Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Heterolidi, homolidi, bilidi a mnoho dalších

18. listopadu 2011 v 21:01 | Malkiel |  Témata týdne
Jó, kde jsou ty jednoduché časy, kdy zemi obývali pouze lidé dvou pohlaví, muži a ženy? Já jsem byl až donedávna obyčejný člověk mužského pohlaví a najednou se dozvídám, že kromě toho jsem ještě heterosexuál. Já už ty tituly nemám ani kam dávat. Jsem milovník zvířat(platonický zoofil), milovník přírody(florofil?), modelář, fanoušek do lokomotiv, parníků a vojenské techniky, domácí kutil a chatař. A to všechno mám zastřešené svojí heterosexualitou, aby bylo jasno kdo jsem.

Aby to bylo ještě složitější, tak nyní již máme na světě dokonce třetí pohlaví. V Austrálii už to píšou lidem do pasů, aby neuráželi jemnocit lidí, kteří se cítí být někým jiným. Já znám jednoho, který se cítí být sněžným mužem. Tak doufám, že mu to napíšou do občanky, až to přijde i sem - pohlaví: mužské, sněžné.
A dá se předpokládat, že v budoucnosti se počet pohlaví nepochybně rozšíří. I ostatní poněkud odlišní lidé jistě očekávají uznání své odlišnosti. Homosexuálové už si svůj boj vybojovali, ale další čekají ve frontě. Bisexuálové, metrosexuálové, transvestiti, fetišisti, sado-masochisti, milovníci elektrosexu, fekálisti, milovníci latexu, zoofilové, gerontofilové, nekrofilové, voyeuři, exhibicionisti, frotéři, extrémní masturbanti a mnoho dalších vyznavačů různých sexuálních lahůdek. Někoho prý dokonce vzrušuje pohled na učitelky. Je zřejmě jen otázkou času, kdy vzniknou nějací multisexuálové, kteří budou všechny možné sexuální orientace zahrnovat v jedné osobě. Takový sexuální Superman křížený s MacGyverem a Chuckem Norrisem.
Nevím, nějak tomu nerozumím, proč se lidé musí v posledních letech pořád nějak vůči něčemu nebo někomu vymezovat jen na základě své sexuální orientace nebo sexuálních zálib. V článcích k tématu týdne jsem zahlédl výkřiky tohoto typu: "Jsem bisexuálka a jsem na to hrdá". Je to opravdu důvod k nějaké hrdosti? Kdyby dotyčná třeba napsala, že dnes někomu zachránila život, nebo že aspoň nějaké stařence pomohla s nákupem, tak v takovém případě bych její hrdost chápal.
Proč někdo vystoupí na veřejnosti a prohlásí "Já jsem hrdý homosexuál"? Proč neřekne "Já jsem hrdý člověk"? Copak je sexuální orientace nějak důležitá pro význam jedince? Když vás bude operovat nějaký lékař, tak vás rozhodně nebude zajímat jeho sexuální orientace, ale jeho lékařské schopnosti.
Já jsem například heterosexuál a nejsem na to nijak zvlášť hrdý. Prostě jsem se tak narodil či vyvinul a šmytec. Žádné slavobrány, žádný oslavný potlesk. Prostě normálka. Nejsem žádný puritán a k sexu mám odjakživa velmi vřelý vztah. Kvalita a smysl mého života ale nestoupá ani neklesá podle toho, co a s kým dělám v posteli.
Asi už do této multisexuální doby nějak nepatřím. Osobně se domnívám, že přílišná sexuální otevřenost dnešní doby ve skutečnosti sexu jako takovému škodí. Sex ztratil své kouzlo tajemnosti a obtížné dosažitelnosti. Sex je dnes dosažitelný stejně jako housky na krámě.
A tajemný už není vůbec, když se například v celostátním rádiu mezi písničkami probírá hledání bodu G. Tím se zřejmě pro mnoho lidí stal sex trochu nudným, tak vyhledávají stále nové orientace a nové praktiky, aby dosáhli uspokojení. Obávám se, že při tomto trendu pořádného uspokojení nedosáhnou nikdy. Může se například muž vzrušit pohledem na svoji nahou manželku v posteli, když za celý den viděl řadu krásnějších nahých či polonahých žen v tisku, v televizi nebo na billboardech a dvacetkrát slyšel reklamu na podpůrný sexuální prostředek? Asi těžko. A tak se třeba začne zajímat o malé děti. Tam je to správné vzrůšo. Je to zakázané, ba dokonce trestné a proto i lákavé. Obrázky nahých dětí nejsou na každém rohu, tudíž tomu nechybí tajemnost. Má to punc zakázaného ovoce, který už běžný sex zcela postrádá.
Mnozí lidé se dokonce snaží ze své sexuální odlišnosti udělat něco vyjímečného. Nějaká známá osoba například vystoupí v médiích a provede svůj "coming out", neboli přizná svoji homosexuální orientaci. Ale koho to proboha zajímá, kromě jeho samého? A nebo pan Hromada vystoupí v televizi a posteskne si, že boji za registrované partnerství homosexuálů obětoval své zdraví a tváří se při tom jako mistr Jan Hus těsně před upálením v Kostnici. Možná by měl tento bojovník být po smrti pohřben minimálně na Slavíně a nebo na čestném pohřebišti padlých za svobodu naší země.
Docela by mne zajímalo, kolik homosexuálů ve skutečnosti využilo té možnosti registrovaného partnerství? Z těch co znám, tak ani jeden. Jestli pan Hromada bojoval za registrované partnerství jen kvůli Vítkovi a Sidovskému, aby se s velkou slávou za účasti médii mohli zaregistrovat, tak "obětoval" to své zdraví asi úplně zbytečně. Ono to spíš vypadá tak, že si pan Hromada tím "bojem" mastil své ego, které on má ovšem mimořádně veliké a své zdraví tudíž obětoval svému egu.
No, co se dá dělat, za rovnoprávnost heterosexuálů asi těžko můžu bojovat, tak se půjdu obléknout do dámského prádla, do huby si strčím dudlík a do zadku si vrazím štětku ze záchodu, abych do této společnosti aspoň trochu zapadnul.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tess* Tess* | Web | 18. listopadu 2011 v 21:06 | Reagovat

Ahoj,dříve než začnu s reklamou,bych Ti moc ráda pochválila blog-je krásný.Moc se mi líbí Tvůj design!A Teď reklamu za kterou se předem omlouvám,ale je to pro mě opravdu hodně důležité!Moc Těrosím jdi na adresu http://vanocni.datart.cz/tereza-kobzova-si-preje-notebook-packard-bell sjeď dolů  myší a klikni na darovat ozdobu .Dokud tam nebude: Již jste darovali ozdobu tak na to klikej(většinou na to klikni 2krát).Moc Tě o to prosím,je to pro mě důlžité.Vím,že mám tu nejmenší šanci,ale chci to aspoň zkusit.Tak Tě o to moc prosííím!Dej mi tu ozdobu,děkuji<3
P.s. Klidně oplatím;)
p.S.2: kDYBYS BYLA TAK HODNÁ , zkus o to poprosit nějaké Své kamarády nebo nějaký malý článeček-moc by mi to pomohlo,myslím jako podporu víš?:)Děkuju:*

2 Vendy Vendy | Web | 18. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

Rozebral jsi to dokonale a vzal to zgruntu.
V podstatě mám podobný názor, jen jsem to napsala trochu stručněji a ne tak rozpitvaně...
Taky bych řekla, že by člověk měl být hrdý na něco, co dokázal a ne na svou sexuální orientaci. Samozřejmě, může se cítit i trochu diskriminovaný,ale tady jde jen o pocit. Mimo to, když se někdo pomlouvá, tak se pomlouvá i heterosexuál. Takže, jaké odlišnosti.
Pana Hromadu neznám. Možná jsem o něm letmo zaslechla, ale spíš mě zaujalo, že neutriny jsou prý rychlejší než světlo. A víc než strasti a slasti homosexuálů a bisexuálů mě zajímá, jestli budu mít z čeho zaplatit příští rok elektřinu a plyn. Inu, každý máme svoje... :-D
Skvělý článek a taky chci pochválit tu příhodnou fotku na konci - to se ti podařilo někde objevit? Nebo jsi ji upravil nějakou fotomontáží? :-D

3 Alisa Alisa | Web | 18. listopadu 2011 v 21:33 | Reagovat

Hm... zaujímavé, že na jednej strane s článkom súhlasím a na druhej nie . Hlavne si nemôžem pomôcť, niektoré veci postaviť do úrovne vtipu je dosť odveci . Proste nie, z pedofílie si nikto robiť srandu nemá . Ale inak... myslím, že sexuálna orientácia je predsa len dosť podstatná . Na druhej strane, samá spoločnosť to robí niečím výnimočným .
Ale s tým sexom súhlasím .

4 Jerry ;) Jerry ;) | Web | 18. listopadu 2011 v 21:33 | Reagovat

Zajímavý článek :)
Ten obrázek je výstižný k článku a pobavil mě :D

5 Verloren Verloren | Web | 18. listopadu 2011 v 21:54 | Reagovat

[3]: Souhlasím, tu pedofilii bych opravdu vynechala. Mluvit o ní jako o zakázaném ovoci mi přijde trochu nemístné, protože normálního člověka malé děti nevzruší, i kdyby pro něj byly sebezakázanější.
Ale jinak ano, je to vcelku trefný článek.

6 Punkie Punkie | Web | 18. listopadu 2011 v 21:56 | Reagovat

Já nechápu, že se lidi pořád musí škatulkovat. Je hnusný, když někdo škatulkuje ostatní, ale ještě horší je, když někdo škatuluje sám sebe. "Jsem bisexuál, tak si z toho všichni sedněte na zadek." nechápu, vážně. (A ne, nemám nic proti bisexuálům ani nikomu jinému - kromě naší třídní).

7 Malkiel Malkiel | Web | 18. listopadu 2011 v 22:07 | Reagovat

[2]: Nikde na světě neexistuje absolutní rovnoprávnost a ani nemůže existovat, protože nejsme všichni stejní. Nemáme stejné schopnosti ani vlastnosti. Všichni jsou nějakým způsobem diskriminovaní. Chudí vůči bohatým, hloupí vůči chytrým, malí vůči velkým, neprůbojní vůči průbojným. Nakonec i ten bohatý je vlastně diskrimnovaný vůči chudému, protože si pořád musí dávat pozor, aby jej někdo neokradl. Teď najednou začnou diskriminovat dokonce i Einsteina, kvůli těm neutrinům. :D
Ta fotka je moje vlastní práce. Taková fotomontáž, s těmi si rád vyhraju. ;-)
[3]: Pro mně moje orientace zase až tak podstatná není. Prostě jsem heterosexuál a šmytec. Kdybych byl homokláda, tak bych prostě byl homokláda a taky šmytec. Záleží na tom, čemu kdo ve svém životě přikládá význam.

8 Malkiel Malkiel | Web | 18. listopadu 2011 v 22:13 | Reagovat

[5]: Proč vynechávat pedofilii? Ti lidé přece mezi námi taky žijou. A mnozí původně ani pedofilové nebyli, jen se to v nich časem vyvinulo. S pedofilií se nikdo nerodí. Ale netvrdím, že je to normální. Prostě to je a těch lidí jsou tisíce a tisíce. Když občas udělají zátah na pedofily a pár jich pozatýkají, tak je to jen vrcholek ledovce.

9 Verloren Verloren | Web | 18. listopadu 2011 v 22:23 | Reagovat

[8]: Vynechávat ne, řekla jsem to špatně, jen vynechat v popisu takového typu, jaký je tady.
Podle mého je pedofilie stejná jako třeba heterosexualita, která prostě v pubertě dozraje a už se nezmění. Dost dobře si neumím představit normálního muže, který si ve třiceti uvědomí, že je pedofil. Ale třeba se pletu, já to opravdu do hloubky nezkoumala.

10 Alisa Alisa | Web | 18. listopadu 2011 v 22:56 | Reagovat

[8]: A mne je jedno, či žijú alebo nežijú . Hovoriť o nich takýmto spôsobom je proste otrasné . Zábava má tiež svoje hranice . A takto to nadľahčovať je podľa mňa úplná ignorancia . asi si sa ešte nestretol s dieťaťom, ktoré zneužil dospelý človek . To by ti to už také zábavné neprišlo .

11 Alisa Alisa | Web | 18. listopadu 2011 v 23:09 | Reagovat

[7]: Och a k tomu, ono je to jednoduché, keď si hetero . Ale homosexuáli diskriminovaní sú - štátom . To sa fajn hovorí, ale keby si sa nemohol oženiť len preto, že ti t zákon nepovoľuje, tiež by si bol naštvaný a dožadoval sa svojho práva . Možno na tom nezáleží a oni sa ani zobrať nechcú, ale ide o ten fakt, že ani nemajú tú možnosť . Ale cirkev . Tá ich odsudzuje úplne .

12 Malkiel Malkiel | Web | 18. listopadu 2011 v 23:47 | Reagovat

[11]: U nás homosexuálové státem diskriminovaní nejsou. Mají stejná práva jako všichni ostatní lidé. A co o nich říká církev, to jim přece může být úplně jedno. Člověk se nemůže zavděčit všem.
Přímo se zneužívaným dítětem jsem se nesetkal, ale setkal jsem se s několika ženami, které byly v dětství zneužívány. Takže vím, co jim to udělalo za problém do dospělosti.
Mně ten odstavec o pedofilech moc nadlehčený nepřipadá a osobně to beru dost vážně. Proto se jsem napsal i ten článek, v kterém jsem se o pedofilii též zmínil.

13 Lucerna Lucerna | Web | 19. listopadu 2011 v 1:19 | Reagovat

konecne trefny a vtipny clanok :-D
ja mam niekedy taky pocit, ze homo a bisexuali diskriminuju tych ostatnych.. ale co ja nezasvetena o tom viem, vsakze? :-D ehm, nechcem sa miesat do komentovej diskusie aby som nedostala nakonec po papuli.. tak len podotknem k tomu od alisa, ze cirkev odsudzuju ich a oni cirkev :) je to ako spor medzi teologom a fyzikom o vzniku vesmiru. kto koho odsudzuje? obaja rovnako, skratka sa nezhodnu v nazoroch :-D nie ze by na tom v konecnom vysletku zalezalo, ale aspon je o com sa hadat 8-O
Malkiel na konci clanku ale poviem auvajsky, si to trochu prehnal.. je fajn nieco urobyt pre dobry pocit spolocnosti, ale netreba zas zachadzat daleko :D :D

14 King Rucola King Rucola | 19. listopadu 2011 v 5:13 | Reagovat

Malkiel nikam daleko nazasiel! Neviete presne citat. Vyborny clanok.

Len doplnim k zmienke o "G-punkte". (hledani...Uz sa zrejme konecne nasiel
www.galerie-g-punkt.ch
Prekvapnie skor sucheho razu :-D ;-)

15 Kerria Kerria | Web | 19. listopadu 2011 v 7:48 | Reagovat

Navrhuji vytáhnout do boje za práva nás monosexuálů (= těch, kteří provozují sex pouze s jedním druhem partnerů). Zdá se, že poslední dobou se z nás stává menšina.
Až se to proflákne, tak se k nám určitě přidají i multisexuálové (provozují sex s čímkoliv to jde).

Mimochodem mono- i multi- mohou být jak homo- tak hetero-, dokonce i bi- . :-D

16 King Rucola King Rucola | 19. listopadu 2011 v 9:52 | Reagovat

[15]:Pripajam sa a uz aj "tahnu"... :-D

17 Kontrastni bratr Kontrastni bratr | Web | 19. listopadu 2011 v 9:56 | Reagovat

A co až se naštvou a do boje vyrazí osamělí selfsexuálové :-D

18 Malkiel Malkiel | 19. listopadu 2011 v 10:08 | Reagovat

[14]: Dík za podporu. Taky nějak nechápu to rozhořčení.
Tak to jsou věci, u vás ve Švajcu už se dá do bodu G i vstoupit. :D
[15]: Prostě se to dá shrnout tak, že každý člověk je něcosexuál. Dokonce i ten, kdo sex neprovozuje vůbec, neboť ten je nazýván "asexuál". :D
Jen by mě zajímalo, jak je nazýván člověk, který dlouhodobě provozuje sex pouze s jednou osobou, zvířetem nebo věcí z jednoho druhu partnerů? Ultramonosexuál? :D

19 Malkiel Malkiel | 19. listopadu 2011 v 10:13 | Reagovat

[17]: Každý selfsexuál je v podstatě i homosexuál. Ale oproti ostatním homosexuálům je diskriminovaný, protože nemůže sám se sebou uzavřít registrované partnerství a nemůže sám po sobě dědit. :D

20 D@ve D@ve | Web | 19. listopadu 2011 v 10:14 | Reagovat

Pěkný článek, je vtipný i pravdivý. :-)

[13]: Ne všichni křesťané odsuzují homosexuály... Církev jsou lidé, a ne všichni křesťani žijí podle své víry... Odsuzování lidí patří Bohu, ne lidem. Považuji se za křesťana, proto je mým úkolem mít rád všechny lidi, tak jako to dělal Ježíš. Myslím si, že je dobré kritizovat špatné chování (podle Bible), s cílem poukázat na lepší cestu. Proto souhlasím s Malkielem v tom, že kvůli všeobecnému úpadku úcty k sexu mezi manžely vznikají různé sexuální odchylky (či úchylky?).

21 Malkiel Malkiel | 19. listopadu 2011 v 10:42 | Reagovat

[20]: Já se na to dívám stejně. I já se považuji za křesťana a homosexualita mi nevadí. Ani ty lidi neodsuzuju, protože za to nemůžou. Prostě se tak narodili, jako se třeba někdo narodí s velkým nosem. Co mi ovšem vadí, je určitá ideologizace homosexuality. Trefně to popsal prezident Klaus, že mu nevadí homosexualita, ale že mu vadí homosexualismus. ;-)

22 D@ve D@ve | Web | 19. listopadu 2011 v 10:55 | Reagovat

[21]: Souhlasím :-) I když ten původ homosexuality je diskutabilní. Zmínil jsem svůj názor v jednom svém článku a rozpoutala se tam vášnivá diskuse... Narodit se s velkým nosem není špatné, ale porušovat svým životním stylem Boží vůli už ano (a tím nemyslím jen homosexuály, ale všechny lidi).

23 Kerria Kerria | 19. listopadu 2011 v 11:22 | Reagovat

[17]: A sakra, na ty jsem zapomněla. Snad mě neobviní s diskriminace. :-(

24 Lucerna Lucerna | Web | 19. listopadu 2011 v 13:42 | Reagovat

[20]: ja sa tiez povazujem za krestanku a pravdu povediac je mi jedno kto ako zije.. je to jeho zivot.
Mozno som sa neuplne vyjadrila ja som tym myslela, ze podla cirkevnych zvykov skratka to nie je ten spravny styl. Podla homosexualov zas ten spravny nazor (aj styl?) :-D
takzvane "od-uchylky" vzdy boli aj v historiii.. ale pre neuveritelnu bum sex na kazdy den a s kazdym kto sa mi zapaci, sa to dostalo do vedsich rozmerov. Uz to nie je nic tajomne ako bolo spomenute, preto niektory uz len z nudy a zvedavosti experimentuju ;-)

25 Kontrastni bratr Kontrastni bratr | Web | 19. listopadu 2011 v 15:45 | Reagovat

Tak jsem si vzpoměl:
Sedí smutnej chlap v hospodě,a drhej se ho ptá co se mu stalo. Ále,mám malér doma. Co ti mám povídat, žena mě poslala podojit krávu. Kráva byla neklidná a pořád mě mlátila ocasem.Tak mě napadlo jí ho uvázat ke stropnímu trámku. Nemám čím,tak vezmu pásek z kalhot,stoupnu na stoličku,přivážu ocas,a v tom mně spadnou kalhoty. A otevřou se vrata a tam stojí moje žena. Jsou věci který nevysvětlíš. :-D

26 King Rucola King Rucola | 20. listopadu 2011 v 5:50 | Reagovat

Palciva otazka ma znepokojuje: Pri vsetkych tych oznaceniach som nenasiel este vyraz "unisexual". Je to niekto, kto robi na tomto poli zivota jednoducho vsetko, alebo je to clovek s univerzitnym vzdelanim, taziacim zo skusenosti, ktore nadobudol studiom alebo pocas studia? :-D

27 King Rucola King Rucola | 20. listopadu 2011 v 5:53 | Reagovat

[18]:Je nedela. ASi zatvorene. Ale uz som pojal rozhodnutie, ze niekedy do toho G-punktu vstupim! (To je podobne, ako ked si niekto povie "uz musim vstupit do seba", v zmysle "uz sa musim konecne polepsit", oder?)(Alebo dokonca "uz SI musim polepsit ;-)

28 Malkiel Malkiel | 20. listopadu 2011 v 10:39 | Reagovat

[27]: Ano, to má přímo transcendentálně tantrický rozměr, pomocí bodu G vstoupit sám do sebe. To se ovšem týká pouze nás mužů, neboť my bod G nevlastníme, tudíž ke vstupu do sebe musíme použít cizí bod G. Ženy do sebe mohou vstupovat kdykoliv, ale my do nich jen občas. ;-) :D

29 Jezurka Jezurka | Web | 20. listopadu 2011 v 12:57 | Reagovat

Tak koukám, že jsi některé doslova svým článkem "zvedl ze židle". Já jsem se ale zasmála a myslím, že i to byl záměr. V podstatě máš pravdu.

30 King Rucola King Rucola | 21. listopadu 2011 v 5:18 | Reagovat

[28]:Ano! furt len ty zenske! Kedy ich uz konecne zakazu ;-)
Ale ja som niekde nadabil pri studiu tohoto predmetu - aby som mohol vnucatam vsetko spravne vysvetlit - , ze u muza je to "s vodpustenim v prdeli" :-D , to s tym G-bodom. Tak teraz neviem, ci som deti spravne informoval, ze medzi ritnym otvorom a varlatami, niekde v hlbke hrubeho creva sedi nejaky pan, ktory sposobuje panom radost :-D Ale podla ich sekptickeho vyrazu pocas zdravotnej prednasky mi myslim aj tak moc neverili a spytali sa vecne, (pravi to odbornici novej, mladej generacie) ci myslim snad prostatu! O ta decka prostota :-D   [:tired:] [:tired:] Asi som nieco zle pochopil ;-)

31 Svatava Svatava | Web | 9. prosince 2011 v 23:24 | Reagovat

Pěkně 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama