Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Srpen 2012

Jak jsem choval a hubil cvrčky

9. srpna 2012 v 21:33 | Malkiel |  Témata týdne
Tento článek jsem napsal v úplných začátcích mého blogování, kdy jsem měl průměrnou návštěvnost blogu 5 lidí denně, tudíž jej téměř nikdo nečetl. Tak jsem si řekl, že by možná nebylo od věci tento článek trochu oprášit a zveřejnit jej znovu. Čtenářům, který tento článek již nějakou náhodou četli, těm se omlouvám.
V souvislosti s mojí náklonností k přírodě jsem doma choval již kdejakou havěť. Rybičky, žáby, raky, mloky, želvy, pakobylky, strašilky, potemníky, fretku, činčilu, hady, ještěry, psy a kočky.
S krmením některých exotických živočichů ovšem bývají problémy. Třeba takové strašilky a pakobylky vyžadují čerstvé listí ostružiníku. Ale sežeňte jej v zimě ve střední Evropě. To je úkol jako šitý pro pohádkovou Marušku, která šla maceše v lednu pro jahody.

Jak jsme zasmrděli hotel

8. srpna 2012 v 21:54 | Malkiel |  Témata týdne
Jako dítě jsem s bráchou a s rodiči každý rok trávil letní dovolenou v malém venkovském hotýlku v obci Mladějov v Čechách v Českém ráji. Pro nás městské kluky to byla jedna z mála možností setkávat se s přírodou in natura. Tehdy jsme svým kamarádům záviděli všechny ty jejich venkovské babičky, ke kterým bývali vyexpedováni na celé léto. My jsme měli obě babičky městské, tudíž jsme převážnou část prázdnin trávili v dětíprázdném Nuselském údolí téměř v centru Prahy a později na ještě více dětíprázdném sídlišti.

Činčila do domu, hůl do ruky

7. srpna 2012 v 22:25 | Malkiel |  Témata týdne
Při svém týdnětématovém rozjímání o domácích mazlíčcích nemohu nevzpomenout na činčilu vlnatou. Tento tvor se kdysi stal součástí naší domácnosti, a to na přání mé tehdejší manželky. To byl živočich sice hezký na pohled, ale kolosálně tupý. Teda ta činčila.
Milovník zvířat, který u svého domácího mazlíčka očekává nějakou inteligenci, nebo aspoň tendence k mazlení, ten musí být tímto zvířetem zklamán. Dominantními činnostmi činčily bylo žraní, kadění a schovávání. Jinak se chovala celkem netečně, pouze občas poskočila na svých zadních klokaních nohách.

Domácí mazlíček Tenebrio Molitor

6. srpna 2012 v 22:19 | Malkiel |  Témata týdne
Nejprve se musím přiznat, že jsem dnes zaregistroval výrazné zhoršení mého duševního zdraví. Zjevně začínám trpět silnými halucinacemi. Když jsem totiž dopoledne pátral po novém tématu týdne, tak se na titulce skvěl nápis: "Hecování a sázky". Tak jsem celý den přemýšlel o tom, co napíšu k tomuto tématu.
A ejhle, když jsem večer zapnul počítač, tak jsem zjistil, že tématem týdne je "Můj domácí mazlíček". Teď jen budu pevně doufat, že se moje dopolední halucinace nebude opakovat.
A článek o domácích mazlíčcích, který právě začínám psát, nebudu muset uložit do šuplíku, protože skutečným tématem tohoto týdne budou třeba sněhuláci.

Ukaž kozy nebo něco jinýho!

1. srpna 2012 v 1:14 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Autorského klubu jsem si nikdy moc nevšímal. Většinou si nevšímám věcí, které považuji za zbytečné. Dnes mě však poprvé za historii mého blogování AK něčím zaujal. Konečně mi AK připadá něčím užitečný. Velmi mě totiž zaujala akce "Ukaž kozy!". A to natolik, že bych se chtěl k této akci připojit. Bohužel však nevlastním žádné kozy. Někdy sice smrdím jako kozel, ale pachové vjemy se bohužel zatím nedají po internetu přenášet.
Proto bych chtěl současně s akcí "Ukaž kozy!", která se týká především žen, transsexuálů a tlusťochů, vyhlásit akci "Ukaž svoji klobásu nebo aspoň frankfurtský párek!"
A hned připojuji první příspěvek do této akce.Současně bych chtěl vyhlásit malou anketu ohledně oblíbenosti uzenin.