Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Duben 2010

Tajemství soch na Velikonočním ostrově rozluštěno

27. dubna 2010 v 2:11 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Velikonoční ostrov v Tichém oceánu je v povědomí obyvatelstva známý zejména svými obřími kamennými sochami zvanými "moai". O původu a smyslu těchto soch se mezi veřejností i odborníky již po dlouhá desetiletí vedou obsáhlé spory. Podle některých tvrzení prý mají sochy ochraňovat ostrov před zlými duchy nebo před nájezdníky. Známý švýcarský záhadolog Erich von Danniken však již před desítkami let přišel s hypotézou, že kamenné moai mají ztělesňovat mimozemšťany, kteří údajně kdysi přistáli na ostrově.

Úryvky ze života bláznů

20. dubna 2010 v 0:59 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Ve své bývalé živnosti jsem se setkával s velkým množstvím zákazníků, které jsem pracovně navštěvoval většinou u nich doma. Při této práci jsem se setkal s neuvěřitelně širokým spektrem podivínů, psychopatů, paranoiků nebo prostě jen obyčejných bláznů.

Sopka jako terorista

17. dubna 2010 v 0:08 | Malkiel |  Témata týdne
V těchto dnech nám matička Země opět ukázala, jak je lidstvo zranitelné a bezvýznamné. Islandská sopka s nevyslovitelným jménem příznačně připomínajícím slovo "ejakulace", kterou do středy nikdo neznal, si jen tak trochu pšoukla a vypustila do vzduchu několik tisíc tun popela. Čímž se jí podařilo něco, co se nemůže podařit ani sebelépe organizované teroristické skupině. Zastavila totiž veškerou leteckou dopravu v celé Evropě. A človíček, který je zvyklý nesmyslně létat z jednoho konce zeměkoule na druhý, má po žížalkách. Jen smutně kouká na prázdné odletové a příletové tabule v terminálech a propadá depresi.

Nahota terorismu

13. dubna 2010 v 3:15 | Malkiel |  Témata týdne
Slovo terorismus má snadno vystopovatelný původ. Pochází z latinského slova "terrere", které značí postrašit nebo vyděsit. Princip terorismu je celkem jednoduše popsán v jednom starém čínském přísloví, které říká: "Zabij jednoho a postrašíš deset tisíc". Náplň slova terorismus je ovšem velmi proměnlivou veličinou. Záleží na úhlu pohledu, z které strany se na to kdo dívá. Respektive jak se na něj dívají ti, kteří jej páchají a jak ti, na kterých je páchán.

Zdraví si nosíme ve své hlavě

6. dubna 2010 v 23:48 | Malkiel |  Témata týdne
Zdraví je ošemetná věc. Moderní člověk si zvykl všechno léčit medikamenty. Jenže tím tu nemoc většinou neléčí, jen zatlačuje do pozadí. Ale ono to stejně jednou vystrčí růžky a většinou v ten nejméně vhodný okamžik. Své zdraví si totiž všichni nosíme ve své hlavě. Zdraví má přímou souvislost s naší duševní pohodou. Nakolik jsme v duševní pohodě, natolik jsme zdraví.

Zlomyslnost webových počítadel

3. dubna 2010 v 2:20 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Asi jako každého majitele nového blogu i mne zajímala návštěvnost. Mimo jiné mne hlavně zajímalo, které články jsou navštěvovány více a které méně. Počítadlo na úvodní stránce blogu však tyto hodnoty ukazuje velmi nepravidelně, několik dní za sebou třeba vůbec ne. Podle nápovědy jsem si tedy nainstaloval počítadlo návštěv zvané Toplist. Po několika pokusech se práce zdařila a počítadlo začalo počítat. Sice neukazuje návštěvnost jednotlivých stránek, ale budu mít dokonalý přehled o celkové návštěvnosti.