Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Listopad 2011

Prdel v potoce

2. listopadu 2011 v 14:02 | Malkiel
Všichni asi známe takové situace, kdy se zdárný či příjemný vývoj náhle obrátí zcela naruby. Vesele si vykračujeme k domovu s klíčema v ruce, těšíce se na teplo domácího krbu a náhle prásk, klíče končí v kanálu a teplo domova se odkládá. Těšíme se na setkání s nám vizuálně neznámou osobou příjemného hlasu i chování a na schůzku přijde kříženec Quasimoda nebo obludná Gorgona ze starých řeckých bájí, která má místo vlasů hady. Spousty takových obrácení naruby může popsat každý z nás.
Nějak už to patří k zákonitostem života, že obracení naruby od dobrého ke špatnému jde většinou dosti rychle, zatímco opačně to jde velmi ztuha. O takovém rychlém obratu naruby pojednává následující článek, který už jsem kdysi na pár hodin zveřejnil, ale potom sem jej z nějakého vnitřního popudu uklidil do archvívu. K tématu týdne Naruby se myslím dobře hodí, takže jej znovu oprašuji.

Můj malý svět

1. listopadu 2011 v 23:28 | Malkiel |  Můj malý svět modelů
Dušičková nálada a trvale mizející Téma týdne mně svádí k jiné činnosti než k psaní článků.
Někdy jsou takové zábrany docela užitečné, neboť mi umožní věnovat se i jinému koníčku.
Z minulých článků se mohli čtenáři dozvědět, že tím koníčkem je modelářství. A tak se mi dnes podařilo dokončit model vozu Wartburg 353.400 "Jagdwagen" (v překl. Lovecký vůz).