, že potřebuje alkohol k tomu, aby se pořádně pobavil. Tak mu ráno po pořádné chlastanici nabídněte láhev jeho oblíbeného alkoholu, aby se mohl pořádně pobavit.
A budete mít nejspíš co dělat abyste včas uskočili, aby vás v tu chvíli místo radostného juchání nepoblil.

Židé proti Židům

18. listopadu 2012 v 22:46 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
V posledních dnech jsem se trochu odklonil od zažitého schématu mého blogu, což mi přineslo zajímavé, leč ne zcela nečekané poznání. Uveřejnil jsem totiž dva poučné články o židovské problematice. Momentální nízká návštěvnost mého blogu a mizivé komentování článků mi prozradilo, že lidé ke mně na blog chodí číst kraviny, hovadiny a blbosti, ale o seriózní informace nestojí. Upřímně řečeno, já jsem si tak nějak i myslel, že to tak bude. Co naplat, byl jsem blogery pasován na šaška. Ale když už jsem rozepsal tu epopej o historii a životě židů, tak jí také dokončím. Proto jsem pro čtenáře opět připravil pořádnou porci nudy v podobě třetího (a posledního) pokračování článků o Židech.