Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Březen 2011

Lov na hejly

30. března 2011 v 23:22 | Malkiel |  Témata týdne
Jednou ze specialit internetového seznamování je průhledně vychytralý systém, který jsem si pracovně nazval "lov na hejly". Těmi lovenými hejly jsou muži většinou středního věku, pokud možno solidně ekonomicky situovaní. Lovkyněmi jsou mladé ženy z ekonomicky slabších oblastí. To "ženy" bych ovšem napsal do závorky, protože je více než pravděpodobné, že se nejedná o žádné skutečné ženy, ale různé vykuky mužského pohlaví a ty ženy jsou tam jen nastrčené jako lákadlo.

Démon internet

29. března 2011 v 23:24 | Malkiel |  Témata týdne
Asi mi dá většina blogerů za pravdu, že internet je fantastický vynález. V okamžiku, kdy si člověk pořídí internet, tak se změní jeho život. Internet je démon, který člověka ovládá. Život člověka již nikdy není takový, jaký byl předtím, než se poprvé přihlásil na internet. Hlavně pro nás internetové závisláky. Když pominu ohromný přístup k informacím, které se dříve musely pracně shánět po knihovnách, tak jedním z velkých kladů internetu je fakt, že má člověk možnost seznámit se s lidmi, s nimiž by dříve neměl ani nejmenší šanci se potkat.

Internetové seznamování je hovadina

28. března 2011 v 23:45 | Malkiel |  Témata týdne
Tím titulkem mám na mysli toto téma jako téma týdne. Koho napadlo hlasovat pro takové přiblblé téma? Všichni kdo mají internet to znají, každý se s tím setkal, každý se na internetu s někým seznámil. Například při blogování se člověk stále seznamuje s novými lidmi. Na toto téma se nedá napsat nic zajímavého. Docela by mně zajímalo, co napíše těch 270 mudrlantů, kteří pro toto téma hlasovali.

Povolání: Kat

27. března 2011 v 22:45 | Malkiel |  Témata týdne
Vynesení rozsudku smrti je jedna stránka věci. Soudce či porota se rozhodují na základě práva a v případě občanské poroty nepochybně též pod určitým vlivem emocí. Druhou stránkou věci je ovšem realizace rozsudku smrti. Přemýšlím co to asi musí být za povahu člověka, který chladnokrevně stiskne spínač od elektrického křesla nebo otevře propadliště pod šibenicí.
V minulosti se katovské řemeslo většinou dědilo stejně jako řada jiných profesí. Syn kata prostě zdědil práci po svém otci. Většinou mu stejně nic jiného nezbývalo a možná mu tato profese ani nepřipadala nijak divná, protože v tom prostředí vyrostl.

Trest a emoce

26. března 2011 v 23:03 | Malkiel |  Témata týdne
Souhlasit s trestem smrti znamená přát si něčí smrt. Morálně to příliš dobře nevyznívá. Jenže zde nám do hry vstupují emoce. A emoce jsou silným trumfem ve hře. V jednu chvíli je člověk naplněn všeobjímající láskou ke všemu živému a za krátký okamžik je schopen na někoho seslat ten nejhorší trest.
Včera jsem se tak rozčí....., ne musím to napsat objektivně,.... děsně jsem se nasral. V ten okamžik nejen že bych byl schopen souhlasit s trestem smrti pro viníka. Dokonce bych se aktivně hlásil jako dobrovolník k provedení té exekuce, jejímuž definitivnímu ukončení by musela předcházet ta nejhorší středověká mučení, jaká kdy byl člověk schopen vymyslet. V té chvíli by mi nic neudělalo větší potěšení, než kdybych mohl viníkovi kombinačkami strhávat nehet za nehtem a zlověstně se mu chechtat do ksichtu.

Trest smrti smradem

25. března 2011 v 22:24 | Malkiel |  Témata týdne
Na začátku dvacátého století vědci zjistili, že smrad může i zabíjet. I mnozí z čtenářů se již mohli setkat s větou: "To je smrad, že by člověk padnul". Této vlastnosti smradu o něco později využili vojevůdci na frontách I.světové války. Vojáci vypouštěli smrduté plyny na nepřítele ukrytého v protilehlých zákopech. Problém ovšem nastal v okamžiku, kdy se obrátil vítr a smrduté plyny se vrátily zpět k vojákům, kteří je vypustili. Ti se potom sami nalokali svého vlastního smradu a padli.

Souhlasím s trestem Smrti

24. března 2011 v 22:57 | Malkiel |  Témata týdne
Možná se to někomu nebude líbit, ale řeknu to na rovinu - souhlasím s trestem Smrti.
Smrt je hnusná a měla by se potrestat. Smrt již na Zemi napáchala spoustu zla. Za celou historii lidstva už Smrt zabila mnoho miliard lidí. A zcela beztrestně. Dobrým návodem k potrestání Smrti by mohla být pohádka Dařbuján a Pandrhola, kde havíř Jakub Dařbuján opije Smrt a zavře jí do sudu. Jenže to je pouze pohádka, kde je Smrt převlečená za herce Václava Lohniského, jinak též známého jako Hujer Meteleskublesku. Jenže skutečná Smrt není vidět, natož abyste ji mohli opít. Občas mám sice pocit, že se Smrt převléká za jednu sousedku z našeho domu. Ale to může být klamný dojem. Možná to je naopak a ta sousedka se převléká za Smrt.

Pověste ho vejš, ať se houpá...

23. března 2011 v 23:28 | Malkiel |  Témata týdne
Pro titulek článku jsem sice použil část refrénu písně Michala Tučného, ale ve skutečnosti článek bude pojednávat o písni Bedna od whisky. V konečném výsledku je to ale celkem jedno, protože ústředním motivem obou písní je poprava oběšením na Divokém Západě. Píseň Bedna od whisky pojednává o muži, který za své špatné skutky stojí pod šibenicí právě na zmiňované bedně od whisky. A na konci každého refrénu, stejně jako na úplný závěr písničky se zpívá......."tak kopni do tý bedny". Celý text je zde. Někteří čtenáři možná budou tuto tradiční trampskou píseň znát v podání skupiny Wanastowi Vjecy, což já osobně považuji za zvěrstvo hodné lynčování, když už jsme u toho popravování.

Gilotina není žiletka

22. března 2011 v 23:30 | Malkiel |  Témata týdne
Ve svém minulém článku o způsobech realizace trestu smrti jsem se nezmínil o důmyslném popravčím nástroji jménem "gilotina", který byl 300 let jediným způsobem popravy ve Francii. Kromě Francie byl tento nástroj používán též ve všech francouzských koloniích, ale také v Belgii, Řecku a též v nacistickém Německu. O tomto způsobu popravy jsem se zmiňoval již kdysi ve článku Francie, Francouzi a francouzáky. Proto zde uvedu jen výtah z tohoto článku, související s tímto nástrojem, i s popisem událostí, které masové rozšíření gilotiny umožnily.

V zabíjení je člověk vynalézavý

22. března 2011 v 1:01 | Malkiel |  Témata týdne
Lidstvo bylo vždy vynalézavé v zabíjení. Jestli něco lidstvu jde hodně dobře, tak to je uvedení bližního svého do stavu bezživotí. Od zabití jednotlivce až po hromadné ničení statisíců životů. Jednou z variant zabití je též realizace trestu smrti neboli poprava. Ani rozličné způsoby poprav se nijak nevymykají z trendu vynalézavosti lidstva.