Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Únor 2012

Když je tma jako v prtli

6. února 2012 v 22:51 | Malkiel |  Témata týdne
Název tohoto článku vypadá na první pohled poněkud dyslekticky, jeho prozaické vysvětlení se však čtenář dozví v následujícím textu.
Přirovnání Tma jako v pytli bylo již v dobách svého vzniku značně nevýstižné a pokulhávající za realitou. Jaká by vlastně měla být taková Tma jako v pytli? V pytli totiž může být absolutní tma, mírná tma, šero, pološero i úplně jasno. Záleží na materiálu, z kterého je pytel vyroben. Pokud bychom jako základní model vybrali pytel na brambory, tak tam není tma vůbec, protože je vyroben z řídkého materiálu s názvem "juta". V podstatě jakýkoliv látkový pytel propouští vnější světlo.

Koule u hlavy, hlava u koulí

5. února 2012 v 1:36 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Včera večer jsem jel nakupovat do Europarku ve Štěrboholích. Zaparkuju auto, vystoupím, zamknu, odcházím od auta. A najednou prásk, přímo u svého ksichtu mám koule. Nikoliv koule na vánoční stromeček. Ani pověstnou salcburskou cukrovinku se jménem Mozartovy koule. Byly to pravé nefalšované koule, neboli varlata, řečeno odborně. Byly to však velekoule, každá z nich byla větší než moje hlava. Varlata sice byla schovaná ve slipech, ale při velmi nadživotní velikosti jejich nositele to i tak vypadalo dost hnusně. Ženám či opačně orientovaným mužím by se to možná líbilo, na mně však cizí velevarlata půl metru od obličeje působila dosti eklhaftně. Přiznám se, že jsem ještě nikdy neměl mužské pohlavní žlázy tak blízko svého ksichtu. Majitelem těchto velekoulí byl fotbalista David Beckham vyvedený v nadměrné velikosti na billboardu. Plakát se sice tvářil jako reklama na spodní prádlo, ale v této velikosti a přímo ve výši obličeje to spíš vypadalo jako reklama na Beckhamova varlata. Brrr, to už snad raději reklamu na Aktivii.

Zoufalství exekutorů

4. února 2012 v 22:13 | Malkiel |  Témata týdne
Jedno známé rčení nám říká, že zoufalá situace plodí zoufalé činy. Z pohledu tohoto rčení musí být v dnešní době různí exekutoři, vymahači a lichváři velmi zoufalí, protože se dopouštějí zoufalých skutků. Příkladem může být nedávná exekuce majetku našeho hlavního města kvůli nezaplacené a zabordelené pohledávce 163 tisíc. Zoufalý pan exekutor však svým kolegům prokázal medvědí službu, protože tím výrazně upozornil na lichvářko-vyděračské metody exekutorů a vymahačů. Dokud se vozili po zádech obyčejných lidí, tak bylo ticho po pěšině. Jenže jak exekutor sáhnul na majetek hlavního města, tak se okamžitě vláda a parlament začali zabývat těmito metodami, které jsou daleko za hranicí morálky a poctivého výdělku za odvedenou práci.

Zoufalství jako životní náplň

1. února 2012 v 22:10 | Malkiel |  Témata týdne
Pro tento článek jsem se rozhodl převléknout se za chytrého a utrousit na svém blogu několik mouder. Případný čtenář nespokojený s mými moudry si může říci, že slovo trousit je od slova trus. Tudíž se mými vytroušenými moudry již nemusí dále zabývat, neboť zabývat se trusem je člověka jeho formátu nedůstojné.
Nepopírám, že se lidem nestávají věci, při kterých občas mají důvod k zoufalství. Jedno české rčení nám však říká, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. A to by si lidé v okamžicích náhlého zoufalství měli stále opakovat.