Praktické odkladiště Malkielových myšlenek
______________________________________________________________________________

Typický blog za hranicí dobrého vkusu

______________________________________________________________________________

Březen 2010

Vánoce jsou úlet

30. března 2010 v 0:13 | Malkiel |  Témata týdne
Teda aspoň pokud se týká vyhlášení tohoto tématu tři měsíce po skutečných vánocích na začátku jara. Zdá se, že adminům už docházejí nápady na témata. Co třeba tématem týdne vyhlásit "Jaro", které právě nedávno začalo? To by mi připadlo rozhodně stylovější. Ale jak se říká, "proti gustu žádný dišputát". Jeden můj známý každoročně slaví vánoce v červenci se svými přáteli v kempu na Slapech. I se stromečkem, dárky, koledami, kaprem, bramborovým salátem a vánočním cukrovím. Prý je to žůžo, vylézt z vody a v plavkách si pod stromečkem rozbalit kulicha a rukavice. Nevím, asi jsem divnej, ale mně na jaře a v létě zajímají jiné věci než vánoce. Proto se mi teď ani o vánocích nechce nic psát. Na téma vánoce jsem už napsal dva články a to v době předvánoční, tak jak mi to osobně připadá normální. Jestli si je někdo bude chtít přečíst, tak je jistě na mém blogu najde.

Vítejte v "Žaludárně"

24. března 2010 v 0:23 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Nedávné výroky odborářského bosse Jaromíra Duška obrátily pozornost veřejnosti ke Generálnímu ředitelství Českých drah, lidově zvanému "Žaludárna". V souvislosti s jistou dezinterpretací zmíněných výroků je třeba uvést některé skutečnosti na pravou míru. Není totiž tak úplně pravdou, že by se návštěvník budovy ředitelství musel bát ohnout pro tužku.

Co dali světu Češi?

18. března 2010 v 2:47 | Malkiel |  MALKIPEDIE
Při psaní nedávného článku, v kterém jsem se zmiňoval o pánech Alzheimmerovi a Parkinsonovi, mi přišlo na mysl, co vlastně dali světu Češi. Jakým způsobem se svými jmény zapsali do světového povědomí. Zejména v medicíně je zvykem pojmenovávat nemoci podle jejich objevitelů. A tak nám pánové Alzheimmer a Parkinson "darovali" degenerativní onemocnění mozku, Creutzfeldt a Jakob nemoc šílených krav, Epstein a Barrová nebezpečný EBvirus, Bechtěrev srůstání páteřních obratlů, Basedov onemocnění štítné žlázy atd., atd. O české jméno v tomto seznamu však člověk nezavadí.

GOTT MIT UNS

16. března 2010 v 2:18 | Malkiel |  Témata týdne
Němečtí vojáci v obou světových válkách nosili na opasku nápis GOTT MIT UNS (Bůh s námi). Bůh s nimi ale asi moc nebyl, protože obě války prohráli. Kdyby sebou měli Karla Gotta, tak by možná neprohráli. Karel Gott totiž neprohrává. Již desítky let neprohrává. Karel Gott je fenomén, Karel Gott je legenda, Karel Gott je pojem.

Klub exhibicionistů

15. března 2010 v 1:10 | Malkiel |  Sebrané spisy roztroušeného sklerotika
Když jsem před půlrokem zakládal tento blog, vůbec jsem nevěděl co budu psát. I přes počáteční rozpaky jsem postupně vyexkrementoval 68 článků. Ne několik řádků tvořících články, ale mnohařádkových článků. Nedělám si iluze o kvalitě svých článků. Kvalitu článků musí posoudit náhodný čtenář, který na můj blog zabloudí. Pochopitelně s přihlédnutím k faktu, že jsem blog pojmenoval "Můj nočník".

Hamty, hamty, hamty... 2

13. března 2010 v 23:02 | Malkiel |  Témata týdne
Ve volném pokračování svého předešlého článku "Hamty, hamty, hamty, ať mám víc než tamty", pojednávajícím o elitním klubu světových miliardářů sestavovaným časopisem Forbes, bych se chtěl zmínit též o dvou jeho netypických členech. Mezi desítkou nejbohatších se totiž umístili i dva Indové, pánové Mukeš Ambani na 4. místě a Lakšmí Mittal na 5. místě.

Hamty, hamty, hamty, ať mám víc než tamty

13. března 2010 v 2:01 | Malkiel |  Témata týdne
Mnohým občanům v návalu jiných starostí možná unikla informace, která znamená rozhodující předěl v životě naší planety. Nejbohatším člověkem na světě už není Bill Gates, ale nějaký Mexičan libanonského původu Carlos Slim Helú, který chudáka Gatese přeskočil o rovných 500 miliónů doláčů. Gates 53 miliard a Slim Helú 53 a půl miliardy. Pana "Windowse" známe všichni, tedy i já. Ale o panu Slimovi Helú slyším poprvé. Asi se holt pohybuji ve špatných kruzích.

Prachy, prachy, prachy

10. března 2010 v 0:55 | malkiel |  Témata týdne
Provozovateli tohoto webu se povedlo tímto tématem dokonale navázat na předešlé téma ekologie, neboť obojí je hezky provázané. Jestli existuje Satan, tak jeho vysloveně mistrovským dílem musí být nepochybně peníze. A teď se musí někde v pekle smíchy popadat za břicho, jak to lidstvu pěkně zavařil. Neexistuje na světě jiná věc, která by tak mocně opanovávala životy a mysl lidí, jako jsou právě peníze.

Ekologický zmatek

8. března 2010 v 0:52 | malkiel |  Témata týdne
Při vyslovení slova ekologie si většina lidí představí kytičky, stromy, zvířátka, vzduch a vodu. Ve skutečnosti ale nikdo neví, co vlastně slovo "ekologie" znamená. Ani samotné slovo to nenaznačuje. Všeobecně se soudí, že slovo ekologie pochází z latiny, v kterémž to jazyce se vyskytuje ve tvaru "ecologia" nebo "oecologia". Může však být pravdou i opak, to znamená, že se to slovo mohlo do latiny dostat z jiných jazyků.

Ekologie versus logika

6. března 2010 v 3:58 | malkiel |  Témata týdne
Snažím se chovat ekologicky. Třídím odpad na plasty, papír a sklo. Kovy dávám do sběrných surovin, nebezpečný a rozměrný odpad dávám do sběrného dvora. Když jsem měl psy, tak jsem sbíral jejich hovínka, neházím odpadky po ulicích ani po lesích a lukách, mikroténové tašky ze supermarketů používám opakovaně a na závěr je použiju ještě na odpadky.