Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červenec 2011

Jogurtová kedlubna

29. července 2011 v 22:08 | Malkiel |  Témata týdne
Reklamy často bývají neocenitelným zdrojem informací pro nás v nevědomosti tápající hlupáky. Nedávno jsem se z reklamy na jogurt například dozvěděl překvapivou informaci, že není normální být nafouklý. Prý je normální cítit se dobře. A já bloud se celý život mylně domníval, že je správné být nafouklý a cítit se hnusně. No řekněte sami, jestli to není terno, když vám někdo zdarma sdělí takovou cennou informaci. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou informace cenným zbožím a draze se s nimi obchoduje.

Pohlavní reklama

26. července 2011 v 23:25 | Malkiel |  Témata týdne
Trochu zavádějící název článku chce pouze naznačit, že reklama má i pohlaví. Respektive, že je určena pro nějaké pohlaví. Ač se to bude zdát někomu nevěrohodné, tak prakticky téměř všechny reklamy jsou určeny pro ženy. Za prvé mají ženy většinou na starosti utrácení rodinných peněz a jsou to právě ony, které šmejdí po obchodech. Ať už z důvodů nutnosti nákupu nezbytného zboží nebo jen tak, kdyby se jí něco zalíbilo. Popřípadě co by si koupila kdyby na to měla, nebo až si na to našetří. A kromě toho mají ženy daleko větší sklony k tomu nechat se zmanipulovat.

Tampóny štěstí a jogurt moudrosti

26. července 2011 v 0:06 | Malkiel |  Témata týdne
Reklama v současné době je prachsprostá manipulace s lidmi a s jejich vůlí. Pod vlivem reklamy lidé dělají a kupují věci, které by je jinak ani nenapadly. A přitom se nedá říci, že by bez toho byli méně šťastnější. Nevysloveným podtextem reklam je podsouvání pocitu, že když si nekoupíte právě tento výrobek, tak jste úplní blbci, váš život nebude stát za nic a je prakticky téměř zbytečné abyste žili.

Začátek Počátek

24. července 2011 v 21:58 | Malkiel |  Poetické blouznění
Na začátku Počátek
začátečník vrabčáček
vlít prudce do zatáček
natloukl si zobáček

Začátek stárnutí

21. července 2011 v 23:19 | Malkiel |  Témata týdne
Asi ve stovkách příspěvků k tématu tohoto týdne již bylo napsáno o stále probíhajících nových začátcích v našem životě. I já jsem dnes zaregistroval nový začátek ve svém životě. Je to začátek stárnutí. Teda ne že bych začátek stárnutí nezaznamenal již dříve. Jako například když se každé dopoledne pokouším exhumovat z postele. Jsou však některé neklamné fyzické znaky, které prozrazují skutečný bod zlomu. A tím je u mužů například obočí.

Začátek hnusné doby

20. července 2011 v 11:39 | Malkiel
Tento článek by mohl nést podtext "O nekonečné lidské chamtivosti".
Každá doba přináší nějaké nové začátky. Podle neklamných ukazatelů současná doba u nás přináší začátek epochy exekucí. Tisíce lidí se dostávají do platební neschopnosti. Nikoliv vlastní vinou. Ekonomická krize byla spuštěna o tisíce kilometrů dále na západ na jiném kontinentu, aniž by na tom tito lidé měli jakékoliv přičinění. Jedna krize ještě ani zdaleka neskončila a již ekonomové hovoří o valící se druhé vlně ekonomické krize. Kolotoč exekucí se roztáčí do nadzvukových otáček a exekutoři chrochtají blahem. Nic lepšího než ekonomická krize je nemohlo potkat, protože nastal začátek ráje pro exekutory. Kdo jezdí autem, ten se může podél silnic často setkávat s nabídkovými nápisy "Vymáhání dluhů" nebo "Exekuce rychle a efektivně".

Mé chuligánské začátky

19. července 2011 v 11:31 | Malkiel |  Témata týdne
Každý člověk ve svém životě prožívá stále nové začátky. Spousty začátků. Čím déle člověk žije, tím více začátků. A tím i vzpomínek. Úplně prvním naším začátkem je náš porod. Z toho si teda moc nepamatujeme. Prvním nejsnáze zapamatovatelným zážitkem je začátek školní docházky, neboli nástup do první třídy. Prý je to velký zážitek. Pro někoho možná ano. Já si z nástupu do první třídy pamatuju pouze to, že jsme na záchodě soutěžili kdo výš dočůrá. Pro většinu z nás, kteří jsme žili v Nuselském údolí, byl největším zážitkem ze školy vykachlíkovaný splachovací záchod. V šedesátých létech totiž byly ve většině nuselských činžáků pouze suché záchody na pavlačích. V důsledku toho jsme my robátka chodili na nočník, což se stalo nesmírně potupnou činností v okamžiku, kdy jsme se stali školáky.

Na začátku bylo nic

18. července 2011 v 12:33 | Malkiel |  Témata týdne
Na začátku bylo Nic. (Rusové říkají: " V načále nebýlo ničevó. Ni pizdy, ni chuja, tólko sámaja vódka býla".) Potom se Bůh rozhodl, že Nic zruší a udělá Něco. Udělal Vesmír, udělal oblohu, planety a hvězdy, udělal Zemi a osadil ji vodstvem, rostlinstvem, živočichy a člověkem. Nic zmizelo a bylo Něco. A tak to trvalo po celá dlouhá tisíciletí. I u nás tomu tak bylo. Až do nedávna. Jenže loni nastala změna. Už není ani Nic, ani Něco. Je Nečas. Nečas jménem Petr. Čtenáři Bible jistě dobře vědí, že Petr znamená "skála". Je Nečas jako skála. Skalní Nečas. Je to jistá obdoba Václavem Havlem kdysi popsané panující "blbé nálady".

Duchovní postřehy

17. července 2011 v 23:01 | Malkiel |  Témata týdne
Zádušní mše za zemřelého trpícího záduchou
Oduševnělý duch chudého důchodce Ducháčka z Duchcova zdechnuvšího pod duchnou
Bezduchý duch chudý duchem na chůdách si chodí vzduchem
Duchovní souznění zloducha a vydřiducha
Průduch je průchod pro duchy
Prduch je pracující důchodce

Základní pravidla ze světa duchů

15. července 2011 v 22:18 | Malkiel |  Témata týdne
1) Ve světě duchů nelze používat bezdušové pneumatiky, protože duši tam jsou všude, i v pneumatikách.
2) Ze stejných příčin se tam nemůže nikdo dopustit bezduchého jednání.
3) Ve světě duchů je každý duchaplný.
4) "Vypustit ducha" na veřejnosti tam není prohřeškem proti společenským pravidlům. Ve světě duchů stále někdo vypouští duchy a nikdo se nad tím nepozastavuje.
5) Duchna není samička od ducha.
6) Důchodce je člověk, který se chystá na budoucí roli ducha.
7) Helena Vondráčková není ani duch, ani člověk. Podle odborníků Malkipedie patří mezi obalové materiály, protože bylo zjištěno, že je to stará škatule.
8) Věta "Já sem du chcát" nemá nic společného se světem duchů.
9) Nám známý a povznášející "duchovní život" je ve světě duchů standardním způsobem života.
10) Tajným velvyslancem světa duchů v našem světě je herec David Duchovny, který je znám zejména jak Mulder Fox ze seriálu Akta X. Jeho pobočníky jsou naši herci Jan Antonín Duchoslav a Jaroslav Dušek.
11) Hlavním městem říše duchů je město Duchcov v severních Čechách
12) Podle statistik Ministerstva vnitra ČR (zde) u nás žije 47 oficiálně registrovaných Duchů, z toho nejvíce na Trutnovsku.
13) Můj pradědeček z babiččiny strany byl duch, který se pod příjmením Ducháč infiltroval do našeho rodu. Asi proto jsem takovej divnej. Někdy jsem oduševnělej, někdy jsem bezduchej. Prostě se ty mé ducholidské kořeny ve mně nějak melou.