Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Červen 2011

Seriál šílenství a brutality

29. června 2011 v 23:30 | Malkiel |  Témata týdne
Když člověk v posledních dnech sleduje zprávy, tak má pocit, že někteří lidé totálně zešíleli.
Za poslední dva dny se u nás třikrát střílelo na veřejnosti. Jednou v Brně a dvakrát v Praze.
Na Karlovarsku nějaký šílenec věší předměty nad koleje aby do nich narazil vlak, na Sokolovsku jiný šílenec útočí mačetou, v centru Prahy je za bílého dne na ulici znásilněna a okradena mladá dívka, feťačka brutálně přepadává stařenky, rodiče své vlastní děti ukopávají, škrtí, topí a mučí.
V kanadském Vancouveru hokejoví fanoušci neunesli prohru svého týmu a zdemolovali centrum města. Totéž udělali fotbaloví fanoušci v Argentině. A k tomu Řekové bojují v ulicích za zachování svých nadstandardních sociálních výhod, na které by jim měla podle jejich představ přispívat celá Evropa.

Bludiště seriálů

29. června 2011 v 18:55 | Malkiel |  Témata týdne
Možnosti seriálů na poli televizní zábavy zdaleka ještě nejsou vyčerpány. Zajímavou novinkou by mohlo bylo prolínání jednotlivých postav v různých seriálech. Nějaká postava by si odskočila do jiného seriálu, několik dílů by tam žila, něco tam napáchala a vrátila se zpět do svého seriálu.
V případě domluvy by mohly postavy přeskakovat i mezi jednotlivými televizními společnostmi. Například takový Roman Hamzík ze seriálu Cesty domů (CD), který je teď bez partnerky, neboť tu svoji rozmlátil o strom, by si mohl odskočit do seriálu Ordinace v růžové zahradě (OVRZ). A tam by mohl nepozorovaně ošustit nějakou doktorku nebo sestru, o kterou se již tradičně přetahuje doktor Frynta s jiným doktorem a tím jim oběma vypálit rybník. Potom by se v poklidu vrátil do svého seriálu a doktoři z OVRZ by čuměli jako vejři.

Nekonečný sraliál

27. června 2011 v 23:22 | Malkiel |  Témata týdne
Zprávy z Černé kroniky:
Navzdory tomu, že mezi oběma firmami existují Rodinná pouta Dynastie Nováků, Pojišťovna štěstí odmítla pojistit Ordinaci v růžové zahradě, protože tam v důsledku Přešlapů vládnou Velmi křehké vztahy.
Zamítavé rozhodnutí pojišťovny mimo jiné ovlivnily i nedávné žhářské Aféry z Ulice v Dobré čtvrti. Při vyšetřování případu však nezkušení Policajti z předměstí doslova předvedli Četnické humoresky a případ musel být předán Kriminálce Anděl. Zkušený Detektiv Martin Tomsa z tamního oddělení následně vypátral, že jeden z požárů úmyslně založila Žena za pultem Cukrárny Arabela. Zmíněná pachatelka však vystupovala v mužském převleku a teprve po zatčení bylo zjištěno, že On je žena. Od té doby je pachatelka známá pod zlidovělou přezdívkou Lucie, postrach ulice.

Magická noc

27. června 2011 v 0:18 | Malkiel |  Témata týdne
Včera jsem zažil noc, která by se dala nazvat magickou. Víkend jsem trávil ve svém soukromém ráji v Posázaví, uprostřed luk, lesů a rybníků. Fotbalový oddíl z nedaleké vesnice oslavoval nějaké výročí. Celý den se na jeho hřišti konaly zábavné akce a po setmění se na noční obloze rozzářil ohňostroj. Kopálisti z malé vesničky se opravdu rozšoupli, protože za tak velkolepý ohňostroj by se nemuselo stydět ani velkoměsto. Po dohasnutí posledních rachejtlí jsem se rozhlédl kolem a strnul jsem úžasem. Kam mé oko dohlédlo, tam byly vidět stovky světlušek, které ve vzduchu prováděly své namlouvací rituály. Vypadalo to jako kdyby se světlušky nechaly inspirovat předcházejícím ohňostrojem nebo se ho dokonce pokoušely překonat.

Kurrrva, teď jsem se na§ral !!!

23. června 2011 v 23:08 | Malkiel
Ano, opravdu jsem se nasral a to natolik, že se vyjadřuji vulgárně, což u mně nebývá zvykem. Zrovna jsem se totiž ze zpráv dozvěděl, že OSN po naší republice požaduje zrušení babyboxů. Podle nich je zřejmě lepší, když bezradná matka hodí dítě do popelnice.
Nechci tady rozebírat pohnutky, proč některá matka odloží dítě nebo hodnotit jestli je to správné či ne. Ale když už se to stane, má to dítě právo na život. A ty babyboxy mu to právo zaručují.
Proč se OSN nestará o miliony dětí po celém světě, které umírají podvýživou a nemocemi?
Proč se OSN nestará o děti v Indii, které jejich rodiče úmyslně mrzačí, aby vyvolávaly soucit kolemjdoucích a vyžebraly více peněz?
Proč se OSN nestará o miliony dětí, které jsou využívány na otrockou práci v továrnách po celém světě?

Jak jsem si vyčaroval velký kulový

22. června 2011 v 22:19 | Malkiel
K metodám, které jsou jakýmsi způsobem spojené s magií, patří i měření kyvadlem nebo virgulemi. I já jsem před lety u sebe objevil tuto schopnost. Je to vhodné na měření prakticky čehokoliv.
Jedním z nejběžnějších je hledání patogenních a geopatogenních zón nebo hledání pramenů vody. Virgulemi však lze nalézt i ztracené předměty, popřípadě dostat odpověď na otázku. Člověk si může změřit i lidi, aby věděl komu se vyhnout a komu ne. Může si změřit co má udělat a co by dělat neměl.

Magie v nás

21. června 2011 v 23:29 | Malkiel |  Témata týdne
Především je těžké charakterizovat co to vlastně je magie. Pro někoho to je kouzelnické tahání králíků z klobouku nebo triky Davida Copperfielda, kdy nechá zmizet třeba celý dům. Pro jiného člověka je magie vykládání karet nebo vyvolávání duchů. Magií jsou i různé procedury spojené s podáváním kouzelných lektvarů či zaříkávání čarodejnic, mágů a šamanů. A jak už to tak u člověka bývá, nejčastěji přehlížíme to, co máme v sobě a v nejbližším okolí. To co považujeme za samozřejmé a obyčejné, ale co je ve skutečnosti tou největší magií. Je to magie zrození života. Jediná z tisíců mikroskopických spermií si vybojuje právo oplodnit miniaturní vajíčko a za devět měsíců je z toho čtyřkilový a půlmetrový človíček. Jen tak z něčeho, co není pouhým okem ani vidět. A za dvacet let je z toho třeba dvoumetrový habán. Plno lidí si může říci, že je to přece samozřejmé. Ale říkejte to tisícům bezdětných rodičů, pro které to samozřejmostí není. Zrod života je velká magie.

Močičí koč

20. června 2011 v 2:25 | Malkiel
Miluju přežblepty. A nejen to, sám je někdy z úst i vypouštím. Přežblepty mnohdy vytvářejí zajímavé slovní novotvary i nové větné kombinace, a navíc někdy i pobaví.
Nedávno jsem přijel na chatu, kde jsem týden předtím uvnitř zapomněl nevyčištěný kočičí záchod. Okamžitě po vstupu mně do nosu praštil mocný odér, načež jsem prohlásil: "Fuj, tady děsně smrdí močičí koč !!!"
Jedna známá mně kdysi urputně přesvědčovala o tom, jaké pozitivní účinky na lidský organizmus má mravenčina kyselá.

Vesmírná odysea let šedesátých

18. června 2011 v 12:28 | Malkiel |  Témata týdne
V článku S parním strojem do vesmíru jsem se zmiňoval o šedesátých letech, která byla u nás poznamenána dobýváním Vesmíru. Šedesátá léta byla nepochybně radostnější než léta padesátá. Masovým hypervrah Stalin již dávno prděl do hlíny Rudého náměstí v Moskvě, pravděpodobně otráven svými ideovými soukmenovci a mumie našeho malého českého vraha Gottwalda se v zapomnění pomalu rozkládala v mauzoleu na Vítkově v Praze. Přesněji by se mělo napsat moravského vraha, abych neurazil národnostní cítění našich moravských spoluobčanů, neboť Gottwald pocházel z Dědic u Vyškova na Moravě.

Epochální objev z řecké historie

18. června 2011 v 2:49 | Malkiel |  MALKIPEDIE
V tomto článku se opět ponoříme do řecké historie a mytologie, o které již pojednával nedávný článek Pohádka o průjmu, jenž se zmiňoval o antickém hrdinovi Salmoneovi.
Ten kdo umí číst a četl Staré řecké báje a pověsti si jistě vzpomene na řeckého hrdinu jménem Herkules, po kterém je u nás pojmenováno lepidlo. Ten kdo neumí číst, ale umí aspoň zapnout televizi, vybaví si možná tohoto siláka vystupujícího v TV seriálu s názvem Herkules.
Herkules se však ve skutečnosti jmenoval Herakles, po čemž jsou zase pro změnu pojmenovány izolační desky ze slisovaných dřevěných hoblin s obchodním názvem Heraklit. Izolační desky Heraklit jdou velmi dobře lepit lepidlem Herkules. Heraklit slepený Herkulesem ovšem vytváří poněkud nezvyklou situaci.