Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Březen 2012

Cestování v MHD může být zdrojem zábavy

11. března 2012 v 14:44 | Malkiel |  Témata týdne
Cestování městskou hromadnou dopravou může být i zdrojem zábavy, zejména pro mládež. Když jsem chodil na střední školu, tak jsme často hromadně jezdili na vítání zahraničních komunistických papalášů při jejich cestě z Ruzyňského letiště. Naší oblíbenou zábavou při hromadném cestování se školou bylo rozhoupávání tramvaje. Když si nás třicet stouplo do zadní části tramvaje a na povel jsme se začali pohupovat v kolenou, tak přední odlehčená část tramvaje nadskakovala do výšky i z rozezleným řidičem.

Ukecaný tramvaják

10. března 2012 v 21:51 | Malkiel |  Témata týdne
Tento příběh se udál v osmdesátých létech, tedy v době, kdy řidiči pražských tramvají ještě zastávky ohlašovali mikrofonem.
Jednoho ponurého podzimního rána jsem nastoupil do tramvaje a celkem překvapeně jsem zjistil, že mezi cestujícími panuje radostná nálada, oproti jiným dnům. Již za velmi krátkou dobu jsem měl možnost zjistit příčinu této radostné nálady. Z reproduktorů se totiž ozval hlas řidiče tramvaje, který tentokrát zněl trochu jinak: "Vážení cestující, vítejte na palubě tramvaje linky číslo devět, která jede na trase Vápenka, Národní třída, Anděl a Vozovna Motol. Udělejte si pohodlí a přeji vám příjemnou cestu".

Autobusák srandista

9. března 2012 v 21:54 | Malkiel |  Témata týdne
O pražské městské dopravě koluje mezi zaměstnanci dopravního podniku i mezi cestujícími mnoho historek. Jak už to tak bývá, tak každý vypravěč se dušuje, že tu kterou historku zažil na vlastní kůži. Když stejnou historku slyšíte v rozmezí několika let od mnoha lidí, tak nabýváte pocitu, že například tramvaj, kde se to událo, musela být zřejmě nafukovací, když se tam všichni ti očití svědci vešli. Nejpikantnější však je, když vy někomu povíte zábavnou historku, kterou jste osobně zažili, ale zmíněný posluchač vám tutéž historku za nějakou dobu vypráví jako autentickou, kterou osobně zažil on. O následující historce vám to já však tvrdit nebudu, jen jsem ji slyšel, pochopitelně jako neověřenou.

Pekelná jízda noční tramvají

8. března 2012 v 22:14 | Malkiel |  Témata týdne
Jedné vlahé jarní noci jsem se vracel z návštěvy, v kapse majíc čerstvou tramvajenku, kterou jsem si pořídil z důvodu dlouhodobější opravy mého auta. Opovrhl jsem tedy jízdou taxíkem a nastoupil do noční tramvaje. Po krátkém rozkoukání jsem zjistil, že jsem tam kromě řidiče zřejmě jediný střízlivý cestující. Tedy aspoň doufám, že byl řidič střízlivý. Jeho cukavá jízda by vypovídala spíš o opaku. Součet promile alkoholu všech pasažérů se musel rovnat několika desítkám, hravě by zaplnili několik záchytek. Někteří cestující byli tak podnapilí, že nebyli ani schopni si sednout a viseli na tyčích jako giboni, možná ta prázdná sedadla ani neviděli.
Vybral jsem si volné sedadlo před nejméně škytajícím pasažérem, ale stejně jsem jej pro jistotu koutkem oka sledoval, kdyby se náhodou chystal vyprázdnit obsah svého žaludku. Hned příští zastávku tento slušně vypadající cestující vystoupil a kultivovaně se vyzvracel až na refýži.

Městská hnusná doprava neboli MHD

7. března 2012 v 22:08 | Malkiel |  Témata týdne
Zkratka MHD, znamenající Městská hromadná doprava, by se taky někdy dala vyložit jako Městská hnusná doprava.
Tento článek je volným pokračováním mého předešlého článku Slasti a strasti cestování v MHD, který popisuje mé nedobrovolné seznámení s městskou hromadnou dopravou, vyvolané poruchou mého auta.

Slasti a strasti cestování v MHD

5. března 2012 v 22:25 | Malkiel |  Témata týdne
Můj život je bytostně vázán na jízdu automobilem. Sice možná k nevelké radosti ekologů, ale na svoji obhajobu musím poznamenat, že provozováním svého auta přispívám nemalými částkami do státní pokladny formou všemožných daní a dalších otevřených i skrytých poplatků. Přiznám se, že hlavní příčinou mé vazby na automobil je pohodlnost hraničící s až neuvěřitelnou leností. Kamarádka o mně dokonce tvrdí, že lépe jezdím autem než chodím. Chodím totiž opatrně a střídmě, abych se vyhnul předčasnému opotřebení kyčelních kloubů a následnému dlouhému čekání na nepříjemnou operaci spojenou s výměnu těchto kloubů za endoprotézy. Moje fixace na automobil způsobila, že jsem asi dvacet let nepoznal slast cestování prostředky hromadné dopravy. Až do nedávna.

Policajt v prachu silnice

4. března 2012 v 22:47 | Malkiel |  Témata týdne
Tento článek je o tom, co se může stát, když chybí taková obyčejná věc, jakou je zrcátko. Konkrétně zpětné zrcátko.
V dobách mého mládí byla oblíbenou zábavou dospívajících mužů jízda na malém motocyklu. Motocyklům s kubaturou 50 ccm se tehdy říkalo všelijak. Pionýr, Pincek, Pinďour, Fichtl nebo Kozí dech. Jako kluci jsme se na těchto motocyklech dosti vyřádili a navíc to byl po městě pohodlnější způsob dopravy, oproti natřískaným tramvajím a autobusům.

Vzrušující pohled do zrcadla

4. března 2012 v 11:32 | Malkiel |  Témata týdne
Nahý homosexuál stojí před zrcadlem a zálibně si prohlíží své tělo. Po chvíli však začne cítit v rozkroku charakteristické pnutí. Skloní hlavu dolů a povídá:
"No tak neblázni, ty hlupáčku, vždyť to jsem já".

Honimír v akci

3. března 2012 v 22:13 | Malkiel |  Témata týdne
Následující příběh je až neuvěřitelný a vypadá jako kdyby byl okopírován z nějaké grotesky. Hlavním účastníkem byl kamarád Ládínek, příležitostný opilec a nepřetržitý kanec. Jeho kancovství se nejvíce projevovalo zejména při konzumaci alkoholu, o čemž si čtenář může přečíst v tomto starším článku Rozmazané hvězdy a mrtvá bába.

Zastřelené zrcadlo

2. března 2012 v 23:49 | Malkiel |  Témata týdne
Obyčejné zrcadlo někdy může nabídnout neobvyklé zážitky.
Asi před patnácti lety jsem byl přítomen násilnému vniknutí policie do bytu, kde se měl údajně skrývat nebezpečný a ozbrojený pachatel. Policajti s tasenými pistolemi rozkopli dveře a vrazili do bytu. Vzápětí se však ozvalo prásknutí výstřelu z pistole, které vyvolalo několikanásobnou ohlušující ozvěnu ve starém činžáku. V té chvíli jsem byl rád, že jsem o půl patra níže skryt za zdí z masívních cihel a s přimhouřenýma očima jsem očekával přestřelku jak z amerického akčního filmu.